dzisiaj jest środa, 12 grudnia 2018
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Zimowe wieczory z dziećmi- pożegnajcie nudę!

2018-01-06 21:30

Rodzicu, włącz się do zabawy!

Mnóstwo rodziców nie przepada za wspólnymi zabawami z dziećmi, zwłaszcza że to zazwyczaj one dyktują reguły i ich przebieg. Odgrywanie w kółko tych samych scenek bądź powtórne oglądanie bajek może w końcu zmęczyć nawet najbardziej wytrwałych. Snujące się po domu dzieci narzekające na brak rozrywek to widok, który zniechęca wielu dorosłych, a przecież wystarczy odrobina inwencji i cała rodzina może spędzić wspólnie miło czas. Należy postawić na zabawy i gry angażujące nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Nie przesadzajmy jednak ze stopniem trudności. Dziecko musi też nauczyć się bawić samo, gdy rodzice wypełniają kolejne godziny obowiązkami bądź zasłużonym odpoczynkiem.

Gry planszowe dla całej rodziny

monopoly.jpg

Planszówki to idealna rozrywka dla osób w każdym wieku. Uwielbiają je nie tylko dzieci, ale i dorośli, szczególnie gdy opierają się na rywalizacji drużynowej. Wybór jest wprost ogromny. Na które propozycje warto zwrócić uwagę?

  • Story Cubes - Rzucamy kostkami z obrazkami i na ich podstawie układamy fascynującą historię. Należy przy tym pamiętać, że musi pojawić się w niej każdy z wylosowanych motywów. Idealne ćwiczenie na wyobraźnie.
  • Nie śmiej się. Wersja Familijna - doskonała gra dla całej rodziny. Tytuł mówi sam za siebie. Główne zadanie to powstrzymać się od śmiechu, co bywa bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe i to jest właśnie najlepsze! Losujemy konkretne hasła do pokazania i musimy sprawić, że inni gracze się złamią i roześmieją, za co dostajemy punkty. Idealny wybór na wieczory pełne frajdy.
  • Taboo - Jak opisać kota bez użycia słów: zwierzę, miauczeć, mleko? Musimy sobie jakoś poradzić, a takich zadań będzie o wiele więcej. Wygrywa ten, kto wykaże się największą kreatywnością.
  • Rodzice kontra dzieci. Czego o sobie nie wiecie? - W tej grze rodzice stanowią jedną drużynę, a dzieci drugą. Pojawia się w niej wiele, interesujących pytań. Wygrywa ta drużyna, która udzieli więcej prawidłowych odpowiedzi.
  • Milionerzy - każdy zna zapewne ten teleturniej. Teraz możemy poczuć się jak jego uczestnicy. Jedna osoba wciela się w postać prowadzącego, a inne odpowiadają na pytania. Do wykorzystania są oczywiście koła ratunkowe.
  • Scrabble - świetny sposób na zwiększenie poziomu słownictwa. Losujemy z woreczka kolejne litery i staramy się ułożyć z nich jak najtrudniejsze słowo na specjalnej planszy.

Wykażcie się kreatywnością

zabawki-kreatywne.jpg

Piasek kinetyczny, farby, plastelina, wycinanki, włóczka- jest wiele możliwości na wykazanie się kreatywnością. Dobrym pomysłem będzie także wspólna dekoracja mieszkania. Ozdoby robione własnoręcznie są wyjątkowe i z pewnością będą lepsze aniżeli gotowe wyroby. Zima to także czas tworzenia ciekawych dekoracji świątecznych. Łańcuch na choinkę, bombki, stroiki. Im więcej tego rodzaju ozdób w domu tym lepiej. Świąteczny nastrój musi być widoczny już od progu!

Puzzle w nowym wydaniu

Układanie puzzli rozwija liczne umiejętności i cechy charakteru. Wystarczy wspomnieć chociażby o spostrzegawczości czy cierpliwości. Rodzicom małych dzieci obie z nich na pewno się przydadzą, dlatego warto włączyć się do zabawy. Jeśli nasze dzieci znudziły się tradycyjnymi puzzlami to możemy pójść w kierunku puzzli 3D. Z ich pomocą wybudujemy znane budynki, a nawet całe miasta.Z tej formy rozrywki powinni być zadowoleni także rodzice, tym bardziej, że do wyboru są puzzle z różną ilością elementów.

Spędzanie czasu z dziećmi niekoniecznie musi sprowadzać się do zabaw. Wspólne obejrzenie bajki, pieczenie ciasteczek, lepienie bałwana, wypad na łyżwy czy nawet spacer będą równie przyjemne. Niezależnie, jaką formę rozrywki preferujemy, ważne aby robić to razem.

Artykuł powstał we współpracy z księgarnią internetową PWN

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.