dzisiaj jest wtorek, 21 listopada 2017

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie
Booking.com

Ubezpieczenie na wszelki wypadek

2017-07-03 14:17

Czy warto ubezpieczać telefon/komputer/tablet?

Pewnie kilka lat temu do głowy by nam nie przyszło, by ubezpieczać telefon. Postęp sprawił, że sprzęt, który czasami służy nam do rozmowy tak naprawdę jest komputerem w pigułce. Coraz częściej to właśnie on zastępuje wszystkie inne urządzenia, a nowoczesne aplikacje pozwalają nawet sterować bezpieczeństwem domu na odległość. Poza tym telefon to ogromna baza danych, a sposób, w jaki go nosimy, jak korzystamy sprawia, że jest szczególnie narażony na uszkodzenia, kradzież czy zgubienie. A to może być kosztowne nie tylko, jeśli chodzi o cenę sprzętu, ale przede wszystkim wartość przechowywanych tam danych, zdjęć, muzyki, dokumentów i prywatnych i firmowych. Pamiętajmy, że teraz częściej płacimy telefonem. Warto przemyśleć, czy wzorem tego, jak ubezpieczamy mieszkanie, samochód i majątek nie powinniśmy pomyśleć o polisie chroniącej nasz telefon w https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance.

Jak znaleźć dobrą polisę?
Dobre ubezpieczenie chroni przede wszystkim przed przypadkowym zniszczenie telefonu. To podstawowy punkt każdej polisy Dodatkowo możemy ubezpieczyć sprzęt na wypadek kradzieży, zgubienia czy zalania. Czasami niektóre firmy gwarantują ochronę na wypadek nieuprawnionego użycia telefonu do określonej wysokości. To oznacza, że w momencie, gdy nasz telefon zaginie lub zostanie ukradziony i ktoś inny będzie z niego korzystał, ubezpieczyciel pokryje na przykład koszty rachunku.
W momencie, gdy nasz telefon zostanie uszkodzony, to polisa działa zazwyczaj bezgotówkowo. Otrzymujemy nowy telefon, a ewentualny rachunek ubezpieczyciel pokrywa bezpośrednio u operatora. Naszym obowiązkiem jest jedynie jak najszybsze poinformowanie z zaistniałej szkodzie.
Oferty ubezpieczenia telefonu komórkowego w Polsce ma każdy operator. Możemy też zabezpieczyć sprzęt niezależnie, samemu szukając odpowiadającej nam polisy. Ten drugi model jest coraz bardziej popularny na przykład w Wielkiej Brytanii, gdzie rynek ubezpieczeń telefonów działa bardzo prężnie i bez problemu można całą procedurę przejść on-line.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.