dzisiaj jest sobota, 13 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Centrum Kultury AGORA - warsztaty i zajęcia dla dzieci

2018-03-07 09:57

Choreograficzne

KLUB MALUCHA BAWIM BAWIM

CO? Zacjęcia towarzysko – edukacyjne

DLA KOGO? Dzieci w wieku 1-4 lata z opiekunami

JAK? Prowadzący pobudza i inicjuje zabawy oraz zachęca do działania wspólnie z dzieckiem i aktywnego spędzania czasu. Stymulujemy dziecko poprzez doświadczenia, rozmowę, muzykę dziecięcą, wspólne zabawy, działania ruchowe, makromotorykę. W programie przewidziane jest wspólne czytanie bajek, mini-przedstawienia przygotowywane przez opiekunów i dzieci, pobudzanie aparatu mowy, wspólne dziania logopedyczne przy lustrach, wierszyki, rymowanki, śpiewnie piosenek, taniec i rozmowy z najmłodszymi, tworzenie instrumentów i gra na nich.

CEL? Oswajanie maluszków ze społecznością i nowym towarzystwem rówieśników.
KIEDY? wtorek10.00-11.00 / grupa 1 do 2,5 lat z opiekunem
11.30-12.30 / grupa 2,5-4 lata z opiekunem
KOSZT 80 zł za m-c / 1xtyg. zaj. grupowe
25 zł / pojedyńcze zajęcia

BREAKDANCE

CO? Zajęcia taneczne
DLA KOGO? Dzieci, młodzież i dorośli w grupach: 7-11 lat i 12+
JAK? Budowanie świadomości rytmicznej oraz poznawanie wspaniałej kultury hip hopu poprzez naukę tańca beakdance. W programie między innymi: Top Rock (Cross step, Cross over, salsa step, latin hustle, roller skate, apache, bronx rocking), Foot Work (two step, three step, four step, six step, shuffle, tap, cc’s, spins, rotations, baby love, double kick), Go downs (basic drop, knee drop, corck skrew, sweeps) i wiele innych.
CEL? Zajęcia zwiększają sprawność ruchową, podnoszą świadomość swego ciała, uczą poczucia rytmu, pracy grupowej i wytrwałości.
KIEDY? poniedziałek: 17:00-18:00 – I gr.; 18:15-19:45 – II gr.
czwartek: 18.15-19.45 – II gr.
KOSZT 70 zł za m-c / I grupa / 1xtyg.
110zł za m-c / II grupa / 2xtyg.

CHOCHLIKI

CO? Zajęcia taneczno – muzyczne
DLA KOGO? Dzieci w wieku 5 lat
JAK? Nauka piosenek, ćwiczenia rytmiczne z towarzyszeniem muzyki na żywo i podkładów muzycznych. W trakcie zajęć trenować będziemy koordynację ruchu z dźwiękiem, emisję głosu aby prawidłowo mówić, oddychać i śpiewać oraz grę na instrumentach perkusyjnych. Dzieci poznawać będą swój głos i jego barwę poprzez pracę z mikrofonem i nagrania w studio. Nie zabraknie też relaksacyjnych zabaw muzycznych. Zajęcia dają szansę indywidualnej i grupowej prezentacji oraz występów na scenie przed publicznością.
CEL? Zajęcia kształtujące słuch muzyczny i rozwijające wyobraźnię.
KIEDY? wtorek 17:15-18:00 / I gr.; środa17:15-18:00 / II gr.
KOSZT 70 zł za m-c / 1xtyg.zaj. grupowe

RYTM

CO? Zajęcia ruchowe
DLA KOGO? Dorośli po 50 roku życia
JAK? Zajęcia odbywają się przy specjalnie dobranym podkładzie muzycznym. Rozpoczynając od rozgrzewki, następnie ćwiczeń z kijkami, hantlami i na matach, kończąc układem tanecznym i krótkim relaksem – rozrywkowe i aktywne spędzenie wolnego czasu na emeryturze.
CEL? Ćwiczenia poprawiają kondycję, sprawność, koordynację i elastyczność ruchową. Wpływają na dobre samopoczucie, wypracowują prawidłowy oddech i znakomicie rozwijają umysł. Pozwalają pozbyć się stresu i napięcia mięśni, korygują wady postawy i wzmacniają mięśnie. Zajęcia integrują grupę, a dzięki regularnym spotkaniom tworzy się mała społeczność o podobnych zainteresowaniach.
KIEDY? poniedziałek:10.00-11.00 – I grupa; 11.30-12.30 – II grupa
czwartek: 10.00 – 11.00 – I grupa; 11.30 – 12.30 – II grupa
KOSZT 80 zł za m-c / 2xtyg. zaj. grupowe

BALET

CO? Zajęcia baletowe
DLA KOGO? Dzieci w wieku 5 -9 lat
JAK? Balet to pierwszy stopień do poznania tanecznego świata. Uczy gracji, estetyki ruchowej. Jest wspaniałym narzędziem do rozwoju psychomotorycznego dzieci. Baletowe formy ruchowe poprawiają sprawność oraz pamięć ruchową. Pedagodzy starają się wejść w świat dziecięcej wyobraźni, zainspirować dzieci i wyzwolić w nich twórcze zachowanie. Zajęcia obejmują podstawy tańca klasycznego, stretchingu oraz krótkie choreografie, wzbogacone są różnorodną muzyką i prowadzone w atmosferze zabawy.
CEL? Rozmiłowanie dzieci w tańcu, ukształtowanie piękna i estetyki ruchu, zapoznanie z wszechstronnymi odmianami tańca i różnorodną muzyką i rozwijanie umiejętności wyrażania emocji poprzez taniec. Uczestnictwo w zajęciach poprawia koordynację wzrokowo – ruchową, wzmacnia siłę rąk i nóg, poprawia postawę ciała i rozwija poczucie orientacji w przestrzeni.
KIEDY? czwartek I grupa 5 – 6 lat, czwartek, godz. 16.00 – 16.45 II grupa 7 – 9 lat czwartek godz. 17.00 – 17.45

KOSZT 80 zł za m-c / 1xtyg. zaj. grupowe

FUNKY FORUM

CO? Zajęcia tańca nowoczesnego
DLA KOGO? Dzieci i młodzież w grupach: 6-8 i 9-13 lat
JAK? Program zajęć obejmuje party dance i freestyle. Nauka rozpoczyna się od poznania podstawowych kroków hip hopu i rozwijania umiejętności wykorzystania przestrzeni na różnych poziomach. Wiele czasu poświęcane jest na doskonalenie izolacji poszczególnych części ciała i budowanie umiejętności pracy w grupie. Bardzo dużo uwagi poświęcone jest muzyczności, balansowi, jakości ruchu i zmianom energii. Charakterystycznym elementem zajęć jest część poświęcona poruszaniu się nisko przy ziemi, tak aby kontakt z nią miało całe ciało a nie tylko stopy. Poznajemy różne techniki tańca i świetnie się przy tym bawiąc.
CEL? Ukształtowanie poczucia własnego ciała w przestrzeni, koordynacji ruchowej i lekkości w poruszaniu się na parkiecie.
KIEDY? poniedziałek 16:00-16:45 / gr. 6-8 lat; 17:00 -18:15 / gr. 9-13 lat
KOSZT gr. 6-8 lat: 70 zł / m-c / 1xtyg.
gr. 9-13 lat: 80 zł / m-c /1xtyg.

DŹWIĘKOLUDKI

CO? Zajęcia muzyczno – rytmiczne
DLA KOGO? Dzieci w wieku 4 lat
JAK? Podczas zajęć przyswajane są podstawowe zasad rytmiki takie jak: wartości nutowe, taktowanie i koordynacja ruchu z dźwiękiem. Rozwijane są także umiejętności pracy z mikrofonem poprzez nagrania w studio. Zajęcia stwarzają okazję do grupowej i indywidualnej prezentacji dzieci podczas ćwiczeń, jak i występów na scenie przed publicznością, podczas imprez okolicznościowych w CK Agora i innych miejscach.
CEL? Rozbudzenie wrażliwości muzycznej i estetycznej dzieci, rozwijanie zamiłowania do śpiewu, muzyki i tańca.
KIEDY? wtorek: 16:15-17:00 / I.gr; środa: 16:15-17:00 / II gr.
KOSZT 70 zł za m-c / 1xtyg. zaj. grupowe

Instrumentalne

IMPROWIZACJA ZESPOŁOWA

CO? Improwizacja zespołowa
DLA KOGO? Dorośli
JAK? Zajęcia polegają na improwizacji w grupie, z omówieniem elementów wykonawstwa instrumentalnego potrzebnych do wspólnego muzykowania. Termin „zespołowa improwizacja” nie oznacza konkretnej stylistyki lecz dosłownie, granie bez wstępnych ustaleń i każdorazową próbę osiągnięcia najlepszego artystycznego rezultatu będącego wypadkową wrażliwości poszczególnych uczestników. Zajęcia zawierają zarówno wskazówki dotyczące tego nad czym pracować indywidualnie, żeby przynosiło to najlepsze efekty w zespole, jak i są studium nad procesem grupowego tworzenia muzyki w czasie rzeczywistym.
CEL? Rozwijanie umiejętności muzycznych i improwizacyjnych.
* Uwaga: CK Agora nie zapewnia sprzętu ani instrumentów. Każdy uczestnik przychodzi ze wszystkim, czego potrzebuje do grania.
KIEDY? czwartek 20:00-21:30
KOSZT zajęcia bezpłatne

GITARA KLASYCZNA/AKUSTYCZNA/ELEKTYCZNA

CO? Nauka gry na gitarze klasycznej, akustycznej i elektrycznej
DLA KOGO? Dzieci od 7 roku życia, młodzież, dorośli
JAK? Zajęcia polegają na indywidualnej nauce gry na gitarze na każdym poziomie zaawansowania. W programie znajdują się między innymi: budowa instrumentu i jego konserwacja, czytanie nut (rozpoznawanie, gra utworów) i tabulatur, gra akordowa, teoria muzyki (gamy: koło kwintowe, interwały, trójdźwięki) kształcenie słuchu, improwizacja, podstawy komponowania, używanie efektów, formy i style w muzyce klasycznej bądź rozrywkowej, analiza utworów. Zajęcia posiadają charakter indywidualny, dlatego program dostosowywany jest do możliwości, umiejętności oraz gustu muzycznego ucznia.
CEL? Opanowanie gry na gitarze w jak najwyższym stopniu zaawansowania.
KIEDY? środa, czwartek godz. ustalane indywidualnie z instruktorem
KOSZT 120 zł za m-c / 1xtyg. zaj. indywidualne
90 zł za m-c / 1xtyg. zaj. grupowe (max 2 os. początkujące)

PIANINO NA WESOŁO

CO? Nauka gry na pianinie
DLA KOGO? Dzieci od 5 roku życia, młodzież
JAK? W sposób przyjazny dla każdego będą przyswajane gamy, wprawki i repertuar klasyczny, a także ulubione utwory proponowane przez uczniów. Zajęcia dla dzieci połączone są z metodami relaksacyjnymi. Nabyte i rozwijane umiejętności uczniowie prezentować będą podczas imprez okolicznościowych w CK Agora. Planowane są także kameralne „popisy” przed rodzicami i innymi uczestnikami zajęć.
CEL? Kształtowanie słuchu muzycznego i poznanie sztuki gry na pianinie.
KIEDY? czwartek godz. ustalane indywidualnie z instruktorem
KOSZT 130 zł za m-c / 1xtyg. zaj. indywidualne

PIANINO

CO? Nauka gry na pianinie
DLA KOGO? Dzieci od 7 roku życia, młodzież, dorośli
JAK? Proces nauki obejmuje opanowanie umiejętności czytania nut i samodzielne przyswajanie poszczególnych utworów muzycznych. Podczas zajęć ćwiczone są zarówno gamy jak i etiudy. W zależności od gustu muzycznego ucznia zajęcia opierają się na wybranych utworach tematycznych.
CEL? Opanowanie gry na pianinie na rożnych poziomach zaawansowania, wykształcenie słuchu muzycznego i pewności swoich umiejętności.
KIEDY? poniedziałek, wtorek godz. ustalane indywidualnie z instruktorem
KOSZT 150 zł za m-c / 1xtyg. zaj. indywidualne

SKRZYPCE

CO? Nauka gry na skrzypcach
DLA KOGO? Dzieci od 7 roku życia, młodzież, dorośli
JAK? Nauka obejmuje opanowanie umiejętności grania z nut oraz kreatywne interpretowanie poszczególnych utworów muzycznych. Podczas zajęć ćwiczone są zarówno gamy jak i etiudy. W zależności od gustu muzycznego ucznia zajęcia opierają się na wybranych utworach tematycznych.
CEL? Opanowanie gry na skrzypcach na rożnych poziomach zaawansowania, wykształcenie słuchu muzycznego i pewności swoich umiejętności.
KIEDY? poniedziałek, wtorek godz. ustalane indywidualnie z instruktorem
KOSZT 150 zł za m-c / 1xtyg. zaj. indywidualne

PERKUSJA

CO? Nauka gry na perkusji
DLA KOGO? Dzieci od 8 roku życia, młodzież, dorośli
JAK? Bęben basowy, werbel, floor tom, tom-tom, hi-hat, ride i crash przeznaczone dla osób początkujących i zaawansowanych. Zajęcia w pracowni perkusyjnej w CK AGORA opierają się na poznawaniu rytmu i szlifowaniu umiejętności muzycznych.
CEL? Stanie się podstawą zespołu muzycznego i rozpoczęcie kariery.
KIEDY? poniedziałek, wtorek godz. ustalane indywidualnie z prowadzącym
KOSZT 130 zł za m-c / 1xtyg (zaj. indywidualne); 110 zł za m-c / 1xtyg (grupowe do 4 os.)

Plastyczne

ATELIER MALARSTWA I RYSUNKU

CO? Zajęcia artystyczne
DLA KOGO? Młodzież od 16 roku życia, dorośli
JAK? Propozycja dla osób, które pragną poznawać i rozwijać umiejętności w zakresie szlachetnych technik plastycznych w kameralnym gronie. Grupa jest otwarta dla wszystkich chętnych, niezależnie od poziomu zaawansowania. Każdy uczestnik jest prowadzony indywidualnie na zasadzie korekt akademickich podczas których, wraz z prowadzącym, omawiane są poszczególne etapy pracy. Podczas zajęć uczestnicy poznają w praktyce kilka technik rysunkowych i malarskich takich jak rysunek studyjny, węglem czy piórkiem, a także akwarela, gwasz, akryl, tempera, pastela. Ponadto program zajęć zawiera naukę komponowania obrazu, budowania formy kolorem i perspektywy.
CEL? Twórcze spędzanie czasu, dające mnóstwo satysfakcji zarówno z samego procesu tworzenia jak i efektów w postaci własnoręcznie wykonanych prac.
KIEDY? wtorek 18.00-19.30
KOSZT 80 zł / m-c / 1xtyg.

BAZAR PLASTYCZNY

CO? Zajęcia plastyczne
DLA KOGO? Dzieci i młodzież w grupach wiekowych: 6-8, 9-11 i 12-16 lat
JAK? Zajęcia stwarzają najmłodszym możliwość pokazania uczuć, emocji, przeżyć, których często nie potrafią jeszcze wyrazić słowami. Obcowanie ze sztuką, szeroki wachlarz technik plastycznych, poznanie różnorodnych materiałów rozwija swobodę wypowiedzi twórczej u dzieci, dając im mnóstwo radości. Satysfakcja małego twórcy z ukończonego dzieła dostarcza niezapomnianych emocji i buduje w nim poczucie własnej wartości. Podczas zajęć poznawane są elementy technik malarskich, rysunkowych, jubilerskich, graficznych, ceramicznych i wielu innych.
CEL? Spotkania w pracowni poszerzają wiedzę na temat środków wyrazu artystycznego, rozwijają wrażliwość, są okazją do eksperymentów z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i narzędzi, takich jak: sztalugi, prasa graficzna, piec ceramiczny, piec szklarski, pędzle, rylce, dłuta i młotki.
KIEDY? wtorek 16:00-17:30 / gr. 12-16 lat; środa – dzieci 6-8 lat 16:00-17:00 / I gr. 17:30-18:30 / II gr.; czwartek – dzieci 9-11 lat 16:00-17:00 / I gr. 17:30-18:30 / II gr.
KOSZT 60 zł za m-c / 1xtyg. – dzieci 6-11 lat; 70 zł za m-c / 1xtyg.
– dzieci od 12 lat, młodzież.

AKADEMIA SZTUKI DLA NAJMŁODSZYCH

CO? Zajęcia plastyczno – artystyczne
DLA KOGO? Dzieci w wieku 4-5 lat wraz z opiekunami
JAK? Program zajęć obejmuje między innymi: czytanie bajek i wierszyków, rozwijanie wyobraźni przestrzennej, ekspresji twórczej i zdolności manualnych, wykonywanie prac z zastosowaniem różnych technik, nazywanie podstawowych materiałów plastycznych, malowanie i rysowanie na różnego rodzaju powierzchniach, naukę o barwach, malowanie farbami akwarelami oraz farbami kryjącymi z zastosowaniem różnych narzędzi, wykonywanie pół przestrzennych oraz przestrzennych prac z wykorzystaniem: papieru, glinki, plasteliny, pianki, masy solnej i papierowej.
CEL? Zajęcia rozwijają samodzielność, pobudzają wyobraźnię, wrażliwość, zachęcają do podejmowania inicjatywy, wykształcają naturalną potrzebę aktywności twórczej i ekspresji.
KIEDY? poniedziałek 16:00-17:00
KOSZT 60 zł za m-c / 1xtyg. zaj. grupowe

Sztuka użytkowa

AUTORSKA PRACOWNIA CERAMICZNA

CO? Ceramika
DLA KOGO? Młodzież od 16 roku życia, dorośli
JAK? Zajęcia prezentują wszystkie możliwości, jakie daje warsztat ceramiczny. Każdy z uczestników poznaje techniki toczenia na kole garncarskim, lepienia z wałeczków, formowania z płatów, odlewania z mas i malowania szkliwami. Podczas zajęć uczestnicy wykonują m.in. kafel, mozaikę, rzeźbę oraz biżuterię, elementy malarstwa w ceramice. W zależności od predyspozycji i temperamentu każdy wybiera własną drogę w materii ceramicznej.
CEL? Rozwijanie swoich umiejętności manualnych i plastycznych.
KIEDY? wtorek 17:00-18:45 / I gr. 19:00-20:45 / II gr.
KOSZT 90 zł za m-c / 1xtyg. zaj. grupowe

AUTORSKA PRACOWNIA SZKŁA

CO? Szkło
DLA KOGO? Młodzież od 16 roku życia, dorośli
JAK? Zajęcia dają możliwość poznania tajemnic szkła artystycznego od strony projektowej, wykonawczej i warsztatowej. Rozwijają umiejętności i pasje, pozwalają doświadczać czegoś nowego, pobudzają twórcze myślenie i wyrażanie emocji poprzez sztukę. Uczestnicy skupiają się na technice fusingu, ale wykonują witraże metodą Tiffany'ego.
Wśród tematyki: ptaki, szklane miasteczko, portret, mozaika, anioły, tajemniczy ogród, abstrakcja, naczynia użytkowe oraz prace dowolne. Systematycznie uczęszczający słuchacze tworzą prace dojrzałe, o rozpoznawalnym stylu, zawierające własną wypowiedź artystyczną, pełne osobistych odkryć.
CEL? Tworzenie dojrzałych, o rozpoznawalnym stylu prac, zawierających własną wypowiedź artystyczną. Młodzież myśląca o kierunkach artystycznych w przyszłości może przygotować się do wybrania specjalizacji, a także egzaminów wstępnych.
KIEDY? czwartek 17:00-18:45 – I gr. 19:00-20:45 – II gr.
KOSZT 90 zł za m-c / 1xtyg. zaj. grupowe

Teatralne

WYJDŹ NA SCENĘ!

CO? Zajęcia teatralno – wokalne
DLA KOGO? Dzieci i młodzież w grupach wiekowych: 8-13 i 14-20 lat
JAK? Zajęcia z dziećmi polegają na wprowadzeniu początkujących aktorów do świata teatru, zapoznaniu ich ze sztuką i specyfiką sceny. Dzięki wyjątkowej świeżości, autentyczności i zaangażowaniu uczestników, wspólna praca jest postępowa i stale się poszerza o nowe obszary i tematy związane ze sztuką, co przynosi za sobą sukcesy i rozwój uczestników.
Młodzież ma naturalną potrzebę wyrażenia siebie poprzez sztukę, gdzie chciałaby rozwijać swój twórczy potencjał, ekspresję głosu i ciała, rozbudzać muzyczność oraz talenty aktorskie. Dlatego zajęcia obejmują metody śpiewu bel canto (włoskiej szkoły naturalnego śpiewu), który ma zastosowanie w każdym stylu wokalnym: rock, pop, r’n’b, soul, gospel a nawet beatbox, po śpiewanie klasyczne i etniczne. Stosowana technika daje efekt zdrowego, świadomego głosu, który wykorzystuje całą skalę i potencjał, bez problemów intonacyjnych i napięć. Uczestnicy warsztatów pracują również z maską, rekwizytem i kostiumem, jednak zawsze w ich pracy wiodąca jest metoda Grotowskiego tzw. teatr ubogi, który w centrum stawia aktora i jego umiejętności.
CEL? Wykształtowanie przede wszystkim ogromnej koncentracji i dyscypliny, a także perfekcyjnego poznania i wytrenowania własnego ciała. Finałem warsztatów zarówno sekcji dziecięcej jak i młodzieżowej będzie spektakl wykorzystujący rozmaite formy muzyczne. Istotnym aspektem zajęć jest promowanie podopiecznych na festiwalach i konkursach czy wreszcie przygotowanie ich do egzaminów szkół teatralnych i wokalnych.
KIEDY? wtorek 16.00-17.00 / dzieci w wieku 8 – 13 lat; wtorek 17.15-18.45 / młodzież w wieku 14-20 lat
KOSZT 80 zł za m-c / 1xtyg. zaj. grupowe

IKA – Indywidualny Kurs Aktorski

CO? Zajęcia aktorskie
DLA KOGO? Młodzież od 16 roku życia, dorośli
JAK? Program zajęć dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb uczestników. Opiera się głównie na podstawowym przygotowaniu aktorskim – technikach pracy nad rolą, ćwiczeniach artykulacyjnych i rozgrzewce aktorskiej. Praca skupia się nad repertuarem (przygotowanie do szkoły teatralnej: wiersz klasyczny, współczesny, proza staropolska, proza współczesna, piosenka ludowa i piosenka współczesna), lub monodramami (pomoc w doborze materiału, inscenizacji, praca z aktorem nad rolą).
CEL? Zajęcia przygotowują do egzaminów wstępnych na AST oraz konkursów i festiwali aktorskich. Rozwijają umiejętności sceniczne i wyobraźnię, pomagają zapanować nad termą i własnym ciałem na scenie.
KIEDY? środa godz. ustalane indywidualnie z instruktorem
KOSZT 130 zł za m-c / 1xtyg.

TEATR NA RÓŻANCE

CO? Warsztaty teatralne
DLA KOGO? Młodzież od 15 roku życia, dorośli
JAK? Podczas zajęć uczestnicy wzajemnie się poznają i integrują, sprawdzają swoje możliwości i predyspozycje aktorskie. W pracy stosowane są ćwiczenia uruchamiające wyobraźnię, ogólną motorykę ciała, harmonię ruchu i podzielność uwagi. Przy współpracy z partnerami na scenie początkujący aktorzy poznają rolę rekwizytu i jego sceniczne zastosowanie oraz pracują nad prawidłową wymową, umiejętnością panowania nad własnym głosem i ciałem (elementy dykcji, impostacji, synchronizacji ruchu, improwizacja aktorska, elementarne etiudy aktorskie).
CEL? Zastosowanie wszystkich poznanych elementów, pokazanie swoich możliwości i umiejętności, w przygotowanej przez uczestników formie teatralnej, której premiera odbędzie się na zakończenie całorocznych zajęć warsztatowych.
KIEDY? środa: 17:00-18:30
KOSZT 80 zł za m-c / 1xtyg. zaj. grupowe

Wokalne

CHÓR ASTER

CO? Zajęcia wokalne
DLA KOGO? Dorośli po 40 roku życia
JAK? Podczas zajęć chórzyści rozwijają swoją pasję wokalną, jednocześnie tworząc wspólnotę, dla której pozytywne emocje wyrażane poprzez śpiew są elementem muzykoterapii. Próby opierają się na nauce pieśni ludowych i piosenek muzyki popularnej. Chór często występuje (m.in. dla Telewizyjnego Klubu Seniora), a na Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów w Lubaniu zajął I miejsce.
CEL? Pobudzenie zamiłowania do muzyki, poprzez świetną atmosferę na zajęciach oraz występy na scenie.
KIEDY? poniedziałek 13:00-15:00
KOSZT bezpłatne / 1xtyg.

KSZTAŁCENIE SŁUCHU

CO? Zajęcia muzyczne
DLA KOGO? Dzieci od 7 roku życia, młodzież, dorośli do 25 lat
JAK? Na zajęciach nauka opiera się na słuchaniu interwałów, przepisywaniu dźwięków na zapis nutowy, rozumieniu rytmu oraz rozpoznawaniu skali melodycznych i innych struktur melodyczno-rytmicznych w oparciu o system równomiernie temperowany. Rozwijane są również umiejętności rozpoznawania nut i interwałów.
CEL? Celem zajęć jest poznanie podstaw muzyki, słyszenia linearnego i harmonicznego.
KIEDY? poniedziałek, wtorek godz. ustalane indywidualnie z instruktorem
KOSZT 130 zł za m-c / 1xtyg. zaj. grupowe (do 3 os.)

STUDIUM WOKALNE

CO? Zajęcia wokalne
DLA KOGO? Dzieci od 7 roku życia, młodzież, dorośli
JAK? Realizacja programu ma przygotować do swobodnego, aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu muzycznym, poprzez przygotowanie warsztatu wokalnego tak, aby uczeń odpowiedzialnie władał swoim głosem poprzez zachęcanie do podjęcia próby tworzenia własnych piosenek i improwizacji. Zajęcia rozbudzają wyobraźnię i otwierają w uczniach chęć do tworzenia autorskich kompozycji. Rozwijają obycie sceniczne, umiejętności muzykowania w zespole, kształtują również w uczniach poczucie systematyczności i świadomego wykorzystywania swojego czasu wolnego. Poprzez zabawę z dźwiękami, poznawanie nowych gatunków muzycznych i technik wokalnych, kształtuje się wrażliwość muzyczna i estetyczna uczestniczących w zajęciach, tworząc z nich świadomych odbiorców sztuki.
CEL? Zajęcia mają na celu rozwijanie uzdolnień muzycznych, kształcenie zainteresowań muzycznych i słuchu.
KIEDY? środa zaj. idnywidualne: do ust. z instruktorem (7+)
zaj. grupowe:
15:00-17:30 I gr (7-13 lat)
17:45-21:15 II gr (14+)
KOSZT 150 zł za m-c / 1xtyg (60 min.) zaj. indywidualne; 120 zł / m-c / 1xtyg (2,5 h) zaj grupowe (7-13 lat); 120 zł / m-c / 1xtyg (3,5 h) zaj grupowe (14+)

ŚPIEW SOLOWY

CO? Zajęcia wokalne
DLA KOGO? Dzieci od 7 roku życia, młodzież, dorośli
JAK? Zajęcia uczą interpretacji utworów i wydobywania z głosu tego, co w nim najpiękniejsze. W programie wykonywane są arie (dla osób starszych) oraz pieśni i piosenki (w przypadku dzieci). Podczas zajęć uczestnik doskonali śpiew poprzez wprawki wokalizy i ćwiczenia oddechowe, co później może prezentować na scenie.
CEL? Celem zajęć jest pozyskanie umiejętności doskonalenia naturalnego głosu.
KIEDY? poniedziałek, wtorek godz. ustalane z instruktorem
KOSZT 150 zł za m-c / 1xtyg. zaj. indywidualne

Wszystkie zapisy: Irena Łukaszewicz
tel.: 71 325-14-83, wew. 107
irena.lukaszewicz@ckagora.pl

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.