dzisiaj jest środa, 22 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Lekcje nie muszą być nudne - zabierz dzieci do Bałtowa!

2018-12-05 13:50

Lekcja przyrody minionej

Bałtów to mała wieś w województwie świętokrzyskim , w której powstał pierwszy w Polsce park z dinozaurami. Stało się to po tym, jak w okolicy odkryto ślady tych prehistorycznych stworzeń. Jurajski Park Dinozaurów w Bałtowie to przeszło 100 modeli prehistorycznych zwierząt, zbudowanych przez specjalistów według najlepszej, najświeższej wiedzy dotyczącej wyglądu tych zwierząt. Od tego czasu, chociaż na terenie naszego kraju powstają liczne parki dinozaurów, nie stworzono żadnego, który wyróżnia się takim rozmachem i świetną organizacją ścieżki edukacyjnej.

Spacerując po wytyczonej promenadzie, symbolicznie przechodząc przez kolejne ery w dziejach ziemi, cała rodzina podziwia stworzenia, które wciąż rozbudzają wyobraźnię. Park dinozaurów jest w tym miejscu najważniejszą i sztandarową formą rozrywki, niepozbawioną ważnych elementów edukacyjnych, dzięki którym dziecko w każdym wieku poznaje świat i może go zgłębiać w wybranym przez siebie stopniu. 

Elementem JuraParku w Bałtowie jest także Muzeum Jurajskie z wystawą “Powrót do przeszłości”, która w ciekawy sposób przedstawia dzieje życia na ziemi i uzupełnia informacje dotyczące ewolucji oraz ciągłych zmian zachodzących na naszej planecie. W JuraParku działa także Prehistoryczne Oceanarium.

Wielkie wodne stwory, które można w nim zobaczyć, nie istnieją naprawdę, ale trójwymiarowe obrazy wyświetlane na wielkich ekranach sprawiają wrażenie prawdziwych i zapierają dech w piersiach. Nie tylko dzieci są zachwycone, ale także dorośli przyglądają się z zaciekawieniem zwierzętom, których dzisiaj spotkać nie sposób.

Poznaj zwierzęta z całego świata

Park dinozaurów opowiada o przeszłości, o stworzeniach, które żyły i panowały na ziemi przed milionami lat. Zwierzyniec Bałtowski to z kolei okazja do spotkania zwierząt, które żyją, mają się dobrze, ale zwykle nie mamy okazji, by zobaczyć je na polskich drogach, polach czy w stajniach. W wielkim parku o powierzchni 60 hektarów żyją okazy bydła Zebu, bydła szkockiego i tybetańskiego.

Są tutaj owce kameruńskie, Quessant, Racka, czarnogłówki, kozy angorskie, karłowate afrykańskie, karpackie. Spotkać można też jelenie europejskie, Sika, wielbłądy dwugarbne, miękkie i przyjazne lamy oraz alpaki, muflony czy daniele.

Cenionymi w tym miejscu okazami są żubry, zwierzęta będące pod ochroną, symbolizujące siłę i dostojeństwo. To wyjątkowe zoo zwiedzamy na pokładzie amerykańskiego schoolbusa. Towarzyszy nam przewodnik, który ciekawie i z pasją opowiada o zwierzęcych zwyczajach. Taka lekcja przyrody na długo pozostaje w pamięci i uczy szacunku do żywych istot oraz uświadamia ekologicznie.  

Historia Polski w Miniaturze

Weekend z dziećmi w parku rozrywki można sprawnie połączyć z lekcją historii. Park Miniatur w Bałtowie ukształtowany został na wzór mapy naszego kraju. To znakomita wizualizacja najważniejszych zamków i budynków o walorach historycznych obecnych w Polsce. Modele w skali 1:25 zaskakują odwzorowaniem szczegółów, uświadamiają, jak wiele mamy zabytków powstających od czasów średniowiecza. Motywują, by zobaczyć je nie tylko w miniaturze, ale także w pełnej krasie podczas podróży po kraju.

Dzieci, dla których historia to często przede wszystkim nudne daty przekonają się, że przeszłość może być po prostu fascynująca! A gdy poznają najważniejsze fakty z dziejów kraju, być może sięgną po książki lub namówią rodziców do podróży śladami dawnych władców.

Park rozrywki

Chociaż park dinozaurów, oceanarium prehistoryczne i makiety zamków są niezwykle ciekawe, park rozrywki nie byłby parkiem bez karuzeli, rollercoastera i szalonych ciuchci. Kiedy emocje podczas zwiedzania sięgną zenitu, wybierzcie się na najbardziej szalone atrakcje Bałtowa. Wiele z nich przeznaczonych jest także dla dorosłych, dlatego cała rodzina może korzystać i sprawdzać swoje granice fizycznej wytrzymałości na kręcenie, wirowanie i jazdę z zawrotną prędkością.

Noclegi w największym parku rozrywki w Polsce

Kompleks turystyczny w Bałtowie znajduje się w województwie świętokrzyskim, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by bawiły się w nim rodziny z lubelskiego, mazowieckiego czy małopolskiego. A ponieważ kompleks jest olbrzymi i atrakcji dostarczyć może nawet przez kilka dni, warto zdecydować się na pozostanie w okolicy JuraParku na weekend lub dłuższy urlop.

Bez problemów znajdą się bowiem w okolicy noclegi na polu namiotowym, w zajeździe lub na ciekawym, wygodnym ranczu. Pokoje rodzinne są świetnie wyposażone, wygodne, blisko wszystkich atrakcji parku dinozaurów. Skorzystaj z okazji, by razem z dziećmi wypocząć i poszerzyć swoją wiedzę o historyczne oraz przyrodnicze ciekawostki, których nie znajdziesz w żadnym innym parku rozrywki z dinozaurami w Polsce.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.