dzisiaj jest czwartek, 21 lutego 2019
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Basen dla dzieci: jaki wybrać do ogrodu?

2018-07-11 13:04

Obecność basenu w ogrodzie nie jest już obecnie wyrazem luksusu czy zbytku. Coraz więcej Polaków docenia prywatne przydomowe kąpieliska za prywatność oraz możliwość doskonałej zabawy dla całej rodziny. Choć baseny rozporowe potrzebują konkretnej ilości wolnego miejsca oraz bieżącej konserwacji, odwdzięczają się przyjemnie chłodną, krystaliczną wodą, która stanowi wytchnienie w upalne dni. Jeżeli w nadchodzącym sezon postanowiłeś zainwestować we własny basen, przeczytaj nasz poradnik, aby dokonać najlepszego zakupu.

Jaki basen sprawdzi się przy dzieciach?

Odpowiedź jest jedna: bezpieczny. Głębokość brodzika bezwzględnie należy dostosować do wieku oraz umiejętności młodego pływaka. Najlepiej jeżeli przy kąpiącym się dziecku zawsze znajduje się osoba dorosła.

Wracając jednak do samych kwestii technicznych naszym wyborem są baseny rozporowe. W przeciwieństwie do stelażowych nie posiadają stalowych elementów, z którymi mógłby zderzyć się użytkownik zażywający kąpieli. Baseny rozporowe nabierają okrągłego kształtu w miarę wypełniania się wodą, a ich ściany są miękkie, wykonane z wytrzymałego PCV.

Co jeszcze przemawia za tym, żeby do ogrodu rodzinnego wybierać baseny rozporowe? Ze względu na ogromny wybór produktów bez trudu znajdziesz model dopasowany do powierzchni działki czy tarasu, a także potrzeb użytkowników. Głębszy i większy zbiornik to inwestycja dla wszystkich domowników i ich gości, musisz jednak zastanowić się czy przy mniejszych dzieciach lepszym wyborem nie okaże się kompaktowy basen, którego napełnienie zajmuje zaledwie kwadrans. To także możliwość częstszej wymiany wody i utrzymania świeżości oraz czystości w zbiorniku.

Na koniec warto wspomnieć o cenie. Baseny rozporowe na pewno nie nadszarpną domowego budżetu przeznaczonego na wypoczynek i rekreację. W porównaniu do np. stelażowych obiektów są znacznie tańsze — już 300zł wystarczy, aby zaaranżować prywatną pływalnię w ogrodzie czy na działce. W przeliczeniu na koszt karnetów oraz dojazdu do miejskich akwenów, to bardzo niski koszt.

Basen i co jeszcze?

Baseny rozporowe do ogrodów

Aby zabawa była przyjemna i bezpieczna, sam basen nie wystarczy. Dobrze, jeżeli kupujesz cały zestaw składający się nie tylko ze zbiornika, ale także elementów dodatkowych, niezbędnych do jego prawidłowej obsługi. Wśród nich najczęściej znajdują się:

pokrywa na basen — zabezpiecza zbiornik nie tylko przed liśćmi, deszcze czy zanieczyszczeniami, ale także stanowi przeszkodę dla dziecka, które chciałoby skorzystać z kąpieliska pod nieobecność dorosłych,

  • pompa filtrująca z transformatorem chroniącym przed porażeniem,
  • mata pod basen,
  • drabinka basenowa,
  • łatki naprawcze.

Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w ogrzewanie basenowe. Umożliwi ono aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu również w chłodniejsze dni. To szczególnie ważne w przypadku dzieci, które kochają ruch i trudno im zrezygnować z kąpieli latem.

Baseny rozporowe to dobry wybór dla rodzin z dziećmi. Jeżeli chcesz zorganizować swoim pociechom bezpieczny wypoczynek na zewnątrz, wybierz model, który spełni wszystkie oczekiwania. W tym celu nie warto szukać rozwiązań kompromisowych, a raczej postawić na godne zaufania marki oraz sklepy.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.