dzisiaj jest wtorek, 16 sierpnia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ferie na Głównym w Warszwie pod hasłem „Pionierzy Polscy”

2015-01-08 22:44

Cykl warsztatów będzie tak zaplanowany, aby uczestnicy od poniedziałku do piątku mogli poznać innego wynalazcę albo odkrywcę, dzięki któremu nastąpił duży postęp w danej dziedzinie.


Termin: 19.01.2015-30.01.2015

Godziny rozpoczęcia zajęć: 9:00, 10:30, 12:00

Czas warsztatów: 90 minut

Liczba osób uczestniczących w warsztatach: 25 osób

Cena warsztatów: bilet wstępu wg cennika Muzeum: 6 zł - ulgowy, 12 zł – normalny, dzieci do 7 roku życia bezpłatnie.


W poniedziałek (19, 26 stycznia) porozmawiamy o wynalazcy lampy naftowej – Ignacym Łukasiewiczu. Opowiemy, jak przez przypadek można stać się znanym na całym świecie.

Wtorek (20, 27 stycznia) poświęcimy kolejnemu pionierowi – Stanisławowi Kierbedziowi. Dzięki niemu została uruchomiona komunikacja przez Wisłę. To właśnie Stanisław Kierbedź zaprojektował i wybudował pierwszy most żelazny na Wiśle. Konstrukcje okazały się tak trwałe i solidne, że w 1948 roku oparto na nich most Śląsko-Dąbrowski.

W środę (21, 28 stycznia) zapoznamy się z Polakiem, który zbudował najwyżej położoną linię kolejową na świecie. Dokładnie tak! To Polak – Ernest Malinowski zaprojektował i nadzorował budowę kolei transandyjskiej w Peru. Pomimo niedowierzania, że pomysł uda się urzeczywistnić, Malinowski uparcie dążył do celu. W rezultacie zaprojektowane arcydzieło istnieje nadal i jest symbolem, że niemożliwe staje się możliwe.

W czwartek (22, 29 stycznia) porozmawiamy o Stanisławie Wysockim – polskim projektancie i budowniczym pierwszej linii kolejowej w Królestwie Polskim, zwanej „Drogą Żelazną Warszawsko-Wiedeńską”.

Piątek (23, 30 stycznia) będzie poświecony pionierowi elektryfikacji w Polsce: Romanowi Podoskiemu. Opracował on projekt elektryfikacji warszawskiego węzła kolejowego. To był niezwykły postęp myśli technicznej.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.