dzisiaj jest wtorek, 21 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo świętokrzyskie

zmień:
świętokrzyskie

Województwo świętokrzyskie to niezwykła i tajemnicza kraina. Któż bowiem nie słyszał o czarownicach świętokrzyskich, odbywających Sabaty na Łysej Górze? Warto z dziećmi zdobyć Święty Krzyż i obejrzeć gołoborza, odwiedzić Chęciny zwiedzając ruiny zamku i jaskinię „Raj” oraz udać się z wizytą do królestwa Koziołka Matołka w Muzeum Bajki w Pacanowie.

Atrakcje

Noclegi

 • Wspinaczka na Stokówce

  Wspinaczka na Stokówce0

  Wspinacie się z dziećmi na ściance? Chcecie aby dotknęły prawdziwej skały i spróbowały swoich sił w pięknych okolicznościach przyrody? Koniecznie odwiedźcie Stokówkę k. Chęcin. Piękna skała, świetne tarcie, drogi zarówno dla początkujących (rodzice i dzieci) jak i dla zaawansowanych.

  2016-07-05 10:48

  miejscowość:Skiby

  dostepność atrakcji:wspinanie możliwe w suche dni, w szczególności od wiosny do jesieni

 • Tajemnice opatowskich podziemi

  Tajemnice opatowskich podziemi0

  Celem naszej weekendowej wycieczki był Sandomierz. Jednak po kilku zachęcających rekomendacjach postanowiliśmy zatrzymać się na dłuższą chwilę również w Opatowie i zwiedzić tamtejsze atrakcje: podziemną trasę turystyczną oraz romańską kolegiatę św. Marcina. Mimo, że wejście turystów indywidualnych realizowane jest przy min. 6 osobach, nie było problemem zejście przewodnika tylko dla naszej dwójki.

  2015-02-08 11:08

  miejscowość:Opatów

  dostepność atrakcji:Cały rok

 • Podróż do wnętrza Ziemi w Centrum Geoedukacji

  Podróż do wnętrza Ziemi w Centrum Geoedukacji0

  Świętokrzyskie to geologiczny raj! Nic więc dziwnego, że to właśnie tutaj, w Kielcach powstało Centrum Geoedukacji. Miejsce ciekawe dla wszystkich – dużych i małych. Zwiedzanie uatrakcyjniają multimedialne ekspozycje.

  2014-03-24 08:32

  miejscowość:Kielce

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Park Miniatur i Rozrywki Sabat Krajno

  Park Miniatur i Rozrywki Sabat Krajno0

  Wędrując palcem po mapie zatrzymaliśmy się na województwie świętokrzyskim, a dokładnie w okolicy miejscowości Święta Katarzyna. Dość spontanicznie postanowiliśmy, iż w kolejny weekend zrobimy sobie wycieczkę w tamte rejony. Jedną z pierwszych atrakcji, które odwiedziliśmy w okolicy był Park Miniatur i Rozrywki Sabat Krajno.

  2014-01-19 16:02

  miejscowość:Krajno Zagórze

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Terra dinosaurus czyli... JuraPark Bałtów0

  Jak świat stary, ludzie i zjawy wszelakie lubią czasem psocić i zakładać się o różne rzeczy. Tym razem założyły się dwie istoty pozaziemskie, anioł z czartem, że ten drugi pokona dolinę rzeki  Kamiennej jednym skokiem. A że to wyczyn nie lada nawet dla diabła, stąd przyłożył się wysłannik piekieł do tego zadania starannie. Stanął na czubku skały, piekielnie mocno się odbił i skoczył. Czy mu się udało?

  2013-07-08 19:50

  miejscowość:Bałtów

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Raj pod ziemią czyli... Jaskinia „Raj"

  Raj pod ziemią czyli... Jaskinia „Raj"0

  Gdy zapytacie dzieci – gdzie jest raj – pokażą palcem na niebo, czyli w górę; my, tymczasem, chcemy zaprosić Was do raju pod ziemią.

  2013-04-21 10:31

  miejscowość:Chęciny

  dostepność atrakcji:styczeń - listopad

 • Gród Pędzików czyli… niesamowita lekcja historii

  Gród Pędzików czyli… niesamowita lekcja historii0

  Do Grodu Pędzików trafiłem dzięki pracownikom ROT Świętokrzyskie. Będąc wielokrotnie w okolicach Kielc, nie sądziłem, że kryje się tam tak wspaniałe i magiczne zarazem miejsce. Każdy, kto przekroczy  próg Grodu znajduje się w zupełnie innym miejscu – świecie rycerzy, wojów, w miejscu bardzo przyjaznym, gdzie gospodarze dbają o atmosferę miejsca, potrafią zorganizować niesamowitą, żywą lekcję historii średniowiecza a chętni mogą spędzić noc w namiotach rycerskich!

  2013-04-13 20:42

  miejscowość:Siedlce

  dostepność atrakcji:cały rok

 • "Tato a dlaczego Maluch to nie samochód?" czyli... Muzeum Polskiej Motoryzacji XX wieku „Polska na kołach”0

  Konstruowane i produkowane w XX wieku pojazdy (samochody, pojazdy specjalne, motocykle) można podziwiać w jedynym w Polsce muzeum poświęconym w całości polskiej motoryzacji czyli Muzeum Polskiej Motoryzacji XX wieku „Polska na kołach”.

  2013-03-28 20:01

  miejscowość:Busko Zdrój

  dostepność atrakcji:

 • Jaskinie w centrum miasta czyli... Podziemna trasa turystyczna na Kadzielni

  Jaskinie w centrum miasta czyli... Podziemna trasa turystyczna na Kadzielni0

  Poszukiwaczom turystycznych przygód polecamy podziemną trasę turystyczną w kieleckim rezerwacie Kadzielnia, która przeprowadzi śmiałków przez trzy jaskinie: Odkrywców, Prochownię i Szczelinę.

  2013-03-20 21:27

  miejscowość:Kielce

  dostepność atrakcji:Rezerwacja od poniedziałku do piątku tel. 695213381 OD 9:00-17:00

 • Bizon safari, kukurydziany labirynt, stadnina koni... czyli Pałac w Kurozwękach

  Bizon safari, kukurydziany labirynt, stadnina koni... czyli Pałac w Kurozwękach0

  Jakie są Wasze skojarzenia ze słowem bizon? Moja pierwsza myśl to film "Tańczący z wilkami" z Kevinem Costnerem w roli głównej i stado bizonów sunących w kłębach unosząceg sie pyłu. Jakież było moje zdziwienie, gdy przeczytałam, że stado biznonów spotkać można nie tylko w Ameryce Północnej, hodowane jest również w Polsce, w województiw świętokrzyskim.

  2013-03-05 13:39

  miejscowość:Kurozwęki

  dostepność atrakcji:cały rok

wyświetlanie rekordów 11 - 20 z 29