dzisiaj jest niedziela, 17 stycznia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo podlaskie

zmień:
podlaskie

Województwo podlaskie jest stosunkowo rzadko odwiedzane przez turystów. Rodzinom z dziećmi polecamy jednak te tereny. Świeże powietrze, spacery po lesie oraz możliwość pokazania maluchom tradycyjnej wsi to niewątpliwe atuty tego regionu. Oprócz atrakcji przyrodniczych warto odwiedzić inne ciekawe miejsca jak Park Miniatur Zabytków Podlasia w Hajnówce, odbyć multimedialną podróż do serca Puszczy Białowieskiej w Muzeum Przyrodniczo – Leśnym w Białowieży czy też dowiedzieć się dlaczego należy zmieniać koniom podkowy z letnich na zimowe w Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa w Hajnówce. Obowiązkowym punktem programu jest oczywiście wizyta u „króla puszczy” w Rezerwacie Pokazowym Żubra w Białowieży.

Atrakcje

 • Park linowy Lemur Park w Augustowie

  Park linowy Lemur Park w Augustowie0

  Odwiedziliśmy go podczas weekendowego wyjazdu na Pojezierze Augustowskie. Musiał być obowiązkowym punktem programu naszego pobytu.

  2017-07-04 01:38

  miejscowość:Augustów

  dostepność atrakcji:W okresie wiosenno-wakacyjnym - najlepiej zadzwonić i upewnić się czy danego dnia jest czynne.

 • Osada Bociania w Pentowie

  Osada Bociania w Pentowie0

  Sielska atmosfera, spokój, mnóstwo bocianów (w sezonie), dla dzieci mini plac zabaw...

  2017-05-10 16:50

  miejscowość:Pentowo

  dostepność atrakcji:

 • Drezyną przez Puszczę Białowieską

  Drezyną przez Puszczę Białowieską0

  Dzieciaki uwielbiają pociągi, ciuchcie i stacje kolejowe! Dlatego też zwiedzanie pięknej Białowieży i Puszczy Białowieskiej pociągiem napędzanym siłą mięśni czyli drezyną będzie dla nich nielada atrakcją!

  2016-12-30 10:23

  miejscowość:Białowieża

  dostepność atrakcji:

 • Muzeum Wojska w Białymstoku

  Muzeum Wojska w Białymstoku0

  To Muzeum jest inne niż większość tego typu obiektów. To właśnie tutaj można przymierzyć mundur, przełożyć przez ramię karabin czy wreszcie wziąż udział w warsztatach w ramach Muzealnego Placu Zabaw. Tak reklamowała je siostra Sebastiana z mężem po wizycie w Muzeum.

  2016-10-14 10:26

  miejscowość:Białystok

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Fabryka Misia czyli największe centrum zabaw dla dzieci!

  Fabryka Misia czyli największe centrum zabaw dla dzieci!0

  Nasze centrum jest nie tylko największe ale również nowe, czyste i bezpieczne w którym dzieci mają szeroki wybór niespotykanych atrakcji oraz zabawek renomowanych światowych marek. To przestrzeń naszpikowana wyjątkowymi i niedostępnymi w innych, podobnych miejscach atrakcjami gwarantującymi prawidłowy rozwój Twojego dziecka. Zapraszamy dzieci do 12 roku życia.

  2016-10-10 12:12

  miejscowość:Białystok

  dostepność atrakcji:

 • Poznaj więcej atrakcji z województwa podlaskiego

Wycieczki

 • Wycieczka rowerowa z dziećmi - pętla wokół jezior Białe Augustowskie i Studzieniczne niebieskim szlakiem rowerowym

  Wycieczka rowerowa z dziećmi - pętla wokół jezior Białe Augustowskie i Studzieniczne niebieskim szlakiem rowerowym2

  Wycieczkę odbyliśmy w składzie: rodzice, Tymek lat 7 na swoim rowerze, Jerzyk lat 2,5 na biegówce + fotelik (gdy Jerzyk był zmęczony jechał w foteliku a rowerek mocowaliśmy gumkami do bagażnika, opierał się na sakwach). Gdy Jerzyk zasnął zrobiliśmy przerwę i przełożyliśmy go na koc piknikowy i dopiero po drzemce kontynuowaliśmy jazdę (przyczepka byłaby pewnie wygodniejsza ale niestety młody nie chce już w niej jeździć).

  2018-07-13 11:44

  miejscowość:Augustów

  długość trasy:27,5 km

 • Rowerem dookoła Jezior Sajno i Sajenek

  Rowerem dookoła Jezior Sajno i Sajenek0

  Pojezierze Augustowskie jest miejscem, w którym można wypocząć. Dla tych, którzy chcę spędzić czas aktywnie wśród pięknych lasów i jezior wyznaczono wiele szlaków rowerowych i kajakowych. My w czasie naszego 3 dniowego w Augustowie pobytu wybraliśmy się na jedną wycieczkę rowerową wokół Jezior Sajno i Sajenek.

  2017-10-29 23:38

  miejscowość:Augustów

  długość trasy:ok. 30-35 km (w zależności od wariantu)

 • Kajakiem przez Dolinę Rospudy

  Kajakiem przez Dolinę Rospudy0

  Na wycieczkę kajakową przez Rospudę wybraliśmy się podczas tatusiowego wyjazdu w podlaskie. Lubimy kajaki, a Kuba, który był ze mną i ze swoimi dziećmi pływał kiedyś bardzo dużo. W dodatku był to świetny przerywnik dla naszych dzieciakó od ciągłego pedałowania :)

  2017-09-12 15:32

  miejscowość:Augustów

  długość trasy:15 km

 • Ścieżką przyrodniczą Barwik (w poszukiwaniu łosia) w Biebrzańskim Parku Narodowym

  Ścieżką przyrodniczą Barwik (w poszukiwaniu łosia) w Biebrzańskim Parku Narodowym0

  Nad Biebrzę koniecznie z kaloszami! Taka była nasza lekcja z pierwszego wiosennego pobytu w Biebrzańskim Parku Narodowym. Wybraliśmy się w poszukiwaniu łosia ścieżką przyrodniczą "Barwik".

  2017-05-24 01:34

  miejscowość:Dobarz

  długość trasy:~ 6 km

 • Pętlą po Narwiańskim Parku Narodowym

  Pętlą po Narwiańskim Parku Narodowym0

  Druga z wycieczek w Narwiańskim Parku Narodowym, także i tym razem przebiega przez największą naszym zdaniem atrakcję Parku, czyli kładkę na Narwi łączącą miejscowości Waniewo-Śliwno. (Uwaga: do końca 2018 r. kładki zamknięte z powodu remontu.)

  2017-05-11 16:04

  miejscowość:Waniewo

  długość trasy:42 km (licząc od agroturystyki Magiczny Zakątek), od Waniewa do Waniewa (36 km)

 • Poznaj więcej wycieczek z województwa podlaskiego