dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Fenomen wełny merino na przykładzie bielizny Smartwoola

2018-07-18 15:58

Właściwie dobrany produkt z merino zapewni Ci ochronę i komfort użytkowania w każdych warunkach pogodowych - niezależnie czy zmagasz się z mrozem w arktycznej tundrze, czy spalasz kalorie, biegając w upale. Na czym polega fenomen odzieży z wełny merino? Zobrazować można go na przykładzie Smartwoola - największego amerykańskiego producenta, specjalizującego się w produkcji skarpet i bielizny na bazie.

Tytułem wstępu - co charakteryzuje wełnę merino?

  • Posiada ona wyjątkową zdolność do pochłaniania wilgoci w postaci pary wodnej i powstrzymywania jej w postaci płynnej.
  • Pomaga regulować temperaturę Twojego ciała - chłodząc je, gdy jest gorąco i ogrzewając, kiedy jest zimno.
  • Jest odporna na bakterie, które powodują nieprzyjemne zapachy.
  • Jej niewielka średnica i zastosowanie najnowszych technologii powoduje, iż tkanina merino jest niezwykle miękka i wygodna. Co ważne - nie drapie jak klasyczna wełna.
  • Jest w stanie przetrwać nawet bardzo intensywne użytkowanie.

Jakie zatem czynniki składają się na fenomen wełny merino na przykładzie bielizny Smartwoola?

Sprężystość:
Włókno merino w tkaninach Smartwoola w 90% składa się z keratyny - bardzo sprężystego białka, które jest odporne na środki chemiczne i bakterie, posiada właściwości niepalne oraz potrafi sprostać wyzwaniom intensywnego użytkowania.

Średnica:
Włókna merino w tkaninach Smartwoola posiadają bardzo drobną średnicę (pomiędzy 1/3, a 1/10 grubości włosa ludzkiego!). Dzięki temu tkanina jest wyjątkowo wygodna i nie drapie.

Ochrona:
Każde włókno merino posiada woskową powłokę, która zwiększa wodoodporność dzianiny, a równocześnie pozwala wilgoci na przemieszczanie się w stanie lotnym i odparowanie na zewnątrz.

Właściwości skrętne:
Dwa rodzaje komórek znajdujących się w zewnętrznych warstwach tkaniny Smartwoola są odpowiedzialne za skrętną strukturę włókien. To właśnie ta falistość powoduje naturalną rozciągliwość i elastyczność dzianiny, a równocześnie tworzy tysiące miniaturowych kieszonek z powietrzem, którym zawdzięczamy mikroklimat pomiędzy dzianiną a skórą.

Jakie konkretnie technologie stosuje Smartwool w produkcji odzieży z wełny merino?

Technologia WOW™ niweluje w kluczowych miejsca, szczególnie narażonych na uszkodzenia, możliwość przetarcia skarpety. Poprzez zabezpieczenie ich dodatkową warstwą wełny merino, kilkukrotnie zwiększono żywotność i trwałość skarpety, a przy tym podniesiono komfort użytkowania.

Technologia Smartwool Fit System™ zapewnia stabilność i niezsuwanie się skarpety ze stopy i kostki, poprzez bezuciskowy ściągacz. Zastosowany został on 3 kluczowych miejscach: na wysokości kostki, w śródstopiu oraz na wzmocnieniu w rejonie pięty i palców.

 

4Degree Elite Fit System™ to 4-stopniowy system dopasowania oraz odpowiedni stopień rozciągliwości ściegu w zależności od potrzeb. Dzięki niemu skarpety trzymają się na miejscu i idealnie dopasowują się do stopy. Specjalny ściągacz zastosowany został tu w 4 miejscach - idąc od góry kolejno w kostce, na podbiciu górnym, na podbiciu dolnym oraz w śródstopiu.

Technologia Reliawool ™ to opatentowana konstrukcja, która gwarantuje większą trwałość i mniejszą podatność na ścieranie, poprzez zastosowanie dodatkowej warstwy wełny merino.

NTS MICRO 150 g/ m2 - najmniejsza gramatura wełny merino rekomendowana jako pojedyncza warstwa na ciepłą pogodę lub jako pierwsza warstwa na chłodniejsze warunki.

NTS LIGHT 195g /m2 - średnia gramatura wełny merino, rekomendowana jako pojedyncza warstwa w chłodniejsze dni lub jako pierwsza warstwa na zimną pogodę.

NTS MID 250g/ m2 - największa gęstość wełny merino przeznaczona jako pojedyncza warstwa na zimną pogodę lub jako warstwa pierwsza na bardzo zimne dni.

Wizualizacja obrazująca możliwość optymalnego zastosowania wybranej gramatury merino w zależności od wybranej aktywność.
Wizualizacja obrazująca możliwość optymalnego zastosowania wybranej gramatury merino w zależności od wybranej aktywność.

Reasumując, zdolność natychmiastowego odprowadzania wilgoci, świetna termika, wytrzymałość oraz elastyczność są kluczowymi czynnikami decydującymi o wciąż rosnącym popycie na odzież z wełny merino. Jeśli dodać do tego wysoki stopień ochrony przed bakteriami i nieprzyjemnym zapachem, a także łagodność w dotyku, otrzymujemy materiał, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Niezależnie od miejsca w którym się znajdziesz i aktywności, jaką planujesz wykonać, właściwie użytkowane produkty Smartwoola zapewnią komfort i należytą ochronę.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.