dzisiaj jest czwartek, 09 lipca 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Fotelik samochodowy dla twojego dziecka: 5 rad przed zakupem

2019-10-19 00:12

Pamiętajmy, że nawet zakup fotelika z wyższej półki cenowej, nie musi być równoznaczny z jakością!

1. Czy warto kupić fotelik samochodowy w hipermarkecie?

Cena nie gwarantuje jakości. Czy zatem zakup fotelika w hipermarkecie za niewielkie pieniądze jest rozsądnym rozwiązaniem?
Na pewno lepszy jakikolwiek fotelik samochodowy, niż żaden. Lepszy chociażby dlatego, że chroni rodziców przed otrzymaniem mandatu. Ale jednocześnie nie daje nam całkowitej pewności, że dziecko podróżuje bezpiecznie. Decydując się na zakup fotelika w jednym z popularnych marketów, warto pamiętać, że tanie foteliki nie są tanie bez powodu. Najczęściej są wykonane z kiepskiej jakości styropianu, który nie chroni dziecka podczas jazdy. Warto zatem sprawdzić w sklepach stacjonarnych i internetowych, które specjalizują się w sprzedaży wysokiej jakości fotelików dziecięcych. Jednym z takich miejsc w sieci jest www.abcgps.pl/Foteliki-samochodowe, gdzie znajdziemy propozycje wielu modeli, którym można ze spokojem powierzyć bezpieczeństwo dziecka.

2. Dobry fotelik samochodowy, czyli jaki?

Fotelik dla dziecka powinien posiadać wysoką ocenę (w skali od 1 do 5) w tzw. crash tests, czyli testach zderzeniowych, wykonanych przed dopuszczeniem do zakupu. Dobry fotelik powinien w tych testach dostać jak przyzwoity uczeń w szkole, przynajmniej 3. Powinniśmy się również zainteresować, czy dany producent fotelików postarał się o spełnieni podstawowych unijnych wymogów technicznych i otrzymał certyfikaty bezpieczeństwa. Mile widziane są również testy wykonywane przez organizacje badające bezpieczeństwo, m.in. AA Trust.

3. Zastanów się, zanim wybierzesz fotelik dla dziecka – 5 ważnych rad

Zanim wybierzesz się na zakupy, przeczytaj kilka cennych rad. Być może uchronią cię przed wyrzuceniem pieniędzy w błoto, a przede wszystkim, zapewnią ci spokój i pewność, że w razie wypadku lub nawet lekkiej stłuczki, o którą nie trudno, twoje dziecko jest w samochodzie bezpieczne:

1. To waga dziecka, a nie jego wiek, jest podstawowym kryterium przy wyborze fotelika samochodowego. Wielu rodziców błędnie próbuje dobrać odpowiedni fotelik dla dziecka, kierując się tylko jego wiekiem lub wzrostem.

2. Nie kupuj fotelika dziecięcego, również fotelika nosidełka, bez homologacji ECE, będącej dowodem na spełnianie podstawowych wymogów bezpieczeństwa.

3. W Polsce obowiązuje przepis korzystania z fotelika samochodowego (lub innego urządzenia przytrzymującrgo dla dzieci), dopóki dziecko nie osiągnie 1,50 m.

4. Fotelik dziecięcy dobrej jakości nie powinien ulec szkodom, jeśli nie doszło do żadnego wypadku!

5. Nie wystarczy zakup dobrego fotelika, pamiętaj także o prawidłowym montażu. Często to on ma kluczowe znaczenie. Fotelik samochodowy można zamontować nie tylko przy pomocy pasów bezpieczeństwa, ale także systemu ISOFIX. Najbezpieczniejszym miejscem jest środkowe siedzenie na tylnej kanapie.

Warto pamiętać, że w przypadku takiego zakupu jak fotelik dziecięcy, to nie względy estetyczne powinny decydować o naszym wyborze. Dobrej jakości fotelik będzie nam służył przez lata, tak więc czasem warto zainwestować trochę więcej. Zwłaszcza kiedy chodzi o bezpieczeństwo najbliższych.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.