dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Jaki rower dla 8-9 latka?

2024-01-07 23:28

Dzeiciaki w wieku 8-10 lat potrafią pokonywać już znaczne odległości. Często mają też sprecyzowane oczekiwania wobec swojego kolejnego roweru. Np. nasza Amelka twierdzi, że woli FROGa m.in. dlatego, że ma wygodniejsze chwyty, łatwiejsze w obsłudze przerzutki (manetki typu rapid fire - klasyczne, obsługiwane kciukiem i palcem wskazującym) i bardziej sportową sylwetkę. Z kolegi jej koleżanka koniecznie chciała mieć 8 przełożeń z tyłu i bardziej wyprostowaną sylwetkę. To też jest wiek, w którym dzieci mają pierwszą komunię, która jest okazją do wręczenia roweru - przez wiele lat tradycyjnego prezentu komunijnego, który powoli jednak jest wypierany przez elektronikę czy innego rodzaju gadżety. Dlatego 24" calowe rowery często nazywane są komunijnymi - nie chciałbym jednak by ich wybór sprowadzać tylko do tego wydarzenia i tylko tego roweru.

Jeśli zdecydujemy się na wybór roweru dla naszego 8-9-10 latka/latki, warto zastanowić się nad potrzebami i czekiwaniami dziecka oraz wybrać ten rower wspólnie. Dzieci 8-10 letnie potrafią mieć zaskakująco sprecyzowane poglądy w kwestii wyboru roweru i ich potrzeb. I wcale nie chodzi tutaj o kolor ale o rodzaj manetek zmiany biegów, sylwetkę czy charakter. Z reguły jest to dla nich 3-4 rower i swoje doświadczenia potrafią przekuć w konkretne oczekiwania. W tym wieku dzieciaki wyrastają już z popularnych 20" rowerów, czyli pierwszych z przerzutkami i przesiadają się na rowery 24".

Frog 62 na kołach 24" z dodatkowym bagażnikiem i uchwytem na bidon - świetny, lekki rower dla 8-10 letniego dziecka.

Frog 62 na kołach 24" z dodatkowym bagażnikiem i uchwytem na bidon - świetny, lekki rower dla 8-10 letniego dziecka.

Czy amortyzowany rower dla dziecka to dobry wybór?

Wiodący producenci rowerów dziecięcych rezygnują z oferowania amortyzatorów, które znacznie zwiększają wagę rowerów (waga amortyzatora to często 1,5-2 kg). Dodatkowo większość amortyzatorów w rowerach dziecięcych (podobnie jak w tych dorosłych z niższej i średniej półki cenowej) nie spełnia swojej roli w takim stopniu jakim byśmy tego oczekiwali (są to po prostu ich tanie wersje, działające topornie i wymagające dużej wagi jeźdźca, której nie osiągają dzieci). Na amortyzowane wersje rowerów zdecydował się Frog, przygotował jednak oddzielną linię rowerów MTB, dedykowaną dzieciom kochającym jazdę w bardzo wymagającym terenie. Zaprojektował rowery od nowa a amortyzatory zostały wykonane po serii testów z dziećmi, we współpracy z wiodącym ich producentem. Standardowe wersje hybrydowych rowerów Frog (od 20" do 26") są pozbawione amortyzatorów.

Marki oferowane przez nas w sklepie czyli WOOM i Frog oferują zarówno rowery do turystyki rowerowej jak i rowery górskie/MTB (woom OFF i Frog MTB) oraz rowery szosowe dla dzieci. Przedstawimy właśnie te, choć na rynku jest sporo marek, które produkują rowery 24".

Rowery do turystyki rowerowej i jazdy codziennej

Frog 62 to lekki rower na kołach 24", oferujący sportowy charakter, ale świetnie sprawdza się także podczas rowerowych podróży. Wyposażony w manetkę zmiany biegów typu rapid fire - cynglową oraz krótkie korby z niskim współczynnikiem "Q", pozwalając na efektywniejsze pedałowanie - dzięki czemu dzieciaki mniej się męczą i pokonują większe odległości. Terenowe wersje opon pozwalają na szybkie i wygodne pokonywanie asfaltowych dróg w drodze do szkoły czy kolegów jak i szutrowych, leśnych duktów podczas rodzinnych wycieczek rowerowych wycieczek na łono natury. Lekka rama aluminiowa i wąska kierownica pozwalają na bardzo dynamiczną jazdę. W standardowym wyposażeniu znajdująsię błotniki, odblaski i dzwonek, dzięki czemu otrzymujemy rower na każdą pogodę.

Waga: 9,2 kg! - jeden z najlżejszych 24" rowerów dla dzieci! Do przetestowania i kupienia u nas http://www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl/?262,rower-dla-dziecka-frog62-24cali

Frog 62 - lekki rower dla 8-9 latka

Frog 62 - lekki rower w kolorze pomarańczowym - prawdziwa petarda dla 8-10 latka

Frog 69 to pierwszy w ofercie Froga rower na kołach 26" i może być ciekawym wyborem dla wysokich 8-10 latków. Bez problemu wsiądą na niego dzieci, których wewnętrzna długość nogi to właśnie 69 cm.

Do kupienia w naszym sklepie http://www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl/?280,lekki-rower-frog69-26-cali

Z kolei WOOM oferuje 24" rower w jednym rozmiarze - Woom 5 - lekki rower na kołach 24". Wyposażony jest jak wszystkie klasyczne Woomy w obrotowe manetki zmiany biegów marki SRAM, regulowany mostek VARIO (umożliwia podniesienie kierownicy) i krótkie korby o niskim współczynniku Q-Factor. Oferuje bardziej wyprostowaną sylwetkę, szeroką kierownicę, w naszej opinii dedykowaną do miejsko-turystycznej jazdy. To świetny rower na rekreacyjne ale i dłuższe wycieczki rowerowe. 

Rower WOOM 5 waży jedynie 8,6 kg - do kupienia w naszym sklepie https://www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl/?179,lekki-rower-dla-dziecka-woom5-24

Lekki rower dla 8-10 letniej dziewczynki/chłopaka? Sprawdźcie WOOM 5 - do miasta i na wycieczki rowerowe

Wszystkie wskazane powyżej rowery można wyposażyć w dodatkowy bagażnik, dzięki któremu zabiorą swój własny bagaż podczas kilkudniowego wyjazdu rowerowego.

Kubikes 24 S lub Kubikes 24 L - niska waga (8,75 kg), nisko poprowadzona, mniejsza rama i siodełko, powodują, że wsiadają na niego dzieci od 125 cm (24S) lub od 133 cm (24L). Łatwo działające manetki zmiany biegów, wyprostowana pozycja, która lekko się pochyla wraz z podnoszeniem siodełka (tak, jak lubimy) - cechy charakterystyczne tego świetnego roweru dla dzieci, szerokie opony, które świetnie sprawdzają się także w trudniejszym terenie (testowane przez nas m.in. na Szlaku Orlich Gniazd).

Lekki rower dla 8-9 latka Kubikes 24S

Terenowe / górskie wersje Frog i WOOM

W wieku 8-9 lat wiele dzieciaków łapie bakcyla terenowej jazdy czy startów w zawodach (wyścigach) rowerowych, które nierzadko odbywają się w pagórkowatym, leśnym terenie. Inne z kolei, wzorem swoich rodziców lubią zjechać na single tracki czy bardziej górski teren. Właśnie dla nich przygotowane zostały terenowe wersje rowerów dziecięcych:

- woom OFF 5 z karbonowym widelcem, który tłumi wstrząsy i drgania;

- Frog 62 MTB i Frog 69 MTB - wyposażone w powietrzny amortyzator opracowany we współpracy Frog i jednym z liderów w produkcji amortyzatorów rowerowych - testowany przez dzieci o różnej wadze i z różnymi ustawieniami ciśnienia - wszytko po to aby dobrać optymalne wartości amortyzatora! Skok widelca to 65mm dla 24" roweru oraz 100 mm dla roweru w rozmiarze 26".

Frog MTB - świetne rozwiązanie dla zaawansowanych rowerowo dzieciaków

Szosowe wersje FROG - kolarzówki Frog Road

Dla dzieciaków o sportowych (szosowych) amibcjach, nierzadko tych startujących w zawodach triathlonowych (!) Frog przygotował szosowe wersje rowerów - Frog Road. Na Frog Road 67 usiądzie wysoki 8 latek (ok. 130 cm). Dla tych, których natura obficiej obdarzyła wzrostem, polecamy Frog Road 70. Są to świetnie wyposażone rowery szosowe (kolarzówki) dla dzieci, które pozwolą rozwinąć im pełnię możliwości i dotrzymać kroku rodzicom podczas ich treningom.

Szosowe wersje rowerów Frog wyposażone są tradycyjnie w napęd z niskim współczynnikiem "Q", hamulce Tektro dopasowane do niewielkich dziecięcych dłoni i wąską kierownicę dopasowaną do wąskich dziecięcych barków.

Frog 67 Road - dziecięcy rower szosowy dla dzieci ze sportowymi ambicjami

Jeśli ten artykuł pomógł Wam w zwiększeniu wiedzy w zakresie rowerów dla dzieci, będziemy wdzięczni za udostępnienie go w mediach społecznościowych, na forach internetowych, na których się udzielacie lub na Waszym blogu - pomóżcie innym rodzicom podjąć decyzję :)

Wystarczy skopiować i wkleić poniższy kod. 

<a href="https://www.dzieciakiwplecaki.pl/artykul/7117/jaki-rower-dla-8-9-latka" target="_blank"><img src="https://dzieciakiwplecaki.pl/data/Images/Portal/baner_dzieciakiwplecaki.jpg" alt="Dzieciaki w Plecaki - lekkie rowery dla dzieci" width="400" height="276" /></a>

Dzieciaki w Plecaki

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.