dzisiaj jest piątek, 30 października 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Alpy z dzieckiem - niezapomniany wyjazd ze Sztorm Grupą!

2020-01-08 23:22

Rodzinne wyjazdy na narty

Obozy narciarskie w Alpach to doskonała okazja to szusowania na najlepszych stokach w Kaprun, Zell am See, na lodowcu Kitzsteinhorn. Ponad 138km tras narciarskich czeka na amatorów białego szaleństwa na każdym etapie zaawansowania. Sztorm Grupa przyjęła prostą zasadę: rodzinne wyjazdy na narty to wyjazdy bardzo specyficzne. Niemal w stu procentach decydują się na nie rodziny, których wszyscy członkowie bez wyjątku są zafascynowani sportami zimowymi. Coraz rzadziej spotyka się rodziny, w których rodzice rezygnują z aktywności sportowej i chcą, żeby tylko dzieci nauczyły się jeździć na nartach czy na snowboardzie. Z przyjemnością zauważamy trend, zgodnie z którym na naukę jazdy, a potem doskonalenie techniki decydują się też rodzice - także ci, dla których przygoda z nartami jest naprawdę dużym wyzwaniem, czy to ze względu na wiek, czy ogólną kondycję fizyczną. Dlatego właśnie w ramach pakietów dla rodzin oferujemy Szkolenie Narciarskie dla Dorosłych 18+ zarówno także w wersji dla początkujących. Podczas gdy rodzice przełamują swoje lęki i starają się oswoić z nartami, dzieci mogą korzystać ze szkoleń w grupach dla początkujących i średniozaawansowanych (od 5-tego roku życia, liczebność:6-10 osób) oraz dla zaawansowanych (12-18lat). Grupy początkujące trenują na łagodnym stoku w bezpośrednim sąsiedztwie hoteli w miejscowości Kaprun; średniozaawansowane na stokach góry Schmitten, natomiast zaawansowane - czyli Grupa Młodzieżowa Black Sztorm - m.in. na stokach lodowca Kitzsteinhorn oraz góry Schmitten.

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Dla każdego coś dobrego

Intensywny trening narciarski dla rodzin to nie jedyne rozwiązanie podczas pobytu w Austrii. Jeśli dorośli chcą więcej czasu poświęcić sobie i przez tydzień skupić się na doskonaleniu własnych umiejętności albo po prostu na spędzeniu czasu wyłącznie we własnym towarzystwie, bez konieczności ogarniania całej logistyki związanej z obsługą dzieci, można wykupić dla najmłodszych całodzienną opiekę (8.30-16.30). Doświadczeni animatorzy Sztorm Grupy przejmą opiekę nad dzieckiem, odprowadzą je szkolenie narciarskie na stok oraz zapewnią opiekę i zabawę po nim. Oferta obejmuje dzieci w wieku 5-8 lat, a więc te, które wymagają poświęcenia im najwięcej uwagi - jeśli wyjazdy rodzinne na narty nie maję się dla dorosłych ograniczać wyłącznie do kilku godzin własnego kursu dziennie i pilnowania dzieci, jest to oferta  naprawdę godna uwagi. Jedyne, o czym rodzice muszą pamiętać to przygotowanie i zapewnienie dzieciom posiłków na czas trwania opieki we własnym zakresie.

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Dlaczego Austria?

To jedna z destynacji najchętniej wybieranych przez amatorów sportów zimowych. Kaprun, ekskluzywne miejsce na mapie białego szaleństwa, przyciąga co roku tysiące turystów. Przepiękna sceneria tego uroczego miasteczka leżącego u stóp ogromnej góry Kitzsteinhorn oczaruje każdego, kto tutaj przyjedzie. A różnorodność tras narciarskich od oślej łączki przez setki kilometrów tras aż po zjazd z lodowca z wysokości 3200 m n.p.m. zadowoli każdego narciarza. Przemarznięci narciarze, przyjemnie zmęczeni całodziennym pobytem na świeżym powietrzu, chętnie skorzystają także z Tauern Spa ze szklanym basenem i sauną panoramiczną. Baseny parowe oraz sauny i łaźnie termiczne rewelacyjnie wpływają na regenerację ciała i umysłu po długich godzinach spędzonych na stoku. Dla dzieci przygotowano oczywiście osobną strefę z atrakcjami - Kidstein SPA. 

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Zgodnie z planem

Opracowany przez naszych pracowników ramowy program dnia sprawia, że pobyt ze Sztorm Grupą na rodzinnym wyjeździe narciarskim w Austrii nie jest chaotyczny - udaje się połączyć wszystkie oferowane atrakcje w taki sposób, że nie ma się poczucia przeciekającego przez palce czasu. Plan szkoleń, przerw i animacji pozwala na intensywny trening oraz regenerację w takim rytmie, że zarówno najmłodsi jak i starsi uczestnicy wyjazdów czują, że spędzają czas głównie na aktywności fizycznej, ale nie mają wrażenia przetrenowania. W ramach odpoczynku po intensywnym treningu, podczas Sztorm Days Kaprun codziennie prowadzone są wieczorne animacje dla dzieci, w ramach których odbywają się zabawy taneczne, integracyjne czy Zumba Sztorm Dance. 

Wyjazdy rodzinne na narty nie muszą więc oznaczać, że to rodzice poświęcają swój czas wolny na rzecz dzieci, sami zaś z wypoczynku niemal nie korzystają. Zgodnie z pomysłem Sztorm Grupy, wyjazdy rodzinne na narty (tutaj możesz sprawdzić ich ofertę https://sztormgrupa.pl/index.php/oferta-zimowa/sztorm-days-kaprun/) mają być satysfakcjonujące dla wszystkich członków rodziny. Warto wiedzieć, że wszyscy uczestnicy naszych wyjazdów objęci są ubezpieczeniem SKI i NWW Signal Iduna. Jeśli obawiamy się skutków finansowych rezygnacji z wyjazdu albo przerwania w obozie narciarskim, warto wykupić ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej. 

Zarezerwuj miejsce już dziś. Ferie rodzinne w Kaprun będą dla wszystkich członków rodziny niezapomnianym przeżyciem. Ponad 138 km tras narciarskich o najwyższej jakości infrastrukturze zaprasza amatorów białego szaleństwa i gwarantuje naukę jazdy na nartach lub doskonalenia stylu w najlepszych możliwych warunkach śniegowych. Animatorzy Sztorm Grupy od lat szkolą na austriackich stokach, warto więc skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia. Rodzinny wyjazd na narty w ramach Sztorm Days Kaprun to jest to!

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.