dzisiaj jest środa, 22 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Górska wędrówka wśród kwiatów Ogrodu Botanicznego PAN

2013-12-30 13:00
 1. Stacja Metra Kabaty

  Wycieczkę proponujemy rozpocząć od stacji Metro Kabaty i skierować się ścieżką rowerową w kierunku Lasu Kabackiego. Skręcamy w lewo przy stacji postojowej metra jadąc ścieżką, następnie w prawo i wzdłuż lasu a następnie jedziemy główną ścieżką. Za szlabanem a przed polaną będzie rozwidlenie szlaków, należy jechać dalej drogą, po prawej stronie zostawiając polankę rekreacyjną z wiatami. Dalej prowadzi dobrej jakości asfaltowa droga, czasem uczęszczana przez samochody jadące w kierunku Konstancina Jeziornej. Po kilkuset metrach należy skręcić zgodnie ze znakami w lewo, by po kolejnych kilkuset metrach dojechać do bramy i kas Ogrodu.

 2. Ogród Botaniczny PAN

  Przyczepki rowerowe dla dzieci do nabycia za pośrednictwem naszego Sklepu - http://sklep.dzieciakiwplecaki.pl/

  Ogród Botaniczny PAN został utworzony w latach 70. XX wieku. Na kilkunastu hektarach zgromadzono bogatą kolekcję drzew, krzewów oraz roślin użytkowych i ozdobnych. Szczególnie warto wybrać się tu z dziećmi interesującymi się przyrodą. Ogród wyjątkowo pięknie prezentuje się wiosną, gdy kwitną magnolie, azalie i różaneczniki.

  Z informacji praktycznych: rowery należy zostawić przy stojakach, których jest kilkadziesiąt, natomiast w ciepły weekend szybko zapełniają się rowerami. Po terenie ogrodu nie można poruszać się rowerem ani go prowadzić, dlatego jeśli macie przyczepkę rowerową, zabierzcie z sobą zestaw "wózek" lub "do biegania".

  Na terenie ogrodu ścieżki są głównie asfaltowe, szerokie dzięki czemu wózek czy przyczepka rowerowa doskonale się sprawdzają, a dzieciaki mogą wybiegać się wśród kwiatów, drzew i krzewów. Przyczepka czy też wózek mieszczą się także w szklarniach.

  Co ciekawe, na terenie Parku znajduje się dosyć spora część poświęcona florze gór polskich wraz ze specjalnie przygotowanym szlakiem górskim, oznaczonym na wzór tych występujących w Tatrach, Beskidach czy Karkonoszach. Całość zrobiona jest bardzo realistycznie, możemy przejść przez kosodrzewinę i poczuć się jak w Tatrach Zachodnich, spróbować swoich sił na prawdziwie górskim szlaku w wersji mini. Na terenie Ogrodu znajduje się punkt gastronomiczny, jeśli zgłodniejemy, możemy się posilić.

  W wybrane niedziele od wiosny do jesieni w Ogrodzie odbywają się lekcje z przewodnikami np. o smaku dawnych jabłoni (w cenie biletu).

 3. Polana w Powsinie

  Wracając z Ogrodu warto zatrzymać się na polanie w Powsinie i zrobić sobie ognisko. Na polanie rozmieszczone są wiaty, pod którymi można usiąśc i rozłożyć prowiant. Przygotowano również specjalne miejsca do rozpalenia ogniska. Chrust i drobne gałęzie są również przygotowane do wykorzystania.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.