dzisiaj jest poniedziałek, 04 lipca 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Jaskinie w centrum miasta czyli... Podziemna trasa turystyczna na Kadzielni

Trasa liczy sobie zaledwie 130 metrów, ale to wystarczy, by poczuć na sobie skalny oddech wapiennych ścian, pod stopami wyczuć kamienie i przyjrzeć się wyszukanym naciekom skalnym. Wszystko zostało tak przygotowane, by turysta, niezależnie od wieku, czuł się bezpiecznie, a ingerencja w naturalny stan jaskiń była minimalna.

Aby móc poznać tajemniczy świat Odkrywców, Prochowni i Szczeliny trzeba spełnić klika warunków, które niczym tajne hasło z „Baśni tysiąca i jednej nocy” – Sezamie otwórz się! – pozwolą wejść na szlak. Co zatem trzeba zrobić?

Najpierw trzeba zarezerwować telefonicznie termin. Następnie przybyć na miejsce w określonym czasie i z rąk przewodnika wziąć kask, który będzie chronił głowy od momentu wejścia na szlak do wyjścia z jaskini.

Rodzice! Musicie mieć pewność, że Wasze dziecko pokona te 130 metrów samodzielnie, gdyż zabronione jest noszenie dzieci na rękach. Zadbajcie też o to, by najmłodsi zjedli i wypili przed zwiedzaniem, ponieważ nie można tego robić będąc w jaskiniach. Jeśli towarzyszy Wam pies, zapewnijcie mu opiekę na czas Waszego zwiedzania (około 45 minut), bo z Wami wejść nie może.

Oczywiście wskazane są wygodne buty z zakrytymi palcami i porządną podeszwą oraz cieplejszy sweter lub kurtka, ale wytrawni turyści to wiedzą, prawda?

Komentarze

Gość - Janek 2013-09-17 12:27 przyznana ocena:

Faktycznie warto zaglądnąć do tej "dziury w ziemi"

[url=http://www.cowarto.eu/2013/09/niezwyka-atrakcja-w-samym-centrum-miasta.html]Tekst linka[/url]

Gość - OLIWKA 2014-07-23 10:06

PODANY TUTAJ NUMER KONTAKTOWY JEST NIEPRAWIDŁOWY (PRYWATNY).
PRAWIDŁOWY PODANY JEST NA STRONIE CENTRUM GEOEDUKACJI!!!!

dwp 2014-09-11 23:24

Numer poprawiony. Dziękujemy za zwrócenie uwagi.

Gość - Speleoklub Świętokrzyski 2014-12-09 12:32 przyznana ocena:

W Jaskiniach na Kadzielni obecnie jest przerwa zimowa ( 01.11 do 31.03.2015) Zapraszamy od 1 kwietnia.
WTOREK-PIĄTEK 10:00-16:00
SOBOTA-NIEDZIELA 11:00-17:00
REZERWACJA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU TEL.695213381 OD 9:00-17:00

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.