dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Co Twoje dziecko może robić w wakacje nad morzem?

2019-10-03 11:32

Wakacje nad morzem z rodzicami, dziadkami...

Prawdopodobnie najpopularniejszą formą spędzania wakacji i wypoczynku jest wyjazd z rodzicami, dziadkami... Do dzisiaj wspominam wspólne wyjazdy nad morze z rodzicami. Zabawom z rodzeństwem nie było końca. Niezapomnianym wrażeniem była podróż kuszetką w pociągu :) Przychodzi jednak moment, gdy dziecko samo prosi rodziców o możliwość wyjazdu na kolonię i samo chce wybrać najlepszą dla siebie kolonię lub to rodzice stwierdzają, że czas usamodzielnić dziecko.

Obozy nad morzem dla dzieci

Wakacje trwają ok. 9 tygodni, a urlop rodziców, w najlepszym razie połowę tego czasu. W dodatku przy założeniu, że każde z nich bierze urlop osobno i może wziąć ciągiem 2-3 tygodnie. Bajka? Czasami tak... Co robić z dziećmi w pozostały czas? Dobrym wyborem są różnego rodzaju obozy i kolonie dla dzieci. Organizuje je wiele organizacji pozarządowych (np. harcerstwo), stowarzyszeń organizujących zajęcia sportowe (kluby sportowe), szkoły (w ramach np. sekcji sportowych) czy biur podróży.

W zależności od charakteru podmiotu organizującego obozy ich programy znacznie się różnią. Jedne stawiają na rozwój fizyczny, inne na rozwój intelektualny. Warto pamiętać, że wakacje to dla dzieci czas odpoczynku od szkoły, wyciszenia i zabawy. To także czas, gdy dzieci zdobywają nowe znajomości, które mogą zawiązać na długie lata.

Pamiętajmy, że czas spędzony nad morzem to także budowanie odporności na nadchodzący rok szkolny.

Obozy młodzieżowe - przygoda dla starszych dzieci

Odrębną kategorią są obozy dla młodzieży. Z racji na swój wiek, a co za tym idzie samodzielność uczestników, na obozach młodzieżowych popularnością cieszą się zajęcia z łucznictwa, różnego rodzaju gry terenowe, obozy taneczne, artystyczne, rowerowe, żeglarskie, o językowych nie wspominając. Jednym z wielu biur organizujących obozy młodzieżowe jest "Dziupla Tropicieli Przygód". Zwróćmy jednak uwagę na to aby program nie był przeładowany, a nasze dziecko naprawdę odpoczęło od zajęć szkolnych. Dlatego warto poświęcić więcej czasu na wybór odpowiedniej formy wyjazdu, obozu z właściwym programem.

Jeśli zależy nam aby dziecko dobrze czuło się podczas wyjazdu nad morze czy w góry zadbajmy o to aby pojechało tam razem z przyjaciółmi. Kilkudniowe wyjazdy integrują grupę i potrafią być źródłem inspiracji do kolejnych, nierzadko już samodzielnych przygód! Przy zgłoszeniach grupowych nierzadko można uzyskać także niższą cenę J

Jak wybrać najlepszą kolonię dla dziecka?

Sprawdźmy, czy podmiot posiada wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych oraz Certyfikat Gwarancji Ubezpieczeniowej Turystycznej na Polskę i zagranicę (o ile kolonia wiąże się z wyjazdem zagranicę).

Sprawdzić, czy obóz/kolonia zostały zgłoszone do właściwego kuratorium?

Instruktorzy - czy są przeszkoleni do pracy z dziećmi i młodzieżą, czy posiadają uprawnienia wychowawców kolonijnych?

Czy w koszcie kolonii zawarte jest ubezpieczenie NNW, co wchodzi w zakres świadczeń oferowanych przez organizatora?

Kolonie i obozy to nie tylko odpoczynek od szkoły czy domu. To także niesamowita przygoda, możliwość poznania kultury danego regionu, państwa i obcowanie z przyrodą. Zadbajmy o to, aby dzieci wspominały ten czas jak najlepiej!

Komentarze

Gość - dyzio 2017-06-21 20:01

Mogę wam polecić poza tradycyjnymi kierunkami, park makiet Mikroskala w Koninie :) Super miejsce dla rodziny. Mnóstwo fantastycznych makiet, które wciągną każdego. Fajne jest to, że tematyka makiet jest różnorodna. I filmowe i bajkowe, nawet historyczne czy przyrodnicze i oczywiście kolejowe. Widz może nawet nimi sterować :) Dzieciaki mają tu naprawdę co robić. Tor kulkowy, klocki, kino 6D, plac zabaw, a dla dorosłych kawiarnia.

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.