dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Świętokrzyskie na długi weekend / Dzień dziecka w Muzeum Zabawek i Zabawy

2013-05-31 14:53

W czwartek w parafiach całej Polski odbędą się procesje Bożego Ciała. To tradycyjne święto wyjątkowego charakteru nabiera w górskiej scenerii. By się o tym przekonać osobiście, wystarczy się wybrać w Góry Świętokrzyskie, gdzie na Świętym Krzyżu, po Mszy o godzinie 11.00 procesję eucharystyczną poprowadzą ojcowie oblaci. Cztery ołtarze ustawione wokół klasztoru wytyczą wiernym najwyżej ulokowaną trasę procesji Bożego Ciała w województwie i jedną z najwyższych w Polsce. Z okazji święta wyjątkowo pod klasztor można podjechać samochodem, a dla turystów dostępna również będzie kolejka.

W piątek warto odwiedzić Centrum Kulturowo-Archeologiczne w Nowej Słupi, w którym na gości, szczególnie tych młodszych, czeka bogata oferta warsztatów. Dzięki nim poznawanie antycznych rzemiosł czy dawnej obyczajowości staje się prawdziwą przygodą. Pouczająca zabawa mieć będzie praktyczny wymiar. Na licznych stanowiskach warsztatowych goście będą własnoręcznie stawiać piece dymarskie, lepić gliniane naczynia czy próbować przysmaków starożytnej kuchni.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

 

 

1 czerwca najlepiej spędzić w Ciekotach. Tamtejsze Centrum Edukacyjne „Szklany Dom” wraz z Klubem Górskim PTTK Kielce zapraszają na „Turystyczny Dzień Dziecka na Żeromszczyźnie”. Świętowanie rozpocznie się o godzinie 10.00 – wśród atrakcji wspinaczka na skałce, piesza wędrówka z przewodnikiem na Radostową oraz gra terenowa „Azymut na Żeromskiego” (od 11.00). Imprezę zwieńczy ognisko i wspólna zabawa z zespołem Andrzej i Przyjaciele.

Natomiast niedziela, 2 czerwca najsmaczniej zapowiada się w Bielinach. Od 14.00 na tamtejszym stadionie sportowym odbywać się będzie XVI Dzień Świętokrzyskiej Truskawki. Podczas imprezy rozegrane zostaną m.in. Mistrzostwa Świata w Szypułkowaniu Truskawek (w trzech kategoriach: open, VIP i obcokrajowiec), a także wybrany zostanie najsmaczniejszy deser owocowy. Barwną oprawę obchodów zapewnią zespoły ludowe, kabarety, szczudlarze, pokazy baniek mydlanych, kiermasze, konkursy, wesołe miasteczko oraz występy muzyczne.

***

Szlak Przygody, uruchomiony na początku roku, liczy przeszło 850 kilometrów
i obejmuje sześć krain tematycznych.  Dzięki niemu można łatwiej, ciekawiej
i taniej zwiedzać Świętokrzyskie. Prócz wytyczenia tras i oznakowania atrakcji
szlak pozwala turystom gromadzić na elektronicznej karcie punkty, które wymieniać można na nagrody i płacić mniej, bądź nawet nic, za kolejne atrakcje. Więcej informacji: www.szlakprzygody.eu

Dzień Dziecka w Muzeum Zabawek i Zabawy

Zajęcia z graficiarzami, koncert, pokazy jo-jo, turniej gier oraz bezpłatny wstęp dla dzieci to atrakcje, które swoim gościom proponuje Muzeum Zabawek i Zabawy w święto dzieci.

1 czerwca od godziny 11.00 do 13.00 Wzzornij! na dziedzińcu Muzeum, warsztaty poprowadzą kieleccy graficiarze. Będzie można stworzyć wzornik graffitiinspirowanywzornikiem Józefy Kogut. Zajęcia towarzyszą wystawie „Zabawki fantazją malowane”. Równolegle odbędą się pokazy i warsztaty grupy YoYoFactory. Uczestnicy będą mogli przekonać się, jak sprawnie można manipulować jo-jo i zmusić zabawkę, by wykonywała nawet bardzo skomplikowane ewolucje. Spotkanie towarzyszy wystawie „Zabawki ze sznurkiem”.

Wspólnie z firmą Granna Muzeum organizuje turniej gry Superfarmer. W sobotę 1. czerwca odbędą się 4 tury w systemie pucharowym, rozpoczęcie rozgrywek o godzinach: 10, 12, 14 i 16. W międzyczasie będzie się można nauczyć zasad tej, jak i kilku innych gier. Gry Granny cieszą się dużym powodzeniem i mogą być atrakcyjną zabawą dla najmniejszych już od 3 lat. Górnej granicy wieku dobrej zabawy nie przewiduje się. Niektóre zagadki zaproponowane w grach mogą sprawić problemy także dorosłym. Do zdobycia upominki niespodzianki, zaproszenia do kina, bawialni, na lekcje tańca oraz fitness.

Weekend z Dniem Dziecka w Muzeum nie kończy się w sobotę. Także w niedzielę 2.06. od godziny 13.00 do 17.00 dodatkową atrakcją będzie koncert Ama Band. Zespół zaprezentuje utwory popularnych wykonawców, przeboje znane z radia i lubiane przez dzieci. W przerwach atrakcyjne konkursy i zabawy dla gości Muzeum. Impreza odbędzie się pod egidą Centrum Muzyki Empire, które na co dzień zajmuje się m.in. nauką śpiewu i gry na instrumentach. Pomaga realizować pasje związane z muzyką. Koncert jest prezentem Centrum Muzyki Empire dla wszystkich odwiedzających Muzeum Zabawek i Zabawy.

Na wszystkie imprezy wstęp wolny.

Z okazji Dnia Dziecka wstęp dla dzieci do 16 lat w najbliższą sobotę i niedzielę jest bezpłatny.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.