dzisiaj jest środa, 22 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Na lini startu ze strusiem czyli... mini Zoo i Hodowla Strusi Afrykańskich

Wycieczka po farmie składa się z około 20 min. prelekcji na temat zachowania się i hodowli strusi w Polsce, połączonej ze zwiedzaniem ich stajni. Można dowolnie długo przyglądać się zwierzętom obchodząc ich wybieg, karmiąc rosnącą tu trawą, próbować je dotknąć czy pogłaskać. W zależności od pogody i pory roku można również oglądać pisklęta strusi.

Można także zobaczyć strusią skorupkę - poznać jej grubość - wydmuszkę lub jajo, pióra i skórę strusia. Czas takiej wycieczki waha się (w zależności od zainteresowania gości i zadawanych pytań) od 45 minut nawet do 2 godzin.

Na farmie można zobaczyć jeszcze inne ciekawe zwierzęta takie jak: kucyki, białe daniele, dziki, pawie, perliczki i bażanty. Na pamiątkę odwiedzin można zakupić kawałki skorup i drobne wyroby z nich, przypinane znaczki i pocztówki ze zdjęciami z hodowli, różnej wielkości pióra oraz zamówić strusie jaja, wydmuszki i mięso. Atrakcją jest możliwość zamówienia jajecznicy ze strusiego jaja (duże grupy).

Komentarze

Gość - Kamila 2017-07-11 15:21 przyznana ocena:

Ani to farma strusi, ani hodowla strusi, ani nawet gospodarstwo agroturystyczne. Zwykły, zaniedbany teren prywatny, na którym jest JEDEN struś, kilka pawii, emu i koza. Poziom zawodu mój oraz mojego synka, z którym jechałam prawie godz. jest ogromny. "Oprowadzenie" przez Panią, która jest na miejscu trwało może z 10 min i choć kobieta jest sympatyczna to wschodni akcent sprawia, że musiałam synkowi wszystko tłumaczyć... Wstęp 4 zł - kompletnie nie mam pojęcia za co, patrząc na to co opisane na str a to co zastaje się na miejscu. Nawet trampolina dla dzieci płatna dodatkowo 2 zł - abstrakcja.
Zdecydowanie nie polecam, kompletna strata czasu.

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.