dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Zimowe buty dziecięce Kamik Ava - test/opinia

2020-10-14 17:42

Kamiki to stosunkowo młoda marka na polskim rynku, ale na zachodzie funkcjonuje z powodzeniem już wiele lat.

Model Ava to wysokie na 25,5 cm dziewczęce śniegowce. Są bardzo lekkie, para waży ok 450 gram. Niestety ta wysokość, powoduje pewne trudności w samodzielnym ich zakładaniu przez dziecko. Nasza Amelka musiała chwilę poświęcić na naukę ich zakładania i zdejmowania, ale gdy już to opanowała (trzeba dobrze rozluźnić ściągacze i mocno ciągnąć but obydwoma rękoma) nie miała z tym problemu.

Przed podjęciem decyzji o zakupie koniecznie trzeba przymierzyć buty. Wysoki botek (24 cm), który jest ich niewątpliwą zaletą, sprawia, że musimy mieć pewność, iż dziecko będzie w stanie je założyć samodzielnie. 

Buty oczywiście w ulubionym dziewczęcym kolorze czyli różowym dosyć szybko się brudzą w miejskiej plusze, ale szybko się je czyści - np. podczas zimowej wycieczki do Kampinosu ;)

To doskonały towarzysz zimowych harców. Buty wytrzymują kilkugodzinny spacer i harce w mokrym śniegu. Mimo, że z zewnątrz wyglądają jakby totalnie przemokły, stopa dziecka pozostaje sucha!

Kamik Ava - dziecięce buty zimowe

Wg producenta zapewniają komfort do -32°C, my na szczęście nie mieliśmy okazji tego sprawdzić, ale przy -10°C Amelka nie narzekała na zmarznięte stopy. Zewnętrzna część wykonana z wodoodpornego materiału, elastyczna podeszwa zapewnia dziecięcym stopom duży komfort podczas chodzenia.

Atutem niezbędnym w przypadku dzieci, które nie potrafią jeszcze wiązać butów, jest ściągacz zamiast sznurowadeł.

Kamiki doskonale sprawdzały się podczas szaleństw na osiedlowych górkach - zima w tym roku na szczęście dopisała - było mroźno i ze śniegiem!

 Kamiki doskonale sprawdzały się podczas szaleństw na osiedlowych górkach - zima w tym roku na szczęście dopisała - było mroźno i ze śniegiem!

Plusy:

- bardzo dobrze trzymają ciepło - Amelka wspomina, że "ciężko się je zakładało, ale były bardzo ciepłe";

- wysokie - dobrze chronią przed śniegiem;

- dobrze chronią stopy dziecka przed wilgocią;

- lekkie i wygodne;

- podobają się dzieciom - mimo, że już są na styk (w 3 zimie od otrzymania), Amelka wciąż chce je zakładać.

Minusy:

- młodsze dzieci mogą mieć trudności w samodzielnym założeniu;

- cena - 339 zł w regularnej cenie, na wyprzedaży można było kupić za 220 zł.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.