dzisiaj jest sobota, 13 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Jak wybrać odpowiednie zabawki dla dziecka?

2020-11-08 23:57

Warto na samym początku zdać sobie sprawę z tego, że My rodzice, mimo swojego wieku i doświadczenia życiowego również dajemy się ponieść szaleństwu w sklepach z zabawkami. Niesamowite prawda? Ile razy zdarzyło się tak, że sami buszowaliśmy między półkami w poszukiwaniu czegoś, co zachwyci nasze dziecko. Następnie kupujemy taki produkt, ale niestety szybko ląduje w kącie. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że to, co spodoba się nam, niekoniecznie będzie tak samo działać na najmłodszych członków rodziny.

Nie ma co przesadzać

Czasami nie zdajemy sobie sprawy, ale często sprawdza się zasada, która wydaje się niemożliwa: im prostsza będzie zabawka, tym więcej zabawy da dziecku, zwłaszcza w początkowych latach jego życia. Rozbudujemy w ten sposób wyobraźnię dziecka, a sami zdziwimy się, jak dużo potrafią one z nimi zrobić! Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że bardzo drogie zabawki sprawią mu ogromną radość, jednak bez wyrzutów sumienia możemy sprawić mu coś prostszego, znacznie ułatwiając mu rozwój.

Prostota rządzi

Trzymając się idei prostoty, w zabawkach ważne jest to, co zrobi z nią dziecko! Wszechobecna elektronika może być zachęcająca, pod pretekstem nowoczesności. Niestety, duża ilość zabawek nie pozwala na dużo czynności, a sprowadza się ono do wykonywania prostych czynności takich jak wciskanie przycisków. W naszej gestii powinno leżeć nie tylko dobranie odpowiednich zabawek dających wiele możliwości,ale też pokazanie tego, że złożenie jednego zestawu klocków według instrukcji wcale nie musi kończyć zabawy!

Podsumowanie

Kupno odpowiedniej zabawki dla naszego dziecka to wcale nie taka prosta sprawa jak mogłoby się to wydawać. Mimo tego, że na zakupach możemy wiele razy usłyszeć „mamo, tato, kupcie mi”, to powinniśmy zachować prawdziwy, dorosły rozsądek i wybierać tylko te produkty, które mają potencjał na długie godziny zabawy. To wcale nie takie trudne!

A jeśli nie chce wam się wychodzić z domu to możecie kupić zabawki przez Internet w sklepie Hey&Play!

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.