dzisiaj jest wtorek, 29 września 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ubongo – gra planszowa, która skłoni cię do myślenia!

2020-01-08 22:52

Jak grać w Ubongo?

Zasady gry w Ubongo są banalnie proste, dzięki czemu zrozumie je nawet najmłodszy i najmniej doświadczony gracz. Na początku tury każdy gracz otrzymuje kartę z łamigłówkami i odpowiedni dla niej zestaw klocków. Do każdej łamigłówki przypisanych jest kilka zestawów klocków, a o ich wyborze decyduje rzut kostką ze specjalnymi, afrykańskimi symbolami. Dzięki temu każda rozgrywka w Ubongo jest niepowtarzalna!

Przy pomocy klocków gracze muszą ułożyć mozaikę, tak by zakryć klockami wszystkie białe pola. Mają na to 30 sekund, a czas odlicza dołączona do zestawu klepsydra. Ten z graczy, który jako pierwszy rozwiąże swoją łamigłówkę, woła "Ubongo!" i otrzymuje kolorowy klejnot. Zwycięzcą zostaje ten gracz, który w ciągu dziewięciu rund poradzi sobie z łamigłówkami najlepiej, gromadząc najcenniejsze klejnoty.

Gra logiczna dla każdego

Ubongo, pomimo dość wymagającej rozgrywki, jest przeznaczone dla graczy już od 8 roku życia. Wszystko to za sprawą łatwych do zapamiętania zasad gry i specjalnego, niższego poziomu trudności łamigłówek, który sprawia, że rozgrywkę można dostosować do młodszych i mniej doświadczonych graczy. Dzięki temu gra oferuje przyjemną zabawę dla dzieci, jednocześnie nie zaniżając poziomu trudności wyzwania stawianego dorosłym.

Przy Ubongo możesz świetnie bawić się z rodziną lub w gronie przyjaciół. Dzięki wspólnej zabawie przy grze planszowej wzmocnicie więzi między wami i poznacie swoje słabości. Jednocześnie Ubongo pomoże wam rozruszać szare komórki – zastanawiając się nad zmyślnymi łamigłówkami będziecie ćwiczyć refleks, działanie pod presją czasu i wyobraźnię przestrzenną.

Autorem Ubongo jest Grzegorz Rejchtman, z pochodzenia Polak, posiadający wykształcenie w dziedzinie informatyki i ekonomii. Dziś mieszka w Monako, a na swoim koncie posiada wiele gier planszowych, które odniosły światowy sukces. Jego gry cechują proste zasady i rozgrywka, która skłania do działania szare komórki.

Ubongo, jak i inne gry planszowe możesz znaleźć tutaj: https://www.taniaksiazka.pl/ubongo-gra-planszowa-egmont-p-901569.html

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.