dzisiaj jest wtorek, 17 października 2017

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie
Booking.com

Wakacje z dzieckiem - gdzie je spędzić?

2017-08-09 00:59

Letni wypoczynek w Hiszpanii

Nie da się ukryć, że Hiszpania to częsty cel letnich wojaży turystów z Polski. Być może dlatego, że jest do niej stosunkowo blisko, a i same wycieczki nie są bardzo drogie. Zastanawiasz się pewnie teraz, w jaki sposób można spędzać wolny czas w Hiszpanii, szczególnie gdy podróżujemy z dzieckiem. Warto przeznaczyć go zarówno na leżenie na plaży, jak i na zwiedzanie. Poznawanie kultury i historii danego kraju z całą pewnością utkwi dziecku w pamięci, a przy tym dowie się o nim czegoś ciekawego.

Największą atrakcją turystyczną Hiszpanii jest bezapelacyjnie Wielki Meczet w Kordobie pochodzący z VIII wieku, który był wielokrotnie przebudowywany, a obecnie służy za katedrę rzymskokatolicką diecezji Córdoba w Hiszpanii. Podróżnicy z miłą chęcią odwiedzają także Alkazar w Sewilii, czyli sławny pałac królewski, w którym przed wiekami rezydowali przedstawiciele kalifatu kordobańskiego.

Moja wielka grecka wycieczka

Wiele młodych rodziców na cel swoich letnich podróży obiera Grecję. Jest to jeden z takich krajów, którego goście z całą pewnością nie mogą narzekać na nudę. Prawdziwa Grecja nieco różni się od tej pokazywanej w filmach. Nam Polakom szczególnie kojarzy się ze słynną metaxą, którą każdy ze swojej podróży powinien przywieźć i chociaż raz w życiu spróbować.

Na cel wycieczki w Grecji warto obrać Mykeny, czyli prastare budowle które powstały jeszcze przed nadejściem cywilizacji helleńskiej. Na turystach ogromne wrażenie robią także meteory, czyli pionowe skały w kształcie maczug i szpikulców. Warto zbliżyć się do miejscowej ludności, dzięki której uda nam się poznać tamtejsze zwyczaje i tradycje. Każdy z nas dobrze wie, że nie da się poznać obyczajów mieszkańców danego regionu bez obcowania z nimi, dlatego opłaca się skorzystać z greckiej gościnności, aby lepiej poznać Greków.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.