dzisiaj jest czwartek, 20 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Narty dla dzieci – jakich modeli szukać?

2023-09-25 22:45

Dla każdego narciarza możliwość zarażenia swoim bakcylem własnych dzieci jest ogromną radością. Aby maluch chętnie stanął na stoku, warto zawczasu sprawić mu odpowiedni sprzęt. Wiosną i latem jego ceny są najniższe, dlatego to dobry czas na rozważania i zakupy. Dowiedz się, jak wybierać narty dla dzieci i poznaj polecane przez nas modele.

Kupujemy narty dla dziecka – o czym pamiętać?

Dobór nart dla dzieci jest dość skomplikowany. Ich prawidłowe dopasowanie zależy bowiem od wielu czynników, a jednocześnie odpowiada za komfort i radość z jazdy. Dlatego, zanim zaczniesz rozglądać się za konkretnymi modelami, weź pod uwagę kilka cech pożądanego sprzętu. Jakie to cechy?

  • Długość nart – to ich najważniejszy parametr. Zależy przede wszystkim od umiejętności dziecka (na pierwsze kroki na stoku wybieramy narty jak najkrótsze, później nieco dłuższe), jego wzrostu i wagi. Pierwsze narty powinny być o ok. 25 – 30 cm krótsze niż wzrost dziecka (tzn. sięgać mu do pachy). Dla dzieci, które na stoku czują się pewniej, wybieramy modele o długości mniejszej o 10 lub nawet 5 cm od ich wzrostu.
  • Konstrukcja nart – powinna być dopasowana do młodego adepta sztuki narciarskiej. Najlepsze modele umożliwiają swobodne szaleństwa na stoku i doskonalenie techniki. Lepiej wybierać narty, które odpowiednie „pracują” przy niewielkiej masie narciarza i umożliwiają łatwą kontrolę toru jazdy.
  • Wiązania – to element, który odpowiada za odpowiednią pracę narty, komfort i bezpieczeństwo jazdy. Te dla dzieci powinny być dobierane tak jak dla dorosłych, proporcjonalnie do wagi. Dla małych dzieci odpowiednie będą wiązania ze skalą wypięcia 0,5 – 2,5 DIN, dla starszych (do ok. 50 kg) ten współczynnik powinien wynosić 0,7 – 4,5 DIN.

Polecane modele nart dla dzieci

Jeżeli już wiesz, czego mniej więcej potrzebuje Twoje dziecko, czas przyjrzeć się ofercie sklepów. Najłatwiej dostępne modele przeglądać w internecie. Tam też można szukać okazji cenowych, szczególnie poza sezonem. Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Dobrym wyborem mogą być przede wszystkim narty Atomic Redster J2. To dziecięca wersja równie popularnego „dorosłego” modelu, która wykazuje się uniwersalnością i doskonałymi parametrami użytkowymi, a także przystępną ceną, szczególnie w okresie wyprzedaży. Producent udostępnia modele dla młodszych i starszych dzieci (kolejno o długości 70 – 90 i 100 – 120 cm). Juniorzy mogą przesiąść się na dedykowany im model Atomic Redster J4 (dostępny w rozmiarach od 130 do 160 cm). To narty wszechstronne i stabilne, dedykowane nauce i zabawie na stoku. Marka Atomic ma też w swojej ofercie model Vantage X JR dedykowany młodym adeptom narciarstwa. Szeroki wybór nart dla dorosłych i dzieci możesz znaleźć na przykład na nartywarszawa.pl. Sklep posiada też stacjonarny oddział. Udaj się tam w celu skonsultowania najlepszej opcji dla swojego dziecka.

Warto zwrócić również uwagę na podstawowy dziecięcy model znanej marki Head. To narty o lekkiej konstrukcji, które ułatwiają stawianie pierwszych kroków na stoku, a dodatkowo zachwycają bajkową kolorystyką. Będą doskonałym towarzyszem nauki jazdy i doskonalenia techniki, a także nieskrępowanej zabawy.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.