dzisiaj jest wtorek, 21 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Lekki rower dla dzieci KuBikes 16" Superlight

2024-05-10 22:09

Geometria/rama/siodełko/kierownica/sylwetka

Sylwetka dziecka jest sportowa, ale przyjazna dzieciom dzięki lekko pochylonej pozycji. Rama jest nisko poprowadzona, z nisko umieszczonym środkiem supportu. Rury ramy obniżają się od kierownicy w kierunku siodełka, porównywalnie z tą oferowaną we Frog 48. Mostek KCNC Fly Ride wykonany z aluminium 6061, z mocowaniem na 6 śrub. Lekki i sztywny.

Dzięki temu pozycja dziecka jest lekko pochylona, nie wyprostowana jak w WOOM (który ma typowo BMXową sylwetkę) i nie górska. Naszym zdaniem jest to najlepsza sylwetka dla dzieci - pozwala opierać się na dłoniach, dzięki czemu nie męczy rąk i jest uniwersalna - dobrze sprawdza się na ubitych drogach i w terenie.

Kierownica wykonana jest z aluminium, klasyczna (nie BMX) o średnicy 19 mm i szerokości 420 mm. Zakończona miękkimi chwytami z ogranicznikami zapobiegającymi zsuwaniu się dłoni z chwytów. Jak przekłada się to na jazdę w praktyce? Zapewnia świetne panowanie nad rowerem i szybkie wykonywanie skrętów, nie jest tak szeroka jak w bardziej miejskim Woom 3. Ta w KuBikes jest porównywalna z Frog, taka, jaką lubimy!

Siodełko jest dosyć wąskie ale Szymon nie narzekał na nie, wysokość jest regulowana za pomocą klucza imbus.

Waga

Kubikes 16 Superlight w wersji, którą opisujemy waży zaledwie 5,69 kg. Jest to waga realna, zmierzona przez nas. Dzięki tak niskiej wadze, jest to jeden z najlżejszych rowerów 16" na rynku. Tak niską wagę uzyskano dzięki wycieniowaniu ramy, która wykonana jest z aluminium, zastosowaniu mniejszej liczbie szprych w kołach, zasotowaniu aluminiowego mostka oraz aluminiowych (nie plastikowych jak w Woom) klamek hamulca.

Rama ma wyraźnie cieńsze przekroje niż w innych rowerach, co ma wpływ na niższa wagę roweru.

KuBikes 16 Superlight z oponami Schwalbe Black Jack 1.90 świetnie spisuje się na trudniejszych odcinkach wycieczek.

Hamulce

Kubikes 16" Superlight jest wyposażony w łatwe w regulacji i bardzo skuteczne hamulce V-Brake Tektro z niewielkimi uchwytami, które dodatkowo można regulować dostosowując do niewielkich dziecięcych dłoni. W naszym przypadku nie było to konieczne, Szymon doskonale radził sobie z hamowaniem. Hamulce są bardzo skuteczne, zapewniając bezpieczeństwo i pewność, że rower zatrzyma się wtedy, kiedy powinien oraz dając radość dziecku z dynamicznej jazdy i zostawiania śladów na nawierzchni ;)

Napęd i współczynnik Q-Factor

Dlaczego o tym piszemy i co to jest? Q-Factor to odległość pomiędzy początkami osi korby mierzona równolegle do osi suportu, czyli tak jak gdyby oba ramiona korby były w tej samej pozycji. Im mniejszy tym efektywniej kręcimy, i tym bezpieczniej kręcić na zakrętach bez obawy o zahaczenie o ziemię. Większy Q-factor daje większą możliwość balansu i kontroli nad rowerem.

Proste korby i niewysoki współczynnik Q-Factor pozwalają na napędzanie roweru przy wykorzystaniu mniejszej siły niż w przypadku rowerów z profilowanymi korbami (odchodzącymi od środka roweru w kierunku zewnętrznym). Czy to takie ważne? Na pewno takie rozwiązanie pomaga dziecku kręcić pedałami efektywniej. Czy jest niezbędne? Nie, ale świadczy o tym, że producent zadbał o to, aby na jego rowerze dzieci czuły się dobrze i jeździły lepiej. Takie rozwiązanie pomaga pokonywać dłuższe dystanse przy włożeniu w to mniejszej siły - czyli, dziecko jest w stanie przejechać więcej kilometrów wkładając w to tyle samo pracy co w rowerach z gorszym współczynnikiem "Q".

Kubikes Superlight wyposażony został w krótkie aluminiowe korby długości 102 mm o niskim współczynniku Q-Factor, zbliżonym do tego, jaki oferują rowery Frog i porównywalny z rowerami Woom. 

Nasz KuBikes wyposażony jest w aluminiowe pedały, świetnie trzymające stopę, dzięki czemu noga nie spada z pedałów.

Aluminiowe pedały zapewniają pewne trzymanie buta.

Tarcza przednia ma 28 zębów, dzięki czemu oferuje miękkie przełożenie (łatwiejsza do nauki i startu), świetnie sprawdzająca się w pagórkowatym terenie. Jest zabezpieczona osłoną wykonaną z tworzywa sztucznego.

Aluminiowe obręcze kół z aluminiowymi piastami na 20 otworów i 20 szprychami. Na obręcze założone są opony Schwalne Black Jack 1.90. Są to opony MTB, do jazdy w terenie i nieutwardzonej nawierzchni. Zapewniają świetną przyczepność dzięki wielu blokom bieżnika. Znakomicie spisują się poza asfaltem pomagając dzieciom pokonywać trudniejszy teren.

Piasty są wysokiej jakości, z małymi oporami. Zakręcone koło kręci się naprawdę długo.

Komponenty / dodatki

Rower niestety nie jest wyposażany przez producenta w dzwonek ani odblaski ale sprzedawane przez nas egzemplarze są uzupełniane o pasujące odblaski i dzwonek. 

Można wyposażyć go w błotniki - pasują te z rowerów Frog 16", bo standardowe Kubikes są za wąskie na szerokie opony Schwalbe :)

Jeśli planujecie podłączenie rowerka pod hol Follow Me musicie zaopatrzeć się w adapter pod oś z szybkozaciskiem, gdyż piasta w KuBikes zamykana jest przelotową osią dokręcaną śrubami 6kątnymi (inaczej niż w innych lekkich rowerach). 

Podsumowanie

Jeśli szukacie lekkiego roweru dla swojego dziecka, w dodatku lubicie zjechać z asfaltów i oczekujecie od roweru tego czegoś, co sprawi, że dziecko złapie bakcyla polecammy KuBikes 16" Superlight. To rower, na którym Wasze dziecko pokocha wycieczki rowerowe i chętnie zjedzie z Wami z asfaltu w las i na szutry oraz nietrudne single tracki.

Rowery KuBikes możecie kupić i przetestować w naszym sklepie - https://www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl/?lekkie-rowery-kubikes,89

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.