dzisiaj jest poniedziałek, 10 sierpnia 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Nauka języka angielskiego przez zabawę

2019-11-12 13:09

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że umiejętność posługiwania się obcym językiem jest w życiu bardzo przydatna. Język angielski jest obecnie obowiązkowy już w przedszkolu i jego znajomości wymaga większość pracodawców.

Mózgi maluchów są jak chłonna gąbka, zatem warto wykorzystać ten fakt już w najmłodszym wieku. Małe dzieci łapią angielskie słówka oraz piosenki tak samo szybko jak i polskie.

Karty obrazkowe – skuteczna nauka angielskiego przez zabawę

Nauka angielskiego przez zabawę nie tylko uczy, lecz także sprawia niesamowitą frajdę. Niezwykle skutecznym sposobem przyswajania tego języka jest zabawa z użyciem kart obrazkowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych zostały stworzone niezwykle ciekawe pomoce dydaktyczne.
Karty obrazkowe są przeznaczone dla dzieci od drugiego roku życia, a dzięki tej pomocy dydaktycznej dziecko uczy się nazw kolorów, owoców, warzyw, części ciała i wielu innych przedmiotów. W zestawach tych z jednej strony karty widnieje kolor wraz z nazwą, natomiast na jej odwrocie przedmiot w danej barwie. Karty te doskonale rozwijają pamięć, bowiem dzieci zapamiętują co się kryje na odwrocie.

Fiszki, gry edukacyjne, krzyżówki dostępne w Internecie oraz wersji papierowej

Ogromny rozwój Internetu sprawił, że nauka angielskiego przez zabawę może być bardzo zróżnicowana. Oprócz rozwiązywania przez nasze pociechy quizów, rebusów czy krzyżówek w wersji papierowej można w tym celu skorzystać z wielu stron internetowych. Poszczególne zabawy interaktywne do nauki języka angielskiego przez wyśmienitą zabawę zachęcają najmłodszych ciekawą grafiką oraz możliwością pokazywania prawidłowych wyników. Większość dostępnych nagrań jest bardzo dobrej jakości, a grafika jest w pełni zadowalająca. Szczególnie godne polecenia są polskie serwisy internetowe, które to zostały stworzone właśnie z myślą o najmłodszych. Można tam znaleźć bardzo ciekawe fiszki, gry edukacyjne, krzyżówki oraz wiele innych zabaw przeznaczonych do nauki języka angielskiego. Niemniej korzystając z takiej formy rozrywki rodzic może mieć problem z oderwaniem malucha od komputera. Przykładem może być Squla – nowoczesna platforma edukacyjna.

Edukacyjna gra karciana – propozycja nauki angielskiego dla starszych dzieci

W celu przyswojenia angielskich słówek warto też korzystać z edukacyjnych gier karcianych, czyli angielskich rozmówek. W tego typy grach zazwyczaj może uczestniczyć od dwóch do ośmiu graczy. Wśród wielu można wymienić gry takie jak: karuzela, szachraj, klapek, memory i wiele innych. Proste dialogi oraz codzienne sytuacje doskonale sprzyjają zapamiętywaniu poszczególnych zwrotów. Poprzez regularną grę dzieci w zróżnicowanym wieku mogą doskonale przyswoić ważne słówka oraz zwroty.

Język angielski otacza nas ze wszystkich stron, zatem nauka języków przez zabawę to idealny pomysł na rozwijanie tych umiejętności u dziecka już od najmłodszych lat.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.