dzisiaj jest piątek, 03 kwietnia 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ferie w mieście mogą być fajne. Ale... lepsze będą ferie pod miastem! - Sztolnia Luiza Królowa w Zabrzu

2020-02-05 07:18

W czasie rodzinnego zwiedzania dowiesz się czy przeszłość planety Ziemia ma coś wspólnego z podziemnymi korytarzami, zostaniesz prawdziwym geologiem i odwiedzisz karboński las. To nie wszystko!

Tylko u nas weźmiesz udział w najbardziej wkręconej lekcji geografii, przejedziesz się pewnym, niekonwencjonalnym pojazdem i sam wykonasz przekrój Ziemi. :)

W celu uatrakcyjnienia zwiedzania dla dzieci i młodzieży postanowiono osadzić je w tematyce utworów z serii Tytusa, Romka i A’Tomka. Celem uzasadniającym sięgnięcie po kultowych dla polskiej popkultury bohaterów jest przekazanie wiedzy geologicznej i górniczej w sposób przystępny, atrakcyjny i interesujący dla młodego odbiorcy. Istotny jest również fakt, iż elementy fabuły Księgi XV Tytus geologiem i Księgi XI Ochrona zabytków są tożsame z realizowanymi  założeniami edukacyjnymi. W ramach lekcji edukacyjnej przygotowanej z okazji ferii zimowych 2020 przekazane zostanie  jak istotną rolę odegrał węgiel i kopalnie dla kształtowania świadomości kulturowej i tożsamości regionalnej Górnego Śląska.

Wyrusz w zapierającą dech w piersiach podziemną przygodę razem z Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem! Kopalnia to idealne miejsce do przetestowania niesamowitych środków transportu, odkrycia sekretów kryjących się we wnętrzu Ziemi i doskonałej zabawy. Wwierć się w sam środek niesamowitych zdarzeń i przeżyj je razem z bohaterami kultowego komiksu.

Program zwiedzania podziemi:

- podziemne poszukiwanie śladów przeszłości planety Ziemi

- zdobycie sprawności geologa

- odwiedziny lasu karbońskiego

- wkręcona lekcja geografii

- przejazd niekonwencjonalnym pojazdem

* Dodatkowo dla grup zorganziowanych przewidziano cykl warsztatów odbywających się na powierzchni, na których będzie można wykonać samodzielnie przekrój planety Ziemia!

BO JAK FERIE W MIEŚCIE, TO TYLKO W SZTOLNI KRÓLOWA LUIZA W ZABRZU! :):)

Informacje dodatkowe:

Data- 13.01-23.02.2020r.

Bilet- 35 zł

Grupy zorganizowane: rezerwacja tel. 32 271 40 77,  miejsce rozpoczęcia trasy - ul. Wolności 408

Klient indywidualny: rezerwacja TU:  https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=FERIEIND, miejsce rozpoczęcia trasy - ul. Maurycego Mochnackiego 12

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.