dzisiaj jest piątek, 19 sierpnia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wycieczka w góry? Podpowiadamy jak ubrać chłopca na mróz

2020-02-05 07:25

Ubranka w góry dla chłopca — jakie wybrać?

Czym powinny charakteryzować się dobre ubranka zimowe? Przede wszystkim, priorytetem jest zapewnienie odpowiedniej temperatury i odporności na wilgoć. Jednak nie powinniśmy rozumieć tego, jako nakazu do założenia tylu warstw, ile udźwignie chłopczyk, a wypracowania najlepszej strategii ubioru na przysłowiową cebulkę.

Podczas marszu męczymy się i zbyt dużo ubrań sprawi, że ciepło nie zostanie odprowadzone na zewnątrz. W przypadku dzieci jest to szczególnie ważne, gdyż każda nagła zmiana temperatury może skończyć się wizytą u lekarza i koniecznością pozostania w łóżku. Warto również zwracać uwagę na pogodę. Mróz sięgający -20 stopni Celsjusza i wiejący wiatr nie są przyjaznymi warunkami dla przedszkolaka i lepiej poczekać aż się trochę ociepli.

Zobacz zimowe nowości dla chłopców na sklepie z odzieżą dziecięcą olalaKids.

Jak dopasować zimowe ubranie dla chłopca?

Zimowe ubranie dla chłopca najlepiej jest dopasować w zależności od wieku. Inaczej ubierzemy trzylatka, przedszkolaka i uczniaka. Dla najmłodszej grupy świetnie sprawdzą się wszelkie jednoczęściówki, które otulają z każdej strony i izolują od niskiej temperatury. Zobacz te ciepłe kombinezony dla chłopców w sklepie olalakids.pl.

Chłopcy w wieku przedszkolnym są o wiele bardziej ruchliwi i samodzielni, dlatego lepsze będą komplety dwuczęściowe i wysokie buty. Dużo łatwiej ubrać starsze dzieci, ponieważ same podpowiedzą nam, kiedy będą czuły się optymalnie.

Wszelkie wątpliwości rozwiejemy najszybciej poprzez sprawdzanie u dziecka temperatury karku. Skóra w tym miejscu powinna być sucha i ciepła. Wilgoć może być przyczyną przegrzania się, co z kolei bardzo szybko prowadzi do wyziębienia organizmu.

Wybieramy odpowiednie buty dla chłopca na zimową przygodę

Kupując buty dla chłopca, sugerujmy się tym samym, czym przy wyborze własnych. Model sportowy ma zapewnić nie tylko odpowiednią temperaturę stopy, ale także jej właściwe ułożenie i bezpieczne kroki w trudnym terenie. Sprawdźmy jakiej klasy jest podeszwa. Nie może być gładka i zbyt miękka - taka nie zapewnia przyczepności.

Jeśli wybieramy się zimą w góry, to z pewnością mamy świadomość, że szlak może być oblodzony. Wtedy nawet najlepszy but może potrzebować wsparcia w postaci specjalnych nakładek antypoślizgowych. Nie przeszkadzają one w chodzeniu, a ułatwiają poruszanie się po lodzie oraz zwiększają bezpieczeństwo naszej pociechy.

W sklepie olalakids.pl znajdziesz więcej porad na temat zimowych ubranek dla chłopca.

Czapka i szalik także dla chłopca, czyli nie zapomnij o odpowiednich dodatkach

Wykończeniem odpowiedniego stroju zimowego dla chłopca powinny być czapka i szalik, a także ciepłe rękawiczki. Wybór ułatwią materiały, z jakich zrobione są dodatki. Rozglądajmy się za ubrankami certyfikowanymi, przy których produkcji nie korzystano ze szkodliwych barwników.

Kolejną kwestią jest to, jak mocno izoluje wybrany materiał. Bawełna jest bardzo ciepła, jednak zapewnia przy tym odpowiednią wentylację i nie odetnie ciała od zimnego powietrza. Jej wadą jest długi czas schnięcia, co może sprawiać problem przy intensywnych wycieczkach. Z kolei polar jest mocno izolujący, ale szybko schnie. Sportowe czapeczki często robione są z bawełny i zszywa się je od wewnątrz z warstwą polarową.

O czym jeszcze pamiętać przez zimowym spacerem?

Kupiliśmy już odpowiednie zimowe buty, spodnie, kurtkę, czapkę, szalik i rękawiczki. Jednak ciągle mamy wrażenie, że nie jesteśmy przygotowani? Aby zminimalizować stres przed pierwszą zimową wycieczką, warto zadbać o synka również od strony kosmetycznej. Twarz posmarujmy tłustym kremem, co ochroni przed mrozem. Unikajmy mieszanek na bazie wody, ponieważ zamarzają, powodując nieprzyjemne odczucia.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.