dzisiaj jest niedziela, 04 grudnia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Duża różnica wieku między rodzeństwem – jak spędzić wspólny weekend?

2022-09-20 20:59

Park rozrywki dla dzieci – tych dużych i tych małych

Świetnym miejscem do wspólnego spędzania czasu jest park rozrywki dla dzieci. W parku rozrywki znajdziecie atrakcje dla dzieci i rodziców. Można z nich korzystać całą rodziną; w takich miejscach dorośli natychmiast odnajdują w sobie wewnętrzne dziecko. Wspólna rozrywka, radość i pozytywne emocje, jakie wyzwalają się podczas zabawy – wszystko to zbliża do siebie członków rodziny i pozwala w naturalny sposób zacieśniać więzi.

Na terenie parków rozrywki ramię w ramię będą się bawić kilkulatek z nastolatkiem. To niezwykłe doświadczenie dla rodzeństwa, które dzieli duża różnica wieku. Na co dzień raczej nie spędzają ze sobą czasu, ponieważ mają inne potrzeby i zainteresowania. Ciężko zmusić dorastające dziecko do układania klocków z maluchem czy wypełniania kolorowanek. Z kolei małe dziecko nie pójdzie z nastolatkiem na spotkanie z kumplami czy do skateparku. Dlatego trzeba szukać rozwiązań, które będą odpowiadały całej rodzinie.

Park rozrywki Mandoria – jak spędzić czas z dziećmi?

Świetną ofertę dla rodzin znajdziesz w Parku rozrywki Mandoria, zlokalizowanym tuż obok Łodzi. Położenie w centrum kraju sprawia, że łatwo do niego dojechać z każdego zakątka Polski. Jeśli mieszkasz nieco dalej, to zawsze można wybrać się na rodzinną wycieczkę.

Mandoria to nie tylko rodzinny park rozrywki. To w zasadzie małe miasteczko, pełne różnorodnych atrakcji, takich jak:

 • karuzele

 • roller-coastery

 • rowerki wodne

 • zjeżdżalnia

 • olbrzymi małpi gaj

 • zdalnie sterowane łódki

 • gigantyczny lustrzany labirynt

 • prawdziwa tratwa na wodzie

 • Bal Butów – zderzające się auta w kształcie butów

 • strzelnica

 • ruchoma ławka

 • wielopiętrowy dom do zabawy

 • dwupoziomowa karuzela wenecka

 • rzeka pod dachem

 • okręt wirujący nad portem

Jest to tematyczny park rozrywki, stylizowany na miasto portowe. Świadczy o tym klimat oraz liczne atrakcje związane z piratami i żeglugą. Mandoria ma swoją historię i sekrety, które można odkrywać podczas pobytu. Możesz być pewien, że żadne z dzieci nie będzie tu narzekać na nudę. Rodzice również znajdą coś dla siebie, a kiedy opadną z sił – mogą skorzystać z zaplecza gastronomicznego. 

Jak wykorzystać potencjał parku rozrywki?

Aby miło spędzić czas w parku rozrywki nie potrzeba wiele. Przede wszystkim musisz sobie zarezerwować odpowiednią ilość czasu (najlepiej pojechać tam na jeden dzień, np. w weekend). Mandoria należy bowiem do największych parków rozrywki w kraju. Podążaj za potrzebami dzieci i pozwól każdemu z nich zdecydować, co chce robić. Korzystaj z atrakcji razem z dziećmi (w parku rozrywki Mandoria dorośli mogą korzystać ze wszystkich urządzeń, poza szalupami).

Wspólna zabawa zawsze jest czynnikiem, który zbliża i wyzwala dobre emocje. Zadbaj także o to, aby dzieci wspólnie korzystały z atrakcji i podczas zabawy stworzyły razem drużynę – na przykład rodzice przeciwko dzieciom. Pozwoli to poczuć dzieciom, że mimo różnicy wieku zawsze mogą na siebie liczyć. Zachęcaj też starsze dzieci do tego, by pokazywały młodszym atrakcje.

Wesołe miasteczko to jeden ze sposobów spędzania czasu z dziećmi. Całą rodziną możecie również korzystać z takich atrakcji, jak: park linowy, park miniatur, park dinozaurów, mini zoo, park mitologii, Farma Iluzji, Magiczne Ogrody.

Źródło zdjęcia głównego:pixabay.com

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.