dzisiaj jest środa, 19 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Bagażnik (box) dachowy Hakr Magic 400 - opinia użytkowników

2019-11-18 14:12

Box jest uniwersalny i można go zamontować do każdego typu samochodu z bagażnikiem bazowym na dachu. Standardowo jest zamykany za pośrednictwem obejm U i motylków. My od razu zakupiliśmy do niego system adaptery Hakr Quick Clamp, umożliwiające zastąpienie obejm i w zasadzie błyskawiczny montaż i demontaż bagażnika. I był to strzał w 10! Gdy podczas wakacji musiałem zdemontować bagażnik aby wjechać na parking (belka była tak nisko z powodu uszkodzenia, że nie miałem możliwości zjechać) wszystko odbyło się błyskawicznie.

W bagażniku kolegi (Thule), tego typu adaptery są w standardowym wyposażeniu - występują jako część zapasowa i pasują do Hakr 400 Magic. Tam jednak zamykanie odbywa się poprzez wykonanie kilku obrotów gałką. Bagażniki Thule są też znacznie droższe niż posiadany przeze mnie.

Dzięki adapterom, montaż bagażnika jest szybki i bezproblemowy.

Pojemność bagażnika to 400 litrów, moim zdaniem jest to jednak pojemność teoretyczna, trudna do osiągnięcia podczas użytkowania. Wynika to z faktu, że nie sposób jest umieścić w nim przedmioty idealnie pasujące do kształtu bagażnika. Stąd występują pewne straty pojemności ale mimo to, umozliwia przewiezienie znacznej ilości bagażu - my chowaliśmy do niego przede wszystkim torby z ubraniami i lżejszym sprzętem. Z uwagi na ładowność dachu, cięższe przewozimy w bagażniku samochodu. 

Jeśli wybieramy się na narty, umożliwia swobodne przewiezienie 6 par nart lub 4 desek snowboardowych.

Istotna dla mnie przy wyborze była także możliwość zamontowania uchwytów rowerów obok boxu. Nasz dach jest na tyle szeroki, że udał się montaż 2 rowerów dziecięcych, przypuszczam, że podobna sztuka byłaby możliwa z dorosłymi rowerami. Na pewno pomagają w tym uchwyty, które są wąsko w montażu na belkach, moje są szerokie ale udało się zmieścić rowery na styk.

Bagażnik wykonany z materiału ABS odpornego na warunki atmosferyczne oraz temepraturę, dzięki czemu bez problemu nadaje się na zimę i lato. Materiał ABS posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, a jednocześnie sam nie odkształca się przy zmianie temperatur. Nie wchłania wilgoci z powietrza, nie jest niestety odporny na działanie promieniowania UV - niestety nigdzie się nie spotkałem z informacją, jaki jest realny wpływ na ABS...

Obustronne otwieranie - Hakr Magic 400 można otwierać z obu stron. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie, gdy obrócz bagażnika, na dachu wieziemy także rowery. Dodatkowo takie rozwiązanie ułatwia dostęp do zawartości i umieszczenie go w bagażniku.

Bagażnik wyposażono w siłowniki sprężynowe, co ułatwia jego otwieranie i zamykanie. Dostępu przed obcymi broni 3-punktowy zamek centralny - nie zamkniemy bagażnika, gdy którykolwiek z punktu nie będzie mógł być zablokowany. Niekiedy bywa to irytujące, gdy pakuje się do niego znaczne ilości bagażu ale wynika to z kwestii bezpieczeństwa :)

Każdy kluczyk i zamek posiada numer, dzięki któremu, w razie utraty, można go odzyskać od producenta.

Bagażnik zakładam na dach samodzielnie, jego waga i wymiary nie przeszkadzają w operowaniu nim. W zasadzie, zdziwiony byłem, jak lekko się go przenosi - oczywiście jego wielkość powoduje, że nie jest tak poręczny jak znacznie mniejsze bagażniki ale moje obawy o jego wielkość i zakładanie na szczęście okazały się nieuzasadnione.

Dane techniczne bagażnika:
 • Długość zewnętrzna - 196 cm
 • Szerokość zewnętrzna - 72 cm
 • Wysokość zewnętrzna - 37 cm
 • Długość wewnętrzna - 190 cm
 • Szerokość wewnętrzna - 69 cm
 • Wysokość wewnętrzna - 36 cm
 • Pojemność - 400 litrów
 • Nośność - 50 kg
 • Waga - 15 kg
 • Prędkość maksymalna - 130 km/h
 • Pozytywnie przeszedł test - City Crash Test
 • Posiada atest - 8 SD 1305
 • Posiada certyfikat - TÜV
 • Gwarancja producenta - 3 lata
Zestaw standardowy zawiera:
 • box dachowy
 • 2 kluczyki
 • 4 obejmy "U" o szerokości 80 mm
 • 4 podkładki plastikowe
 • 8 motylków M6
 • 8 nakrętek M6
 • 2 taśmy do spinania bagażu
 • instrukcja montażu

Plusy:

- cena - klasyfikowany w kategorii budżetowych/niedrogich - ok. 850 zł (w wersji grafit czyli nasza) lub 950 w wersji czarnej i srebrnej. Adaptery - ok. 250 zł;

- obustronnie otwieraniy;

- pojemny;

- waga - dosyć lekki i poręczny - bez problemu założy jedna osoba.

Minusy:

- wybrane elementy konstrukcji są plastikowe - niestety nie wiem, czy jest to wytrzymały ABS (wtedy nie jest to minus) czy inne, mało wytrzymałe tworzywo sztuczne.

Podsumowanie

Box dachowy Hakr Magic 400 spełnił nasze oczekiwania. Odpowiada nam jego pojemność, jest wygodny w użytkowaniu, szczególnie w zastowowaniu z adapterami. Polecamy go tym, którzy potrzebują zwiększyć przestrzeń bagażową samochodu.

Box do wypożyczenia w naszej wypożyczalni - https://www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl/?centrum-testow-przyczepek-rowerowych,35

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.