dzisiaj jest poniedziałek, 13 lipca 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Edukacja przez zabawę - nie tylko w podróży

2017-09-25 11:26

Oczywiście nie jest tak, że na wyjeździe nic nie robimy, tylko wciskamy wiedzę w głowy naszych dzieci i ćwiczymy je. Jest to raczej przerywnik i ciekawy dodatek a także rodzaj gry dla dzieci. Często jest to sposób na zapomnienie o bolących nogach w trakcie pieszej wędrówki. I właśnie matematykę możemy ćwiczyć poprzez wskazanie zadania policzenia ile widzimy budek lęgowych dla ptaków itp.

Angielskiego np. uczymy córki podczas zagranicznych wyjazdów, ale nie tylko. Amelka sama zresztą widząc, że w innym kraju czy nawet w naszym sklepie rozmawiamy z niektórymi klientami po angielsku, dopytuje nas o to, jak powiedzieć coś po angielsku lub co "tata właśnie powiedział".  

Przyroda, czyli geografia, biologia, chemia, fizyka... - tak, tego wszystkiego można uczyć dzieci podczas wycieczek rowerowych, pieszych wędrówek, spacerów do lasu, wizyt w różnego rodzaju Muzeach czy innych obiektach (Centrum Nauki Kopernik, Eksperymentarium, Centrum Hewelianum, Hydropolis...). Bo jak inaczej wytłumaczyć dziecku skąd się bierze lód, śnieg, dlaczego pada deszcz, lub wieje wiatr? Albo jak wytłumaczyć dziecku, dlaczego akurat w Kampinosie rosną dziwne grzyby na drzewach (huby) czy porosty? Aby to zrobić trzeba zaprząc niemałą dawkę wiedzy połączoną z umiejętnym dobraniem słów - nie za prostych, ale też nie mocno naukowych.

Rozwijanie ciekawości świata, poszukiwanie wiedzy, dociekanie...

Nie jestem zwolennikiem całkowitej digitalizacji naszego życia i totalnej obecności elektroniki w naszym życiu. Sam często łapię się na tym, że zbyt często sprawdzam służbową pocztę itp., ale świat komputerów, internet i elektronika wkroczyły w nasze życie tak bardzo, że umiejętność poruszania się w świecie cyfrowym i mądrego korzystania z technologii będzie niezbędna nam i naszym dzieciom. Powstaje coraz więcej cyfrowych platform edukacyjnych, przedsięwzięć wspomagających naukę programowania poprzez zabawę, wykorzystania elektroniki, informatyki i innych obszarów techniki w rozwijaniu umiejętności dzieci i zdobywaniu wiedzy.

Pomocą w rozwoju i edukacji dziecka służyć może np. platforma edukacyjna squla.pl.Czym jest squla? Jest to platforma edukacyjna dedykowana dzieciom, oczywiście powinna być wykorzystywana pod nadzorem rodziców. Za jej pomocą można zaangażować dzieci w naukę poprzez najbardziej dla nich przyjazną formę czyli zabawę. Squla prawie 40 000 zadań w postaci różnego rodzaju quizów (w sam raz do stosowania w większym gronie), misji i gier o różnym poziomie trudności, przeznaczonych dla uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej oraz dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Squla.pl to:

 • Squla to nauka poprzez interaktywne gry, zabawy i filmy edukacyjne;
 • Wszystkie przedmioty szkolne, w tym nauka języka angielskiego była konsultowana i opracowana we współpracy z Oxford University Press;
 • Prawie 40 000 pytań oraz quizów dla dzieci od 3 do 12 lat;
 • Świetna metoda powtarzania materiału szkolnego w domu;
 • Inspiracja dla dzieci do nauki i zdobywania wiedzy.

Ze Squlą dzieci mogą ćwiczyć swoje umiejętności z:

 • Matematyki
 • Języka polskiego
 • Języka angielskiego
 • Przyrody
 • Języka niemieckiego
 • Historii i społeczeństwa
 • Muzyki i plastyki
 • Zajęć technicznych i komputerowych
 • Edukacji społecznej (klasy 1–3)

Jeśli chcecie spróbować Squla.pl, zróbcie to poprzez stronę internetową http://www.squla.pl/

Powodzenia!

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.