dzisiaj jest środa, 22 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Popołudniowa gimnastyka mózgu czyli... z wizytą w Centrum Nauki Kopernik

To jedna z najnowocześniejszych tego typu instytucji w Europie. Tu możemy nie tylko obejrzeć, ale przede wszystkim zrealizować doświadczenia własnymi siłami, dzięki czemu skomplikowane zjawiska zachodzące w przyrodzie stają się zrozumiałe, co sprawi nam i naszym dzieciom niesłychaną frajdę. Nie ma wyznaczonego kierunku zwiedzania, sami decydujemy, co i kiedy chcemy zobaczyć.

Na wystawie „Świat w ruchu” można przekonać się na własnej skórze, co odczuwa człowiek podczas trzęsienia Ziemi. Na wystawie „Re:Generacja” dowiemy się czego i dlaczego się boimy. Wystawa „Strefa światła” to miejsce dla tych, którzy chcą się dowiedzieć, co łączy czarny kryminał z fotonami, a w galerii „Człowiek i środowisko” możemy zajrzeć w głąb własnego ciała i spotkać się oko w oko z wątrobą. Tutaj poznamy granicę własnych możliwości, tajniki zmysłów i ciała.

Ciekawostką Centrum Nauki Kopernik jest element wystawy „Korzenie cywilizacji” czyli Teatr Robotyczny, w którym grają w pełni programowalne, humanoidalne roboty naturalnej wielkości, naśladujące sposób poruszania się i mimikę człowieka.

Część plenerowa, to położony nad samym brzegiem Wisły „Park Odkrywców”. Za pośrednictwem dźwiękowych instalacji „Echo”, „Konferencja” i „Zwierciadła akustyczne” można komunikować się na odległość. Latem, w kinie plenerowym wyświetlane są filmy popularnonaukowe oraz organizowane są koncerty.

BZZZZ! – to świat wykreowany specjalnie z myślą o dzieciach w wieku do sześciu lat, mający rozbudzić ich wyobraźnię i ciekawość. Tuż przy wejściu czekają owady i ryby, które można łapać w siatkę stworzoną z własnego cienia. Wejdą do wnętrza kalejdoskopu, zobaczą jak zbudowany jest plaster miodu. Poczują się jak ptaki, obserwując wszystko z góry za pomocą peryskopu. W trakcie eksperymentów na eksponacie wodnym dzieci mogą się zachlapać, warto zabrać ubrania na zmianę.

Uwaga! Obiekt można zwiedzać z wózkiem. Jeśli maluch będzie poznawał świat na swoich nóżkach lub w nosidełku, wózek można zostawić w szatni. Do dyspozycji rodziców jest również przewijak.

Komentarze

anna_miernik 2012-12-10 12:41

Niezapomniana wycieczka, dla rodziców i dla dziecka. Wyraz zachwytu nie schodził nam z twarzy.

Gość - Sebastian 2013-01-15 21:51 przyznana ocena:

Świetna zabawa dla dzieci i możliwość nauki poprzez zabawę. My rodzice bawiliśmy się równie dobrze.

Gość - Ada 2015-06-06 08:42

To odlot

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.