dzisiaj jest piątek, 19 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Dolina Bobrów nad Świdrem

2014-03-29 22:14

Miejscowość położona jest w pasie Nadwiślańskiego Obszaru Krajobrazu Chronionego, co sprawia, iż każdy z gości może poczuć bliski kontakt z naturą. W niewielkiej odległości od gospodarstwa znajdują się rezerwaty przyrody "Wólczańska Góra" i "Świder". Nazwa gospodarstwa nie powstała przypadkowo. Na terenie rezerwatów często można napotkać bobry i wydry. Poza walorami przyrodniczymi gmina może zaoferować również wiele pamiątek historii Polski. Lekcja historii z pewnością zaciekawi nie tylko dorosłych. Z ciekawostek możemy zdradzić, iż w sąsiedniej gminie można odwiedzić plan znanego z serialu „Ranczo”, czyli Wilkowyje. W niewielkiej miejscowości Jeruzal można zwiedzić miejsca znane nam z ekranu telewizora.

W okolicy polecamy wybrać się na wycieczkę nad Świder oraz jeden z paru stawów rybnych. W okolicy Nie brakuje dogodnych stanowisk wędkarskich, ścieżek dla spacerowiczów, rowerzystów czy plaż dla fanów kąpieli. Istnieje możliwość organizacji spływów kajakowych.

Gospodarze „Doliny Bobrów” z otwartymi ramionami witają rodziny z dziećmi. Oferta gospodarstwa przewiduje specjalne atrakcje dla dzieci, w formie wycieczek jednodniowych, jak i zielonych szkół. Prowincjonalna okolica, swojskie klimaty, świeże powietrze, niepowtarzalne widoki oraz wiele innych atrakcji sprawi, że także rodzice i opiekuni będą zadowoleni z pobytu w ”Dolinie Bobrów”.

Akcja Kompas - baza gospodarstw agroturystycznych przyjaznych rodzinom Obiekt zgłoszony w ramach Akcji Kompas

Gospodarstwo otoczone jest pięknym, przestronnym ogrodem, w którym najmłodsi moją spędzić czas na placu zabaw oraz pluskać się w mini basenie, a wieczorami cieszyć się kiełbaskami z ogniska/grilla. Dla komfortu wczasowiczów w ogrodzie została postawiona przytulna altanka.

Gospodarze poszczycić się mogą wypielęgnowanym warzywnikiem, polami uprawnymi i pastwiskami. Istnieje możliwość zakupu świeżych jaj, wędlin, warzyw i owoców.

Nie wspomnieliśmy jeszcze o samej bazie noclegowej. Do dyspozycji gości oddano dom wolno stojący o powierzchni 170 m2, budynek murowany z użytkowym poddaszem. Parter to 60 m2 powierzchni, w którym znajdują się 2 pokoje gościnne z aneksami kuchennymi i łazienkami. Poddasze to trzy pokoje trzy osobowe plus dwie łazienki i aneks kuchenny. Wszystkie pokoje wyposażone są w TV oraz dostęp do Wi – Fi. Do dyspozycji dla rodziców z dziećmi są dodatkowo: wanienka, przechowalnia wózków, menu dla dzieci.

Wyślij zapytanie o nocleg

Poza murowanym domem na terenie „Doliny Bobrów” stoi także dom wykonany z bali o powierzchni 180 m2. w pełni wyposażony i do dyspozycji gości. W najbliższym sąsiedztwie domu znajdują się cztery altany o powierzchni 100 m2 wraz z grillem i miejscem na ognisko, place zabaw i boisko sportowe.

Na terenie gospodarstwa znajdują się jeszcze 2 domy o konstrukcji drewnianej. Pierwszy z nich służy jako miejsce do organizowania zajęć z dziećmi tzw: programy zielonych szkół oraz „spanie na sianie”. Drugi domek został wybudowany w czasach powojennych i spełnia rolę skansenu. Gospodarze prowadzą w nim zajęcia tkania na krosnach. W izbie często unosi się zapach świeżo wypiekanego chleba. Dodatkowo przygotuje się tu przetwory na zimę, masło oraz tradycyjnie kisi się kapustę i ogórki.

Cena za noc wynosi już od 25 zł dla dzieci i od 35 zł dla dorosłych.

Serdecznie polecamy!

Kliknij w obrazek aby zobaczyć ofertę w dużym rozmiarze.

Zielona i biała szkoła - gospodarstwo agroturystyczne Dolina Bobrów

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.