dzisiaj jest wtorek, 27 września 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Słodkie atrakcje dla dzieci w Manufakturze Cukierków

2013-07-04 19:10

A Wy macie ochotę na cukierki? Jeśli tak, to znamy idealne miejsce. Proponujemy wycieczkę do Manufaktury Cukierków czyli miejsca, gdzie te kolorowe pyszności powstają.

W Manufakturze możecie nie tylko kupić kilkadziesiąt rodzajów karmelków i lizaków, ale przede wszystkim zobaczyć, jak rodzą się te słodkie cudeńka – od chwili wylania cukru na stół po złożenie cukierka i jego skrojenie, a na obowiązkowej konsumpcji kończąc. Wystarczy przyjść na cyklicznie organizowane pokazy.

Cały proces produkcji słodkości rozpoczyna się od wylania cukru na blat. Następnie cukiernik barwi poszczególne części masy. Co ważne w Manufakturze używane są naturalne barwniki, z wyjątkiem jednego - niebieskiego, z którym natura jeszcze sobie nie poradziła. Niemniej jednak otrzymaliśmy zapewnienie, iż jest to całkowicie bezpieczny, niealergizujący barwnik. Następnie każdy z elementów kolorowej masy jest w odpowiedni sposób łączony z innymi, tak aby finalnie uzyskać cukierki zawierające w środku np. wzór jeżynki lub przekrojonej mandarynki. Cały proces trwa nieco ponad pół godziny.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!


Podczas wizyty w Manufakturze mieliśmy okazję obejrzeć pokaz w wykonaniu Pana Waldemara Więcława, cukiernika z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem, który swoje umiejętności szlifował między innymi w Paryżu. Miło popatrzeć na pracę artysty, któremu czarowanie karmelowych cudeniek sprawia prawdziwą przyjemność, a w dodatku bardzo sympatycznego i chętnie odpowiadającego na pytania dzieci i dorosłych.

Manufaktura Cukierków na specjalne zamówienia klientów tworzy również prawdziwe arcydzieła z karmelu. Cukiernicy mają w swojej słodkiej kolekcji m.in. różne modele samochodów np. Porsche GT3, bajkowe postaci, zwierzęta i karmelowe róże, koszulkę klubu piłkarskiego Arsenal oraz będący nie lada wyzwaniem karmelowy fortepian.

* fragment piosenki „Cukierki, cukierki” aut. Katarzyna Klich

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.