dzisiaj jest czwartek, 20 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Pałacowa ruda kita czyli... kompleks pałacowo-parkowy w Pszczynie

Ponieważ warto pospacerować po otaczającym pałac parku. Mieszkają tam wesołe wiewiórki, które są łase na orzechy jak mało kto. Po stawach pływają kaczki i to dla nich trzeba wziąć ziarna (nie należy karmić ich chlebem!). Jeśli macie ochotę na spacer rowerowy, to też nie będziecie zawiedzeni – przepięknych widoków nie sposób przegapić. Pieszo czy na rowerze to i tak wyprawa na kilka godzin.

Uwaga rodzice – bez przeszkód można poruszać się po parku z wózkiem dziecięcym. Przy zbiornikach wodnych i na mostkach zalecamy szczególną ostrożność ze względu na zabezpieczenia niedostosowane do dzieci.

Jeśli jednak chcielibyście zajrzeć do pałacu, to możecie zrobić to indywidualnie lub z przewodnikiem. Podczas zwiedzania macie do wyboru kilka tras: wnętrza pałacowe (czyli zwiedzanie wszystkich komnat – trwa to około 1,5 godziny), zbrojownia (gdzie znajdziemy przegląd uzbrojenia od średniowiecza do początku XX w.), gabinet miniatur oraz wystawę poświęcona Księżnej Daisy von Pless. Wstęp płatny 14,50 zł, ulgowy 8,50 zł. Są też dodatkowe opłaty za zbrojownię, wystawę miniatur, wystawę o księżnej Daisy i salę z eksponatami dawniej prezentowanymi w pałacu, a do niedawna leżącymi w magazynach.

Komentarze

Gość - Warto zobaczyć 2016-08-05 23:58 przyznana ocena:

W obrębie parku jest również skansen- Zagroda Wsi Pszczyńskiej która powstała w 1975r. W parku wypożyczają różnego typu jeździki, również rodzinne. Można także zabrać rowerki i hulajnogi ponieważ alejki są w dobrym stanie. Obok zamku na rynku sprzedają pyszne lody ;-)

Gość - Warto zobaczyć 2016-08-05 23:59 przyznana ocena:

W obrębie parku jest również skansen- Zagroda Wsi Pszczyńskiej która powstała w 1975r. W parku wypożyczają różnego typu jeździki, również rodzinne. Można także zabrać rowerki i hulajnogi ponieważ alejki są w dobrym stanie. Obok zamku na rynku sprzedają pyszne lody ;-)

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.