dzisiaj jest niedziela, 05 lipca 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Chodź na spacer do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku!

2016-09-29 10:08

W tym roku zdecydowaliśmy się zmienić formułę popularnych spotkań dla rodzin. Zwykle nasze spotkania odbywały się w muzealnych wnętrzach, np. w Ośrodku Kultury Morskiej lub Żurawiu – wyjaśnia Kamila Jezierewska z Działu Edukacji NMM. - Teraz zapraszamy naszych gości na spacer, bo Muzeum działa w określonej przestrzeni i chcielibyśmy tę przestrzeń naszym zwiedzającym pokazać.

Pierwszy spacer odbędzie się 9 października, ruszy spod Żurawia i obejmie trasę Głównego Miasta. Uczestnicy poznają miejsca, które były świadkiem trudnych i ciężkich lat, przekonają się, jakie znaczenie mają postacie umieszczone na fasadach kamienic oraz dowiedzą się, co łączy gdańskiego Króla Mórz z Dylem Sowizdrzałem. Opowieściom będą towarzyszyć elementy miejskiej gry, zagadki i ciekawe anegdoty.

Na spacer zapraszamy dzieci w wieku 7-13 lat wraz z opiekunami. Wędrówka odbywa się
w godz. 11:00-14:00, a cena biletu wynosi 20 zł. Zapisy przyjmujemy droga elektroniczną: k.jezierewska@nmm.pl.

Harmonogram:

9 października 2016
Ciekawostki Złotej Drogi
trasa: Żuraw – Główne Miasto-Żuraw
Zapraszamy na spacer uliczkami Głównego Miasta. Wiekowe mury kryją różne ciekawostki i zagadki. Często mijamy niepostrzeżenie miejsca, które mają do opowiedzenia interesującą historię! Podczas wspólnego odkrywania na nowo Gdańska, dowiemy się między innymi, kto traci głowę na ścianie Katowni i czy Złota Brama ma… złote myśli. Odkryjemy także, kto straszy w domu przy ul. Długiej, co wisiało na wieży ratuszowej i jaki dziwny zwyczaj łączy Neptuna ze słynnej fontanny z Dylem Sowizdrzałem.

27 listopada 2016
Czy można zgnieść w dłoni armatę?
trasa: CKWS - Tczew
Zapraszamy do Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, gdzie czekają nas przygody związane z konserwacją zabytków podniesionych z dna morskiego i nie tylko. Poznamy anegdoty towarzyszące wydobywaniu wraków, obejrzymy piękną kolekcję łodzi i jachtów. Dzięki interaktywnym stanowiskom i pasjonującym doświadczeniom zobaczymy, jakim procesom konserwatorskim poddawane są przedmioty drewniane i metalowe, pokonamy szlak wiślany, zabierając towary z różnych portów rzecznych. Dowiemy się także, co to takiego ta "rozszerzona rzeczywistość" i jak można ją wykorzystać w muzeum.

28 maja 2017
Szlakiem fortyfikacji gdańskich
trasa: Dolne Miasto: Mała Zbrojownia - Bastion św. Gertrudy - Brama Nizinna – Śluza Kamienna – Brama Żuławska
W tym dniu czeka nas długi spacer po jednym z najciekawszych i jeszcze mało odkrytych miejsc w Gdańsku – Dolnym Mieście. Poznamy niezwykłe zdolności architektów gdańskich: Antoniego van Obberghena, Jana Strakowskiego i jego syna – Jerzego. Odkryjemy zapomniane herby Gdańska. Dowiemy się, jaką rolę spełniały niegdyś kanały, nad którymi urządzimy mały "piknik naukowy".

25 czerwca 2017
Miasto jak z pocztówki
trasa: Muzeum Rybołówstwa w Helu – stary Hel - Latarnia Morska – Muzeum Rybołówstwa
W gotyckim kościele poewangelickim poznamy dzieje helskich rybaków, specyfikę ich ciężkiej pracy oraz narzędzia, którymi lata temu posługiwali się mieszkańcy nadmorskich miejscowości. Dowiemy się, jak ważna jest ochrona morskiego środowiska i dziedzictwa, poznamy ciekawostki dotyczące fauny i flory Bałtyku. Z wieży kościoła obejrzymy panoramę Helu, a zwiedzając samo miasteczko poszukamy zachowanych checzy o przepięknej architekturze i dekoracji. Wejdziemy na latarnię morską, z której roztacza się niezwykły widok.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.