dzisiaj jest środa, 22 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Bujamy w obłokach czyli... wizyta w Niebie Kopernika

Usytuowany tuż nad brzegiem Wisły budynek przypominający gigantyczny głaz narzutowy kryje w sobie salę projekcyjną z ogromnym sferycznym ekranem o średnicy 16 metrów i wadze około 3000 kg, który jest zawieszony wysoko nad widownią. Pokazy są wyświetlane z czterech rzutników cyfrowych oraz projektora gwiazdowego, który jest w stanie wyświetlić jednocześnie 20 mln gwiazd.

Możemy poznać historię kosmosu, wraz z Darwinem udać się na Galapagos w poszukiwaniu teorii ewolucji, poznać historię lotów kosmicznych i podstawowe zjawiska astronomiczne, a także budowę Drogi Mlecznej. Z mniejszymi dziećmi oraz z zającem Frankiem poszukamy na niebie gwiazdozbiorów. Dzieci szczególnie chętnie obejrzą filmy z rozkładanych do pozycji poziomej foteli.

Uwaga Rodzice! do Nieba Kopernika nie można przyprowadzać dzieci młodszych niż trzyletnie. Mówi o tym regulamin oraz doświadczenia organizatorów: maluchy źle znoszą panującą na seansach ciemność, hałas i nadmiar bodźców wizualnych. Ponadto minimalny sugerowany limit wieku  na seanse 3D dla dzieci i młodzieży szkolnej to 10 lat (ze względu na rozmiar okularów).

W przypadku wyjścia z sali (np. do toalety) nie ma możliwości powrotu na seans. W Niebie Kopernika możemy wybrać filmy dla najmłodszych widzów, np. „Pod jednym niebem” (już od 3 lat) oraz filmy dla starszych, np. „Jesteśmy astronomami” (od lat 8), czy „Narodziny życia” (od lat 12). Przed wizytą w planetarium warto zapoznać się z opisami filmów na stronie internetowej.

 

Komentarze

Gość - kzmo 2013-01-15 16:32 przyznana ocena:

Bardzo fajne miejsce! Polecam dla małych i dużych. Dobrym pomysłem może być zakup biletu rocznego, bo za jednym razem nie da się wszystkiego obejrzeć.

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.