dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wózki klasyczne – powrót do dawnych lat

2021-08-04 22:54

Nie ulega wątpliwości, że tym, co najbardziej przyciąga do wózków tego typu, jest ich niepowtarzalna stylistyka. Już z daleka wyróżniają się na tle innych wózków. Decydując się na wózek retro, musimy mieć świadomość, że będzie to spory wydatek. Ponieważ jednak jest to jeden z hitów ostatnich sezonów, kupuje je sporo rodziców.

Czym wyróżniają się wózki klasyczne?

Jedną z podstawowych kwestii, jakie analizuje się przed zakupem wózka, jest jego funkcjonalność. Wydawałoby się, że skoro wózki retro tak mocno nawiązują do czasów minionych, nie są tak praktyczne jak nowoczesne. Jednak przede wszystkim to wizualnie nawiązują do retro, bo jednocześnie mają nieraz ciekawe funkcje. Musimy przy tym pamiętać, że będzie ich zdecydowanie mniej, niż w przypadku najbardziej nowoczesnych modeli. Możemy kupić je również w wariancie 3w1, czyli zestawie, gdzie na jednym stelażu można zamontować gondolę, wózek spacerowy albo fotelik samochodowy.

Przeglądając wózki klasyczne, łatwo zauważymy, że bardzo różnią się między sobą cenami. Jedne z nich kupimy za niecałe 2 tys. zł, a inne za 10 tys. zł i więcej. Tak duże rozbieżności po części wynikają z posiadanych funkcji, ale ważniejsze jest to, czy wózek jest z jakiegoś specjalnego materiału, czy ma dodatkowe ozdoby, jak falbanki i firanki. Jednak absolutną podstawą w takim wózku są duże pompowane koła z efektownymi szprychami.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Nie możemy się kierować tylko wyglądem wózka. Nawet jeśli będzie przepiękny, to kiedy nie będzie praktyczny, szybko swój urok straci. Dlatego też zastanówmy się, na co zwrócić uwagę, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. W pierwszej kolejności sprawdźmy wagę. Wózki retro są zazwyczaj większe, chodzi nie tylko o stelaż i gondolę lub spacerówkę, ale i koła. Wszystko to sprawia, że waga rośnie. Są modele, które ważą nawet 40 kg! Im lżejszy wózek, tym łatwiej będzie się go prowadziło.

Następnie przyjrzyjmy się bliżej wielkości wózka, temu, czy można go składać i jak wygląda po złożeniu. To istotne zwłaszcza w przypadku, kiedy mamy ograniczoną przestrzeń w bagażniku. Upewnijmy się, czy producent zadbał o bezpieczeństwo dziecka. Przykładowo w wersji spacerowej powinny być pasy bezpieczeństwa, a najlepiej, by były pięciopunktowe. Spójrzmy na hamulec i możliwość regulowania rączki. Bardzo przydatna może być opcja bujania – niektóre dzieci bardzo szybko dzięki niemu zasną. Jednak nie każdy wózek zapewni to w takim samym stopniu.

Dużą zaletą wózków tego typu są kosze zakupowe, które najczęściej są znacznie większe niż w nowoczesnych modelach. Ponadto wózki retro są zawsze wykonane z trwałych i solidnych materiałów, dzięki czemu będziemy korzystać z nich bardzo długo. Jeżeli nie zraża nas ani większa waga, ani rozmiar wózka, za to uwielbiamy powiew lat minionych, taki wózek nas w pełni usatysfakcjonuje.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.