dzisiaj jest niedziela, 17 stycznia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo łódzkie

zmień:
łódzkie

Województwo łódzkie to obszar bardzo zróżnicowany. Łódź zainteresuje młodych pasjonatów techniki oraz kina i animacji. Okolice Łowicza warto pokazać młodym turystom ze względu na bogaty folklor wyrażający się w pasiastych strojach, pięknych wycinankach oraz kolorowych obrzędach. W niedzielne popołudnie warto odwiedzić dawne siedziby magnackie w Nieborowie i Arkadii. Okolice Jeziora Sulejowskiego natomiast to idealne miejsce do uprawiania żeglarstwa i kajakarstwa oraz wypraw pieszych i rowerowych.

Atrakcje

 • PGE Giganty Mocy w Bełchatowie

  PGE Giganty Mocy w Bełchatowie0

  Ekspozycja PGE Giganty Mocy w Bełchatowie zaprasza całe rodziny do zwiedzania multimedialnej wystawy o węglu i energii elektrycznej.

  2017-07-03 18:07

  miejscowość:Bełchatów

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Pod Se-ma-forem czyli... z wizytą w Se-ma-for Muzeum Animacji

  Pod Se-ma-forem czyli... z wizytą w Se-ma-for Muzeum Animacji0

  Wiecie co? Mimo że następnym miejscem, które Wam proponujemy, jest Muzeum Animacji, to tym razem zwrócimy się do Waszych rodziców: Kochani! Miś Uszatek, Coralgol i cała rodzina Muminków żyją, mają się dobrze i czekają na Was! Pora obudzić w sobie wspomnienia z dzieciństwa, pozwolić wyjść na światło dzienne Waszemu „dziecku wewnętrznemu” i cieszyć się z wizyty u Waszych ulubieńców dobranockowych sprzed lat…. nieważne ilu! Bierzcie dzieci, bo one na pewno nie będą się tam nudzić.

  2014-06-26 16:11

  miejscowość:Łódź

  dostepność atrakcji:cały rok

 • W poszukiwaniu Zbója Madeja czyli... Groty Nagórzyckie

  W poszukiwaniu Zbója Madeja czyli... Groty Nagórzyckie0

  Ani nie największe, ani nie najstarsze, a jednak warto wejść do Grot Nagórzyckich i przejść 160-metrową podziemną trasę wiodącą korytarzami dawnej kopalni piasku.

  2013-12-28 13:03

  miejscowość:Tomaszów Mazowiecki

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich w Sromowie

  Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich w Sromowie0

  Kto nie widział Adama Małysza na żywo (choćby w telewizji), gdy szybował nad zeskokami europejskich skoczni, ten zdecydowanie powinien zobaczyć kruchą postać Mistrza, wyczarowaną z kawałka drewna i ożywioną kolorowymi farbami. Życie drewnianemu Orłowi z Wisły dał człowiek niezwykły, obdarzony talentem rzeźbiarskim – Pan Julian Brzozowski.

  2013-04-24 17:48

  miejscowość:Sromów

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Z wizytą w Arboretum SGGW w Rogowie

  Z wizytą w Arboretum SGGW w Rogowie0

  Arboretum – pod tym trudnym i obco brzmiącym słowem kryje się barwny świat kwiatów, krzewów i drzew kwitnących o różnych porach roku i oszałamiających kolorami. Arboretum w Rogowie koło Łodzi to jeden z największych tego typu ogrodów w Polsce.

  2013-04-24 09:18

  miejscowość:Rogów

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Poznaj więcej atrakcji z województwa łódzkiego

Wycieczki

 • Śladami dawnej Łodzi0

  Dzisiaj zapraszamy Was na wycieczkę śladami dawnej Łodzi - do Skansenu Łódzkiej Architektury Drewnianej oraz Centralnego Muzeum Włókiennictwa i Interaktywnej kotłowni.

  2016-01-29 13:43

  miejscowość:Łódź

  długość trasy:

 • Bunkier w Konewce i żubry w Smardzewicach – wycieczka rowerowa po okolicach Spały

  Bunkier w Konewce i żubry w Smardzewicach – wycieczka rowerowa po okolicach Spały0

  Spalski Park Krajobrazowy jest poprzecinany licznymi szlakami rowerowymi oraz pieszymi. To tutaj jest także najpiękniejszy odcinek Pilicy, rzeki dobrze nam znanej nie tylko ze spływów kajakiem. Tym razem wybieramy się na wycieczkę rowerową, której większość trasy przebiega leśnymi drogami, na których dobrze sprawdzą się amortyzowane przyczepki.

  2014-09-08 21:27

  miejscowość:Spała

  długość trasy:~ 34 km (można skrócić trasę)

 • Skarby Tomaszowskiej Okrąglicy!

  Skarby Tomaszowskiej Okrąglicy!0

  Tomaszowska Okrąglica czyli rezerwat "Niebieskie Źródła", Skansen Rzeki Pilicy i Podziemna Trasa Turystyczna "Groty Nagórzyckie" to trzy niepowtarzalne miejsca, które zdecydowanie warto odwiedzić!

  2013-02-06 11:40

  miejscowość:Tomaszów Mazowiecki

  długość trasy:3 km (samochodem)

 • Łódzkie jakiego nie znacie!0

  Dziś poznajemy uroki województwa łódzkiego. Czy kiedykolwiek podejrzewaliście, że można tu zapoznać się z kulturą Indian Ameryki Północnej, obejrzeć kolekcję diabłów na Zamku Królewskim w Łęczycy, odnaleźć ślady Boruty na murach wspaniałej romańskiej kolegiaty w Tumie oraz przejechać przez geometryczny środek Polski we wsi Piątek?

  2012-11-28 10:49

  miejscowość:Solca Mała, Łęczyca, Tum, Piątek

  długość trasy:31 kilometrów

 • Poznaj więcej wycieczek z województwa łódzkiego