dzisiaj jest wtorek, 22 czerwca 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kolorowanki dla dzieci - dlaczego warto kolorować?

2020-11-08 23:55

Malowanie, kolorowanie, czy rysowanie to zabawy, które szczególnie mocno kojarzą się nam właśnie z dzieciństwem. Maluchy uwielbiają bowiem spędzać czas w ten sposób. Kolorowanki stanowią doskonałą zabawę zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Każdy z nas z pewnością pamięta, jaką frajdą było wypełnianie ulubionymi kolorami gotowych szablonów rysunkowych. Dawniej kupowało się całe takie książeczki i kolorowało jedynie te obrazki, które szczególnie zwróciły naszą uwagę. Dziś dzięki stronom takim jak kolorowanki.net.pl, możemy wybrać dla naszego dziecka dowolną malowankę, wydrukować ją i pozwolić mu dać wyraz swej kreatywności. Sprawdźmy, jak to zrobić i dowiedzmy się, jaki wpływ na rozwój malucha mają kolorowanki i szlaczki

Kolorowanki — duży wybór bezpłatnych wzorów 

Z pewnością każdy z nas kojarzy ze swego dzieciństwa książeczki z kolorowankami. Jedne były grubsze, inne cieńsze. Często były tematyczne. Mogliśmy znaleźć w nich różne motywy oraz postaci z konkretnych bajek. Jednak sporą wadą takich kolorowanek było to, że często wiele z nich po prostu się marnowało. Jak to dzieci, wybieraliśmy do malowania tylko te obrazki, które się nam najbardziej podobały. Tak jest i obecnie. Z tą różnicą, że dziś mamy wybór.

Wcale nie musimy kupować dość kosztownych kolorowanek, które i tak nie zostaną wykorzystane w całości. Doskonałą opcją jest bowiem pobieranie malowanek ze strony Kolorowanki. Znajdziemy tam setki zróżnicowanych wzorów i motywów. Wśród nich także kolorowanki świąteczne, czy kolorowanki z bajek z postaciami takimi, jak uwielbiana Elza z ''Krainy Lodu'' lub Zygzag McQueen z kultowych ''Aut''. Jeśli więc szukamy ciekawej i ekologicznej alternatywy dla zwykłych kolorowanek, to jest to doskonały wybór. Na stronie tej, możemy wybrać dowolną kolorowankę, pobrać ją i wydrukować w pojedynczym egzemplarzu. Dzięki temu nasz maluch może cieszyć się codziennie nowymi, świetnymi wzorami. Co najlepsze, dostępne są tam również kolorowanki edukacyjne oraz szlaczki, pomagające rozwijać różnego rodzaju umiejętności u dziecka. 

Kolorowanki — jak wpływają na rozwój dziecka? 

Kolorowanki są doskonałym przykładem tego, jak świetnie dziecko może uczyć się poprzez zabawę. Chociaż na pozór może wydawać się, że malowanki służą czystej rozrywce, to jednak wcale tak nie jest. Wręcz przeciwnie. To wspaniały sposób na pobudzenie kreatywności oraz nabycie zupełnie nowych umiejętności z wielu różnych dziedzin, takich jak między innymi nauka pisania liter i cyfr. Jakie są więc największe zalety kolorowania? Tutaj bez wątpienia warto zacząć od korzyści, jaką jest rozwój umiejętności motorycznych. To szczególnie ważna sprawa w przypadku najmłodszych. Kolorowanie uczy prawidłowego trzymania przyborów oraz koordynacji ruchowej. Dzięki temu, w przyszłości nauka pisania liter i cyfr staje się znacznie łatwiejsza. 

Jednym z największych atutów kolorowania, jest pobudzanie kreatywności u malucha. To niezwykle ważna kwestia. Dzięki malowankom dziecko kreuje swą wrażliwość artystyczną, uczy się dopasowywać do siebie różne barwy, a co najistotniejsze, kreuje także swój indywidualny gust i poczucie estetyki. Nie ma więc wątpliwości, że kolorowanie mocno wpływa na rozwój dziecka. 

Kolorowanki edukacyjne — sposób na skuteczną naukę

Na stronie Kolorowanki.net.pl znajdziemy także świetne kolorowanki edukacyjne oraz szlaczki. Ich zadaniem jest wprowadzenie do nauki pisania, tworzenia abstrakcyjnych wzorów i kształtów. Nauka poprzez zabawę to bez wątpienia najlepszy sposób na przynoszącą pozytywne rezultaty edukację. Dzięki takim ćwiczeniom maluch może poznać podstawy pisania już w wieku przedszkolnym i to nawet nie odczuwając, że musi się czegoś uczyć. 

Nauka pisania liter i cyfr może być naprawdę prosta. Wśród kolorowanek edukacyjnych, znajdziemy bowiem świetne szablony, które pozwolą opanować maluchowi ich zapis po śladzie. To świetna metoda szczególnie dla najmłodszych. Takie szablony są także bardzo skutecznym narzędziem przy edukacji domowej. 

Po jakie kolorowanki warto sięgnąć? 

Kolorowanki uczą i dostarczają wspaniałej rozrywki. Oczywiście o ile wybierzemy takie, które zainteresują naszego malucha. W przypadku dzieci jest to bowiem kluczowe. Większość szkrabów z przyjemnością sięgnie przede wszystkim po kolorowanki z bajek, czy też te tematyczne, na przykład kolorowanki świąteczne. Jeśli zależy nam, by dziecko chętnie sięgało po kredki, możemy też wspólnie wybrać jeden z ciekawych wzorów gotowych do pobrania. 

Kolorowanki warto dopasowywać do wieku szkraba. W przypadku najmłodszych najlepiej sięgnąć po proste wzory, z dużym obszarem do wypełnienia. Im starsze dziecko, tym malowanka może być bardziej skomplikowana. Liczne detale bowiem utrudnią, ale i jednocześnie uatrakcyjnią kolorowanie. U nieco starszych dzieci możemy też wprowadzać bardziej zaawansowane kolorowanki edukacyjne. Ważne, by malowanie było przyjemnością.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.