dzisiaj jest sobota, 27 lutego 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Najlepsze pieluchy tetrowe

2021-02-09 09:56

Pieluchy są jednym z najważniejszych elementów wyprawki dla dziecka i są przydatne niemalże od momentu pojawienia się malucha na świecie. Dlatego też warto wcześniej pomyśleć o tym, jakie pieluchy wybrać, zwłaszcza mając na uwadze wielość marek występujących obecnie na rynku.

Należy pamiętać, że większość maluchów ma styczność z pieluchą przez większość dnia, co przyczynia się do nieustannego kontaktu ze skórą dziecka. Dlatego też tym bardziej powinniśmy zainteresować się, z jakimi produktami mamy do czynienia. Pieluchy tetrowe są popularne od wielu lat. Dzięki temu, że nie są jednorazowe, pozwalają oszczędzić pieniądze oraz wpływają na ekologię.

Pieluchy tetrowe wykonane są z tetry, a więc z rodzaju bawełny. Jest to materiał, który jest nie tylko naturalny, lecz także bardzo chłonny. Poprzez to, że tetra przepuszcza powietrze, jest bardzo delikatna dla skóry dziecka. Obecnie na rynku, oprócz zwykłych i klasycznych białych pieluch, dostępne są ich różne warianty kolorystyczne.

Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze pieluch tetrowych?

Gramatura pieluch

Przy zakupie warto doczytać, jaka jest gęstość i grubość materiału, z którego wykonane są poszczególne pieluchy. Im większa gramatura, tym większa wytrzymałość, chłonność, a także wytrzymałość materiału. Jeśli więc chcemy, by zakupiona przez nas pielucha była bardzo chłonna, najlepszą opcją jest wybór większej gramatury, przykładowo powyżej 120 gram na metr kwadratowy pieluchy.

Rozmiar pieluch

Wybór odpowiedniego rozmiaru pieluchy zależy od naszych potrzeb oraz od tego, do czego chcemy je używać. Na rynku istnieje wiele modelów pieluch w różnych rozmiarach, zarówno kwadratowych, jak też prostokątnych.

Jeśli decydujemy się na zakup pieluchy, do której będziemy wykorzystywali dodatkowo otulacz, musimy mieć na uwadze to, by rozmiar naszej pieluchy pasował do otulacza.

Ilość pieluch tetrowych

Wiele rodziców zastanawia się także, w jakiej ilości kupić pieluchy tetrowe. W początkowym okresie życia dziecka ważne jest to, by w zasięgu ręki było ich nieco więcej, gdyż ulewanie pokarmu u maluchów zdarza się częściej. Zdarza się, że noworodek zużywa do 8 pieluch na dobę. W dalszych etapach życia dziecka ich ilość spada mniej więcej do dwóch pieluch na dobę. Należy więc zaopatrzyć się w minimum 25 sztuk.

Jakość pieluch

Przy wyborze pieluch niezwykle ważna jest ich jakość. Jeśli postawimy na tetrę dobrej jakości, posłuży nam ona przez większość tak zwanego okresu pieluchowania i nie będziemy musieli martwić się uzupełnianiem zapasów. Wpłynie to także na oszczędność naszego portfela, dzięki czemu będziemy mogli wydać pieniądze na inne części wyprawki dla dziecka.

Jakość sprzyja także skórze naszego dziecka, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że nie powstaną żadne odparzenia oraz inne podrażnienia skóry, czy też wysypki. Pieluchy tetrowe są produktem, którego nie może zabraknąć w nasze wyprawce. Jeśli nie chcemy używać ich jako zamiennik dla powszechnie dostępnych, jednorazowych pieluszek, to przydadzą się z pewnością w pielęgnacji dziecka. (Dobre otulacze i pieluchy tetrowe wielorazowe dostępne są tutaj: https://rodzinaeko.pl/tetra)

Zalety pieluch tetrowych

Pierwszą z zalet jest z pewnością ich naturalne wykonanie oraz przewiewność. Dzięki temu nie powodują uczuleń oraz odparzeń. Pieluchy te można prać w wysokich temperaturach, bezpiecznie prasować, a także bardzo szybko schną.

Dużym atutem tych pieluch jest ich uniwersalność oraz to, że przydają się w wielu sytuacjach. Mogą posłużyć jako ochrona ubrania dziecka, a także jako ściereczka, która będzie wykorzystywana podczas karmienia. Pieluszki te mogą posłużyć także jako ochrona twarzy dziecka w czasie jego snu, bądź jako ochrona przed upałami latem.

Pieluchy tetrowe można zastosować również podczas przewijania, jako chociażby podkładka na przewijak.

i u lekarza, aby np. położyć na wadze do ważenia dziecka, czy w miejscu, w którym dziecko rozbieramy. Pieluchy tetrowe są też świetnym wkładem chłonącym, jeśli decydujemy się na pieluszki wielorazowe.

Pielucha tetrowa daje więcej bardzo dużo możliwości i z pewnością warto zaopatrzyć w nią wyprawkę dla malucha. Przydają się do wielu czynności związanych z pielęgnacją dziecka i niezwykle ułatwiają pierwsze miesiące życia malucha. Dodatkowo, dzięki temu, że są produktami wielokrotnego użytku, przyczyniamy się do ochrony środowiska.

Źródło: RodzinaEko.pl

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.