dzisiaj jest środa, 03 czerwca 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ubezpieczenie turystyczne dla dziecka - najważniejsze informacje

2019-09-24 15:30

Czym jest ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne to specjalny rodzaj ubezpieczenia gwarantującego wypłatę odszkodowania w przypadku uszczerbku na zdrowiu, ale też w sytuacji kradzieży bagażu. Wszystko zależy od zakresu konkretnego ubezpieczenia. Wyróżniamy polisy ubezpieczeniowe różnych typów, np. wypadkowe, ochrony bagażu czy ubezpieczenie kosztów leczenia. W przypadku wyjazdu na granicę dziecko może korzystać z polskiego ubezpieczenia na podstawie karty EKUZ, ale to ubezpieczenie obejmuje jedynie leczenie, natomiast nie gwarantuje pokrycia kosztów rehabilitacji ani nie uprawnia do otrzymania odszkodowania w przypadku uszczerbku na zdrowiu. Pokrycie wydatków z tego tytułu może przekraczać możliwości finansowe rodziny, więc lepiej się przed tym zabezpieczyć w myśl zasady "przezorny zawsze ubezpieczony". Najlepszą metodą takiego zabezpieczenia jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego o jak najszerszym zakresie ochrony. Na stronie https://www.polisaturystyczna.pl/ranking znajdziesz aktualny ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych.

Co gwarantuje ubezpieczenie turystyczne?

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne obejmuje koszty leczenia po wypadku. Polisę można rozbudować także o pokrycie kosztów powrotu do kraju (jeśli wypadek miał miejsce za granicą), rehabilitację, zakup leków i sprzętu medycznego. Zakres ochrony każdej polisy jest opisany w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia).

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Z pewnością najważniejszą kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę podczas wyboru ubezpieczenia turystycznego, jest jego suma gwarantowana. W przypadku podróży po Europie najlepiej wybrać ubezpieczenie z minimalną kwotową gwarantowaną 30 tys. euro. Ważny jest też zakres ochrony – powinien być jak najszerszy. Oczywiście im szerszy jest zakres ochrony i im wyższa jest kwota gwarantowana, tym ubezpieczenie będzie droższe, ale w tym przypadku na pewno nie warto oszczędzać. Co nam po ubezpieczeniu, które i tak nie będzie chroniło w pełnym zakresie? Życie jest bardzo nieprzewidywalne, a jeśli rodzaj zdarzenia będzie wyłączony z ochrony, towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci odszkodowania.

Każda polisa ma inny zakres, więc zanim zdecydujesz się na konkretną, musisz porównać dostępne opcje. Z pewnością warto sprawdzić ubezpieczenie turystyczne na www.polisaturystyczna.pl.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.