dzisiaj jest wtorek, 23 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Jedź na kurs angielskiego za granicą

2023-02-13 11:49

To chyba nie jest zaskoczeniem, że oferta zagranicznych kursów angielskiego jest zdecydowanie najobszerniejsza. Oprócz licznych ośrodków szkolenia na Wyspach Brytyjskich, kursy angielskiego w Europie organizują także szkoły w innych krajach, jak: Cypr, Malta, Belgia i Szwajcaria. Dla tych, którzy dysponują czasem na zakup wizy, interesująca może być oferta kursów w Stanach Zjednoczonych, Australii lub Kanadzie.

Kurs angielskiego w Ameryce Północnej i Australii

Jeżeli dysponujesz czasem na zakup wizy i nie przeszkadza ci dłuższa podróż, to możesz skoczyć na kurs angielskiego do Stanów Zjednoczonych, Kanady lub Australii. Możliwość zwiedzenia obu kontynentów wydaje się kusząca, a nauka angielskiego w trakcie na pewno przyniesie oczekiwany efekt. Niezależnie od regionu możesz skorzystać z programu standardowego, intensywnego lub kursów profilowanych, jak np. English for Work. Kursy angielskiego w Ameryce Północnej i Australii przewidują kursantów w wieku od 16 lat oraz osoby dorosłe. Uczniowie kwaterowani są u rodzin goszczących, w akademikach lub w apartamentach dzielonych. Niepełnoletni uczestnicy, w większości przypadków mają obowiązek zakwaterowania się u lokalnych rodzin współpracujących ze szkołami językowymi i zabezpieczenie transferu z i na lotnisko, w chwili zakupu kursu.

Kursy angielskiego w Europie

Propozycje kursów angielskiego w krajach europejskich można podzielić na dwie grupy. Pierwsza to kursy w Wielkiej Brytanii, koncentrujące się nauce języka i propagowaniu lokalnej kultury. Oferta jest dedykowana grupom dzieci i młodzieży, ludziom wkraczającym w życie zawodowe oraz dorosłym. Osoby o wystarczającym poziomie zaawansowania, mają szansę na znalezienie szkoły organizującej naukę języka angielskiego wokół obszarów zainteresowań studentów. Jako przykład można podać kursy biznesowe, poruszające tematy polityczne i zagadnienia związane ze stosunkami międzynarodowymi, aktorskie, literackie, fotograficzne. Uczniowie chętnie korzystają także z kursów opartych o specyfikę słownictwa i praktyk komunikacyjnych wykorzystywanych w branży prawniczej, informatycznej, inżynierii i medycynie.

Drugą grupą są tzw. kursy wakacyjne, łączące odpoczynek w popularnych europejskich kurortach z praktyczną nauką angielskiego. Kursanci z różnych krajów, grupowani są wg poziomu zaawansowania, tak aby w komfortowy sposób podnosić umiejętności językowe. Kursy mogą być organizowane wokół tematyki ogólnej lub specjalistycznej. Punktem obowiązkowym każdego programu są wykłady i konwersacje na temat lokalnej kultury i historii. Do najpopularniejszych destynacji na wakacyjny kurs angielskiego za granicą w ofercie Atas, należą: Malta, Cypr, Szwajcaria i Belgia.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.