dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wakacje z czarownicami - wakacje dla dzieci w Górach Świętokrzyskich

2017-08-09 00:59

GDZIE? Góry Świętokrzyskie, Hotel 3*** Ameliówka http://www.ameliowka.pl

Dla Kogo? Dla chłopców i dziewczynek, dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat

CENA ZAWIERA: 6 noclegów, wyżywienie, transport na wszystkie wycieczki zawarte w programie, opiekę kadry posiadającej odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie: 3 wychowawców oraz kierownik kolonii, realizację programu, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opiekę pilota/przewodnika na trasie wycieczek zawartych w programie, ratownictwo medyczne, ubezpieczenie NNW i KL.

WYŻYWIENIE: śniadanie, obiad, słodki podwieczorek, kolacja.
Pierwszy posiłek: obiad w dniu przyjazdu, ostatni: śniadanie w dniu wyjazdu.

INFORMACJE PRAKTYCZNE: na obóz należy zabrać: wygodne buty i strój do chodzenia po lesie, kurtkę przeciwdeszczową, kalosze, ciepły sweter lub polar, krem do opalania z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne, czapkę z daszkiem, plecak na wycieczki, legitymację szkolną, latarkę i ulubioną przytulankę :)

INFORMACJE DLA RODZICÓW: dołożymy wszelkich starań, żeby Dzieciom niczego nie brakowało i aby pobyt w Górach Świętokrzyskich był dla nich wyjątkowym wspomnieniem. Zapewniamy całodobową opiekę i zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa podczas wszystkich zajęć. Nasi instruktorzy, animatorzy i wychowawcy są przeszkoleni do pracy z dziećmi i młodzieżą, doświadczeni, a praca jest dla ich pasją.

DOJAZDY: dojazd własny.

Szczegółowy program:

Dzień 1/ niedziela
Przyjazdy i rejestracja uczestników (od godz. 10:00 – 15:00). Zakwaterowanie w hotelu, obiad, zajęcia integracyjne z wychowawcami i animatorami, przedstawienie uczestników, omówienie harmonogramu pobytu, kolacja, nocleg.

Dzień 2/ poniedziałek
Śniadanie, rajd pieszy Ameliówka – Ciekoty – Ameliówka ok. 4,5 km.
Powrót na obiad. Po obiedzie otrzęsiny uczestników, konkursy i zabawy, przygotowywanie magicznych strojów na dyskotekę. Słodki podwieczorek. Letnie kino plenerowe na kocu i trawie. Kolacja. Nocleg.

Dzień 3/ wtorek
Śniadanie, wyjazd na wycieczkę. Święta Katarzyna – teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Klasztor sióstr Bernardynek, źródełko Św. Franciszka z wodą o cudownych właściwościach, kapliczka Żeromskiego. Zdobycie najwyższego szczytu w Górach Świętokrzyskich – Łysica 612 m n.p.m. Przejście szlakiem czerwonym do przełęczy Św. Mikołaja – następnie do Kakonina. W sumie całość wędrówki ok. 3,5 h. Powrót na obiad. Po obiedzie olimpiada sportów nietypowych. Rozgrywki sportowe, zajęcia z animatorami. Słodki podwieczorek. Spotkanie ze świętokrzyskimi czarownicami – które przybliżą tradycję i legendy związane z regionem świętokrzyskim, konkursy…zabawy – wieczór czarów i magii. Kolacja. Dyskoteka w strojach czarownic, Harrych Potterów, Pana Kleksa. Nocleg.

Dzień 4/ środa
Śniadanie, wyjazd do Kielc. Wielka Gra! Inny wymiar zwiedzania miasta!
Gra miejska „CK – Wielka Gra” – innowacyjna forma zwiedzania miasta. Uczestnicy zostaną podzieleni na drużyny / patrole. Każda drużyna będzie miała swojego kapitana i otrzyma zestaw zadań do wykonania. Gra odbywać się będzie w centrum miasta: Rynek, ul. Sienkiewicza, Plac Artystów, Wzgórze Zamkowe. Wykonując kolejne zadania drużyny będą miały możliwość poznania historii i zabytków miasta. Na trasie gry będą pojawiać się instruktorzy, którzy będą sprawdzać zadania oraz przekazywać kolejne wskazówki. Jest to świetna forma zabawy, integracji i zdobywania wiedzy o mieście.

ZWIEDZANIE STADIONU KORONY KIELCE! Powrót na obiad. Po obiedzie rajd pieszy na Górę Klonówkę i Diabelski Kamień. Słodki podwieczorek. Zajęcia z animatorami: lepienie z masy solnej – podczas takich warsztatów dzieci dowiedzą się jak pracować z masą solną, jak ją wykonać i jak wykonać z niej piękne figury aniołków, postaci bajkowych. Kolacja. Nocleg.

Dzień 5/ czwartek
Śniadanie, wyjazd na wycieczkę. Przejazd do Nowej Słupi. EMERYK – symbol Gór Świętokrzyskich. Pielgrzym, który według legendy za swoją pychę został przemieniony w kamień, przesuwa się o jedno ziarenko piasku rocznie. Wejście na Św. Krzyż (595 m n.p.m) Drogą królewską – szlak turystyczny, droga którą na szczyt Łysej Góry wędrował m.in. król Władysław Jagiełło. Szlak prowadzi przez Puszczę Jodłową, która podlega ścisłej ochronie w ramach Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Turystom przez całą wędrówkę na szczyt towarzyszą wyrzeźbione w drewnie stacje drogi krzyżowej. Po drodze okazały Buk Jagiełły, który swoimi kształtami oddaje tajemniczy charakter puszczy. Św. Krzyż - platforma widokowa na słynne gołoborza, Sanktuarium Relikwi Drzewa Krzyża Świętego, Zespół Klasztorny i kościół Świętej Trójcy, Kaplica Oleśnickich, w której znajdują się relikwie Krzyża Świętego, Muzeum Misyjne Ojców Oblatów. Zejście ścieżką edukacyjną do Huty Szklanej. W trakcie wycieczki obiad. Osada średniowieczna w Hucie Szklanej – świętokrzyska, średniowieczna wieś. Podróż w czasie do epoki wczesnego średniowiecza i spotkanie z osadnikami: garncarzem, cieślą, zielarką, kowalem, tkaczką, gospodyni słowiańską, rymarzem czy barcie bartnikiem.

Sabat Krajno "Cały świat w jednym miejscu! Park miniatur", gdzie zobaczymy najciekawsze obiekty odwiedzane w Europie i na świecie: Wieża Eiffla, Piramida Cheopsa, Opera w Sydney, Krzywa wieża w Pizie i wiele innych. Poznamy tajemnice i ciekawostki tych miejsc! Powrót do hotelu. Słodki podwieczorek. Rozgrywki sportowe, bilard. Kolacja. Nocleg.

Dzień 6/ piątek

Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę. Centrum Nauki Leonarda da Vinci: nowoczesne muzeum interaktywne. Wystawa „Świat Leonarda” ukazuje geniusz artysty, naukowca.
Pierwsze piętro to raj dla ciekawskich miłośników fizyki – można wejść do koła obrotowego, zobaczyć
pokój Amesa, lej wodny, a także laserową harfę. Przejazd do Chęcin – spacer po zabytkowym
miasteczku o królewskim rodowodzie.
Zwiedzanie Zamku Królewskiego - pięknie usytuowany na Górze Zamkowej (360 m n.p.m) sprawia, iż nikt obok Chęcin nie może przejechać obojętnie. W czasach średniowiecza na zamku odbywały się zjazdy rycerstwa, zamek był również siedzibą starostów grodowych, a także rezydencja rodzin królewskich. Po swojej bogatej i burzliwej historii możemy oglądać jego ruiny i wspominać jak ważną pełnił niegdyś funkcję. Powrót na obiad do ośrodka. Po obiedzie podsumowanie pobytu, wspólne zdjęcia pamiątkowe, malowanie wspomnień. Słodki poczęstunek. Zajęcia rekreacyjne. Pożegnalne ognisko, rozdanie dyplomów za udział w konkursach. Nocleg.

Dzień 7/ sobota
Śniadanie. Wykwaterowanie w godzinach od 10:00 – 12:00. Pożegnanie z uczestnikami. Zakończenie kolonii.

CENA: 895,00 zł
Kolonia odbędzie się w przypadku zgłoszenia min. 40 os. chętnych.

Cena zawiera:
6 noclegów w Hotelu Ameliówka 3*** w Górach Świętokrzyskich, 6 śniadań, 6 obiadów, 6 słodkich podwieczorków, 6 kolacji, transfer na wycieczki komfortowym autokarem, ubezpieczenie NNW, opieka 3 wychowawców oraz kierownika kolonii, usługa przewodnika świętokrzyskiego, bilety wstępów, warsztaty, gra miejska, spotkanie ze świętokrzyskimi czarownicami, ognisko, sala na animacje, boiska, bilard.

Cena nie zawiera:
Wydatków własnych uczestników.

ZAPISY I REZERWACJE: Katarzyna Bańska, kontakt@aviatour.net.pl, tel: +48 661-688-822
www.aviatour.net.pl

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.