dzisiaj jest czwartek, 20 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Dziecko w foteliku rowerowym – kilka praktycznych porad

2021-03-19 00:49

Przed rozpoczęciem jazdy z fotelikiem koniecznie trzeba:

- wyposażyć dziecko w kask;

- dobrze wyregulować pasy, zapięcia;

- nauczyć się wsiadać na rower i zsiadać z niego (nie zataczać dużego koła nogą, pilnować aby rower był stabilny podczas zatrzymania się) – jest to zupełnie inne wsiadanie;

- pamiętać, aby nigdy nie zostawiać dziecka samego w foteliku!;

Opanujmy hamowanie i ruszanie, które może sprawić trochę kłopotów, podobnie jak pierwsze metry, z uwagi na znacznie przesunięty środek ciężkości; manewrowanie rowerem z dzieckiem w foteliku jest trudniejsze, wykonywanie gwałtownych skrętów odpada.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotelik?

My odkupiliśmy fotelik od kolegi, prawie bez śladów użytkowania. Ważne było dla nas aby miał regulację oparcia – dzieci na foteliku dosyć szybko zasypiają, warto wtedy odchylić je do tyłu aby nie bujały się na boki. Najlepiej jednak zatrzymać rower (wyobrażacie sobie jednak stać w miejscu godzinę lub prowadzić rower z dzieckiem w foteliku przez 3-4 km?). Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać ;)

Dziecko powinno siedzieć wygodnie w foteliku. Nogi powinny być zabezpieczone przed dostaniem się w szprychy (także w przypadku upadku). Pasy, podnóżki – regulowane , dzięki czemu będziemy ich dłużej używać.

Głowa powinna być zabezpieczona, nie wystawać z tyłu. Widziałem nawet modele z wysuwanym z tyłu dodatkowym zagłówkiem!

Dobrze, gdy fotelik posiada wyściółkę oraz podparcie na rączki dla dziecka – daje to komfort jazdy dziecku

Pasy – powinny być z możliwością regulacji, z zapięciem, którego dziecko nie jest w stanie samo otworzyć – w moim foteliku nawet dorosła osoba musi włożyć sporo siły w ich odblokowanie.

Szelki powinny być regulowane( przeważnie są to dwu lub trzystopniowe pasy ). Dzięki temu możemy zmieniać wysokość zapięcia pasów wraz ze wzrostem dziecka. 

Mocowanie fotelika – my mamy mocowany do podsiodłowej rurki. Są takie mocowane na bagażnik, ale pasuje do nich jedynie słuszny jeden model bagażnika, co zdecydowanie utrudnia montaż fotelika na innych rowerach.

Warto wyposażyć fotelik w dodatkowe odblaski – nasz ma naklejone dodatkowe odblaski, dodatkowo mocuję do niego lampkę rowerową.

Ciekawym rozwiązaniem są foteliki montowane na wsporniku kierownicy - np. Bobike Mini City (z szybką) lub przedniej ramie - np. WeeRide Kangaroo Carrier czy Urban IKI. Dzięki temu dziecko widzi wszystko, co jest przed nami, będąc pełnoprawnym uczestnikiem wycieczki. Nie mieliśmy okazji korzystać z takiego fotelika, ale znajomi bardzo je zachwalają!

Foteliki Urban IKI dostępne w naszym sklepie - https://www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl/?foteliki-rowerowe-dla-dzieci,34

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.