dzisiaj jest piątek, 19 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo łódzkie

zmień:
łódzkie

Województwo łódzkie to obszar bardzo zróżnicowany. Łódź zainteresuje młodych pasjonatów techniki oraz kina i animacji. Okolice Łowicza warto pokazać młodym turystom ze względu na bogaty folklor wyrażający się w pasiastych strojach, pięknych wycinankach oraz kolorowych obrzędach. W niedzielne popołudnie warto odwiedzić dawne siedziby magnackie w Nieborowie i Arkadii. Okolice Jeziora Sulejowskiego natomiast to idealne miejsce do uprawiania żeglarstwa i kajakarstwa oraz wypraw pieszych i rowerowych.

Atrakcje

Noclegi

 • O tym, jak schować pociąg w Konewce czyli... Bunkier w Konewce

  O tym, jak schować pociąg w Konewce czyli... Bunkier w Konewce0

  Co ma wspólnego konewka, jeleń i pociąg…? Odpowiedź na tą zagadkę przynosi historia Polski z czasów II Wojny Światowej.

  2013-01-09 11:52

  miejscowość:Konewka

  dostepność atrakcji:kwiecień - grudzień

 • W wielkim domu dla lalek czyli... Muzeum w Nieborowie

  W wielkim domu dla lalek czyli... Muzeum w Nieborowie0

  To miejsce pokochają dziewczynki lubujące się w bajkach o księżniczkach i królewnach mieszkających w ogromnych pałacach, gdzie wszystko lśni od przepychu; gdzie w posadzkach można się przeglądać jak w lustrach, a ściany zdobią najwyższej próby arcydzieła najznamienitszych artystów.

  2013-01-09 10:22

  miejscowość:Nieborów

  dostepność atrakcji:marzec - październik

 • Rezerwat „Niebieskie Źródła"

  Rezerwat „Niebieskie Źródła"0

  Wyspa Kacząt, Samotnego Modrzewia i Płaczących Wierzb, gejzery z piasku i zaczarowane, raz zielone a innym razem niebiesko-błękitne stawy. Dokoła bujne drzewa, wiele ptaków i ryb, cisza i spokój. Czy wyobraźnia już Wam podrzuciła obrazy z dalekich ciepłych krajów? Polska po raz kolejny Was zaskoczy. Ten malowniczy zakątek odnajdziecie w Tomaszowie Mazowieckim. Tam kryje się pełen uroku rezerwat „Niebieskie Źródła”.

  2013-01-08 23:15

  miejscowość:Tomaszów Mazowiecki

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Za Ogrodem Cienia czyli... Ogród Botaniczny w Łodzi0

  Ci z Was, którzy za naszym podszeptem odwiedzili Arboretum w Rogowie i wrócili stamtąd zadowoleni, pewnie ucieszą się z kolejnej podpowiedzi wycieczki do świata egzotycznych roślin.

  2013-01-08 13:52

  miejscowość:Łódź

  dostepność atrakcji:kwiecień - październik

 • Spacerem wśród łowickich wycinanek czyli... Skansen Maurzyce

  Spacerem wśród łowickich wycinanek czyli... Skansen Maurzyce0

  Klikuklatkowy wielopiętrowy budynek, parkingi ze szlabanami i ochroną, plac zabaw, kilka przystrzyżonych trawników i wysoki płot oddzielający mieszkańców tej betonowej „enklawy” od reszty dzielnicy. Czy nie taki obraz najbliższego otoczenia ma większość współczesnych dzieci mieszkających na osiedlach zamkniętych dużych miast? Cóż, signum temporis, ale w wolnej chwili warto dzieciakom pokazać, że kiedyś wspólna przestrzeń – choć prostsza i pewnie prymitywniejsza, była kolorowa, czysta i dobrze przemyślana, mimo braku programów komputerowych wspomagających pracę architektów zieleni i przestrzeni publicznej. Doskonałym miejscem do rodzinnego spaceru i nauki jest Skansen Wsi Łowickiej w Maurzycach.

  2013-01-08 13:11

  miejscowość:Maurzyce

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Dętka bez wentyla czyli... Muzeum Kanału „Dętka"

  Dętka bez wentyla czyli... Muzeum Kanału „Dętka"0

  Ulica Piotrkowska, riksze rowerowe i „Manufaktura”, czyli największe centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe w Polsce, powstałe w skutek odbudowy kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego – to były do niedawna najbardziej charakterystyczne i najczęściej odwiedzane przez turystów miejsca w Łodzi. Od kilku lat mają groźnego, ukrywającego się w podziemiach konkurenta. Jest nim podziemny system kanałów i wodociągów (o niebagatelnej długości blisko 4 tysięcy kilometrów!) wybudowany z rozmachem w latach 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku. Obiektem pokazowym, dostępnym dla zwiedzających jest Muzeum Kanału „Dętka”.

  2013-01-08 11:33

  miejscowość:Łódź

  dostepność atrakcji:maj - październik

 • Park Jurajsko-Botaniczny Dinopark0

  Każdy prawdziwy miłośnik prajaszczurów powinien odwiedzić małą miejscowość o wdzięcznej nazwie Kołacinek. Jest bu bowiem Dinopark, ciekawy park jurajski - choć nie tak okazały pod względem powierzchni i zbiorów jak ten w Bałtowie.

  2012-10-18 13:58

  miejscowość:Kołacinek

  dostepność atrakcji:15 kwietnia - 14 października

 • Jak nakarmić tapira czyli... z wizytą w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Łodzi0

  Może i to ZOO nie jest zbyt okazałe pod względem obszaru, ale na pewno mieszkają w nim wszystkie zwierzęta, jakich w ogrodach zoologicznych zabraknąć nie może (jest ich blisko 3 000).

  2012-10-17 13:59

  miejscowość:Łódź

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Włości Boruty czyli... Zamek Królewski w Łęczycy0

  Postać, którą chcemy Wam przedstawić trudno opisać jednoznacznie, gdyż ma ona nadludzkie zdolności i może wyglądać jak chce, a na imię ma Boruta.

  2012-10-17 13:13

  miejscowość:Łęczyca

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Palmiarnia0

  A oto kolejna z tajemnic Łodzi – w jej najstarszym parku, parku Źródliska, stworzono Palmiarnię, która jest najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce!

  2012-10-17 12:43

  miejscowość:Łódź

  dostepność atrakcji:cały rok

wyświetlanie rekordów 11 - 20 z 21