dzisiaj jest sobota, 27 lutego 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Jak wybrać idealny przewijak dla noworodka

2021-02-09 09:57

Jednym z najważniejszych jest przewijak, przydatny i niezbędny już od pierwszych dni życia dziecka. Jak wybrać najlepszy model, by zapewnić komfort maluchowi i rodzicom? O tym napiszemy poniżej.

Przewijak – niezbędne wyposażenie pokoju noworodka

Przewijak to akcesoriów wręcz niezbędne. Służy oczywiście do przewijania maluchów. Korzysta się zatem z niego już od pierwszych dni pobytu malucha w domu.

Dlaczego jest tak ważny? Dzięki użyciu właśnie takiego sprzętu tworzy się wygodną i bezpieczną przestrzeń do ważnych czynności pielęgnacyjno-higienicznych. Maluch znajduje się w wygodnej dla niego pozycji, a rodzic może łatwo przebrać go i zmienić pieluszkę w komfortowych warunkach.

Wybór odpowiedniego przewijaka odciąża też mamę, która tuż po porodzie potrzebuje nieco czasu na regenerację i nie powinna nadwyrężać zbytnio kręgosłupa.

Jak wybrać idealny przewijać – poszukiwanie wyprawki

Przewijak, podobnie jak inne sprzęty, warto znaleźć jeszcze zanim maluch trafi do domu. Wówczas ma się czas na znalezienie odpowiednich produktów, w pełni odpowiadających funkcjonalnością i formą. Warto skorzystać ze wsparcia takich miejsc, jak sklep z wózkami Wozki-Foteliki.pl, w którym oprócz pierwszego pojazdu znajdzie się też szereg praktycznych produktów dla noworodków i nieco starszych dzieci.

Na co zwracać uwagę podczas poszukiwań przewijaka? Podstawą są oczywiście zawsze względy bezpieczeństwa. Najlepiej stawiać zatem na przewijaki, które posiadają międzynarodowe certyfikaty. Można wybrać sprzęt metalowy, drewniany lub z tworzywa sztucznego, zwracając jednak uwagę na jakość wykonania i trwałość wszystkich elementów.

Przewijak musi mieć opływowe kształty oraz być wyprofilowany tak, by można było na nim bezpiecznie położyć malucha. Powierzchnia powinna być antypoślizgowa, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko ześlizgnięcia dziecka oraz usprawnia wszelkie zabiegi higieniczne.

Warto zastanowić się nad wielkością przewijaka. Jest to sprzęt, który będzie się używało przez kilka miesięcy. Najlepiej zatem od razu wybrać nieco większy model, aby dziecko zbyt szybko z niego nie wyrosło. Standardowe przewijaki występują w rozmiarze 120 x 60 centymetrów lub 140 x 70 centymetrów.

Pozostaje jeszcze kwestia montażu. Na rynku można znaleźć modele wolnostojące z półkami poniżej. Dużym zainteresowaniem cieszą się przewijaki nakładane na łóżeczko, dzięki którym udaje się zaoszczędzić cenne miejsce, co przydaje się zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach. Komfortową opcją do rozważenia jest mebel wielofunkcyjny, łączący łóżko, szafkę i wygodny przewijak.

Oddzielną kategorię przewijaków stanowią produkty przenośne. Tego typu przewijaki są niewielkie i bardzo kompaktowe. Pozwalają na wygodne przewijanie dziecka na łóżku, komodzie lub nawet stole. Niektóre rozwiązania da się połączyć z praktycznym stojakiem. Dzięki temu sprawnie dopasowuje się przestrzeń do wszystkich potrzeb malucha i jego rodziców.

Przewijanie w podróży

Przewijaki można stosować również w plenerze. Jeśli często podróżujemy z maluchem, warto rozważyć wyposażenie się dodatkowo w turystyczną wersję przewijaka.

Istnieje bowiem praktyczna alternatywa dla wspomnianych wcześniej przewijaków przenośnych. Są to przewijaki składane, które bez trudu można zmieścić nawet w torbie do wózka. Takie rozwiązania sprawiają, że przewijanie dziecka nawet w ekstremalnych sytuacjach, na przykład w parku, w restauracji lub na trasie, staje się znacznie łatwiejsze.

Przewijaki – niezbędny element wyprawki dla noworodka

Wyprawka dla dziecka to nie tylko sprzęty niezbędne, ale też takie, które znacząco podnoszą komfort maluchów i ich rodziców. Warto wybierać mądrze wszystkie jej elementy, a zwłaszcza przewijaki. Dobrze wybrany model, dopasowany do potrzeb, ułatwi wykonywanie wielu czynności oraz przyda się w pierwszych miesiącach życia nowego członka rodziny.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.