dzisiaj jest poniedziałek, 24 lutego 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Pierwsze wakacje nad morzem z niemowlakiem

2018-10-30 12:09

Zaplanuj termin i miejsce

Jeśli zwykle decydowaliście się na szczyt sezonu i gwarne, nadmorskie miejscowości, tym razem lepiej będzie dokonać innego wyboru. Zaufaj, że zarówno wasze dziecko jak i wy lepiej wypoczniecie w mniej popularnych miejscowościach, w końcówce sezonu wakacyjnego, na przykład na przełomie września i sierpnia. Szybko przekonasz się, że spokój to jest to, czego młodym rodzicom trzeba najbardziej.

Jak przetrwać podróż?

Nie ukrywajmy – małe dziecko nie rozumie, że w podróży nad morze należy spędzić kilka, długich godzin. Musisz być przygotowany na to, że maluch zacznie się nudzić i niecierpliwić. Jeśli podróżujecie samochodem, spróbuj umilić mu podróż jak tylko to możliwe. Zamontuj nakładki przeciwsłoneczne na szybach, włącz spokojną muzykę, pod ręką miej pokarm i pieluchy. Pamiętaj, że niemowlak nie może spędzać w foteliku samochodowym dłużej, niż 2 godziny - po tym czasie będzie konieczny postój i chwilowa zmiana pozycji.

Chroń malucha przed słońcem

Niemowlęta są bardzo narażone na negatywne działanie promieni UV. Podczas wakacji nad morzem, nie zapominaj o kremach z filtrem, czapeczce i regularnym podawaniu napojów dziecku. Z drugiej strony, nadmorska pogoda może zaskoczyć – miej pod ręką cieplejsze ubranka, w razie nagłej zmiany aury.

Zabierz zabawki

Ulubione zabawki, które dziecko zna z domu, jak również te dmuchane doskonale sprawdzą się nad morzem. Zabierz również basenik, w którym maluch będzie mógł swobodnie popluskać się pod twoim czujnym okiem. Warto zabrać również zestaw do zabaw w piasku.

Wybierz odpowiednie miejsce noclegu

Hotel, domek czy pensjonat, w którym będziecie nocować powinien być przyjazny małym dzieciom. O maleńkim gościu obsługę należy powiadomić przed waszym przybyciem. Miejsca, w których najlepiej nocować z dziećmi nad morzem znajdziesz na stronie wakacjezdzieckiem.pl/wakacje-nad-morzem.

Spacerujcie

Nie zapominaj, że nadmorskie powietrze obfituje w dobroczynny dla zdrowia jod. Dzięki temu, spacery z maluchem poprawią jego odporność, dotlenią go, a także zminimalizują ryzyko chorób tarczycy.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.