dzisiaj jest poniedziałek, 13 lipca 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wakacje na muzealnej wyspie - Gdańsk

2018-06-12 10:15

- Zapraszamy naszych najmłodszych gości na muzealne wakacje i proponujemy prawdziwy letni hit: odwiedziny na naszym statku – muzeum „Sołdek” oraz w zabytkowych Spichlerzach – siedzibie głównej Narodowego Muzeum Morskiego. – mówi Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji NMM – „Sołdek” działa jak magnes, ma swoją historię i charakter, a Spichlerze to historia morska Polski w więcej niż pigułce. Jesteśmy pewni, że wakacje u nas będą udane!

„Archeologiczne ciekawostki”

Jakie tajemnice skrywają wraki spoczywające na dnie Bałtyku? Kto zajmuje się ich wydobywaniem i czy jest to niebezpieczne? Poznaj najciekawsze odkrycia podwodnych archeologów pracujących w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku i dowiedz się, jaki sprzęt potrzebny jest do badań nurkowych.

„Gdy marynarze nie znali hamaków”

Poznaj czasy, kiedy marynarze spali na deskach pokładu, a umiejętność pływania była sztuką, niedostępną dla każdego. Jak wyglądało ładowanie działa? Czy opaski na oczach nosili tylko piraci? Co przynosiło pecha podczas rejsu i czy na okrętach były… syreny?

Informacje praktyczne:
Zajęcia przeznaczone są dla grup zorganizowanych – po uprzedniej rezerwacji on-line.

Miejsce: Spichlerze na Ołowiance
Dzieci w wieku 6-13 lat
Tylko grupy zorganizowane do 25 osób

Godziny: 10.00 i 12.00
Cena: 6 zł od dziecka, 1 zł od opiekuna, przeprawa promem w cenie zajęć
Czas trwania: 60 minut

Dane do rezerwacji on-line:
www.rezerwacje.nmm.pl

Do wyboru:
• obiekt: Spichlerze na Ołowiance
• grupa wiekowa: do wyboru 1-3, 4-6
• rodzaj zajęć: wakacje w muzeum Spichlerze

„70 lat minęło jak jeden dzień, czyli… wakacyjne odwiedziny Sołdka”

Zapraszamy na wakacyjne zwiedzanie z przewodnikiem po pierwszym statku zbudowanym w polskiej stoczni po II wojnie światowej. Razem odkryjemy zakamarki starego rudowęglowca. Zobaczymy ładownie, kotłownię, maszynownię, mesy, kambuz, wejdziemy na mostek kapitański i staniemy za kołem sterowym. A wszystko to na statku, który w tym roku kończy 70 lat!

Informacje praktyczne:
Miejsce: Statek-muzeum „Sołdek”
Dzieci w wieku 6-13 lat
Tylko grupy zorganizowane do 25 osób
Godziny: 10.00 i 12.00
Cena: 6 zł od dziecka, 1 zł od opiekuna, przeprawa promem gratis
Czas trwania: 60 minut

Dane do rezerwacji on-line:
www.rezerwacje.nmm.pl

Do wyboru:
• obiekt: Statek-muzeum „Sołdek”
• grupa wiekowa: do wyboru 1-3, 4-6
• rodzaj zajęć: wakacje w muzeum Sołdek

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.