dzisiaj jest czwartek, 20 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Uprzejma mina żubra czyli... Pokazowa Zagroda Żubrów

Jest to gospodarstwo, gdzie rodzice mogą pokazać dzieciom wiele różnych zwierzaków, obejrzeć wspólnie filmy dokumentalne, podejrzeć zwierzęta na wybiegu. W zagrodach znajdziemy łosie, jelenie, sarny, daniele, dziki, muflony, koziołki, kaczki, gęsi, łabędzie, pawie i oczywiście żubry. Co 2 godziny (10.00, 12.00, 14.00, 16.00 w okresie wiosenno - letnim oraz 9.00, 11.00, 13.00, 15.00 w okresie jesienno - zimowym) zwierzęta mają pory karmienia, zatem można z dzieciakami pooglądać je z bliska. Do tego dochodzi interaktywne muzeum, filmy i sklepik z pamiątkami. Wszystko zajmie nam około 2-3 godzin.

Hodowla żubrów, udostępniana jest zwiedzającym od 2008 roku. Położona jest na terenie zabytkowego Parku Pszczyńskiego, w części zwanej "Park Zwierzyniec". W skład hodowli wchodzą dwie zagrody o łącznej powierzchni ok. 10 ha wraz z infrastrukturą, m.in. paśnikami, zagrodą kwarantannową oraz magazynami karmy. Zwierzęta można oglądać z pomostu widokowego, na który osoby niepełnosprawne mogą wyjechać windą.

Na terenie Zagrody znajdziemy też Biuro Informacji Turystycznej, w którym można kupić pamiątki i wydawnictwa. Tu również znajduje się restauracja. Zagrodę warto odwiedzić w okresie Bożego Narodzenia, kiedy organizowana jest tu żywa szopka ze zwierzętami.

Rodzice – po terenie można łatwo poruszać się wózkiem dziecięcym. Blisko duży, bezpłatny parking.

 

* Jan Brzechwa "Żubr"

Komentarze

Gość - Warto zobaczyć 2016-08-05 23:14 przyznana ocena:

Dla miłośników żubrów polecam również znajdujący się niedaleko Ośrodek Hodowli Żubrów I Edukacji Leśnej W Jankowicach gdzie można pooglądać żubry za darmo.

Gość - tu są bliżej 2016-10-06 12:51 przyznana ocena:

w Pszczynie żubry są bliziutko, w Jankowicach są najczęściej w lesie, a dzieciom nie wytłumaczysz dlaczego nie zobaczyły żubra :)

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.