dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kask rowerowy dla dziecka - Alpina FB Junior - test/recenzja

2021-03-08 03:13

My uważamy, że kask rowerowy warto stosować, ale obowiązku nie powinno być. Nam także zdarza się nie założyć kasku z różnych powodów, choćby gdy wypożyczamy rower miejski. Nasze dzieciaki jednak jeżdżą w kaskach i same o nich pamiętają. Kilka razy już pozwoliły uniknąć nieprzyjemnych obrażeń, np. szycia głowy po upadku bez kasku.

Aby jednak dzieci chciały nosić kask musi być po prostu ŁADNY, atrakcyjny wyglądem dla nich i wygodny. Nie uciskać, nie upijać. Jeśli spełnia te kryteria, dzieciaki chętnie go założą. Dla rodziców ważne aby był bezpieczny. Co, to znaczy? Musi spełniać normę dla kasków rowerowych czyli EN 1078 (CE) - Kaski dla rowerzystów, użytkowników deskorolek oraz wrotek

Dla siebie i dla naszych dzieci wybraliśmy kaski Alpina. Sam jeżdżę w kasku Alpina Mythos, Amelka w kasku FB 2.0 JUNIOR, podobnie Szymon. Wcześniej Amelka jeździła we wspinaczkowo-rowerowym Petzl Picchu ale był on dosyć ciężki i mało wentylowany, ale jego plsuem było to, że do wspinaczki i roweru był 1 kask. Zmieniliśmy go jednak na Alpinę.

Kask jest lekki (waży 230 g), co jest istotne przy dłuższych wycieczkach jakie odbywamy oraz doskonale wentylowany - posiada aż 14 otworów wentylacyjnych, dzięki czemu głowa ma przewiew nawet w gorące dni.

Dodatkowo kask wyposażony jest w dosyć spory daszek, który chroni przed uderzeniami twarzą w ziemę, gałąź czy innego rodzaju przeszkody, które mogą stanąć dziecku na drodze, niekoniecznie w trakcie jazdy rowerem ale także po jego zejściu. Zdejmowany, ruchomy daszek w kasku chroni także twarz zarówno przed błotem jak i promieniowaniem słonecznym.

Kask FB 2.0 Junior posiada system regulacji analogiczny jak w dorosłych kaskach Alpiny, dzięki czemu bez problemu mozna go dopasować do głowy dzieci. Wyregulowany dobrze siedzi na głowie i nie powoduje ucisku, nie trzeba go korygować co chwilę.

Wyposażono w siateczki przed owadami, co chroni głowę przed wpadaniem owadów lecących z naprzeciwka. Siateczka przeciw owadom chroni przed ukąszeniami owadów, które mogłyby dostać się pod kask.

Do jazdy w słabym świetle FB JR 2.0 może być wyposażony w opcjonalne oświetlenie Multi-Fit zwiększające widoczność po zmroku. Takie rozwiązanie ma syn kolegi z naszej rowerowej ekipy i jest to rozwiązanie, które bardzo mocno zwiększa widoczność dzieci po zmroku, jest świetnym uzupełnieniem obowiązkowego wyposażenia roweru.

Kask ma sportowy kształt i wygląd, co podoba się naszym dzieciom i nam. A to jest ważne aby kask był chętnie zakładany! Występuje też w kilku wersjach kolorystycznych, wersjach typowo dziewczęcych, chłopięcych i uniwersalnych.

Minusem jest fakt, że po wyregulowaniu i zapięciu paska nie da się założyć pod brodę wyściełacza. Na szczęście nie przeszkadza to Amelce w używaniu go.

FB 2.0 Junior został wykonany w technologi In-Mold. Co, to znaczy? Zewnętrzna skorupa kasku i twarda pianka wewnętrzna (ta, która przyjmuje energię uderzenia i chroni głowę) są połączone w bardzo odporną, jednolitą bryłę kasku. Zwiększa to bezpieczeństwo i ochroną głowy, szczególnie w przypadku uderzenia w ostre/twarde przedmioty - względem kasków klejonych tradycyjnie. Kaski InMold są przy tym znacznie lżejsze i trwalsze.

Zalety kasku wykonanego w technologii In-Mold:
- jest trwalszy i bardziej wytrzymały
- zewnętrzna skorupa nie odchodzi od styropianu - tak, w kaskach z bardzo popularnego marketu sportowo-turystycznego było to nagminne ;)
- jest lekki (lżejszy niż przy zastosowaniu standardowej technologii)
- może mieć więcej otworów wentylacyjnych bez utraty wytrzymałości
- jest w stanie pochłonąć znaczną ilość energii rozprowadzając ją na większą powierzchnię
- wygląda bardziej estetycznie niż kask wykonany w standardowej technologii - czyli bardziej się podoba i jest chętniej noszony :)

Dane techniczne kasku podane przez producenta:

 • Waga: 230g
 • Otwory wentylacyjne: 14 AIR FLOW VENTS - Otwory wentylacyjne w kaskach ALPINA zapobiegają gromadzeniu się ciepła wewnątrz kasku i zapewniają przyjemne chłodzenie w gorące dni.
 • Konstrukcja: IN-MOLD TEC
 • Materiał: HI-EPSHI-EPS - oznacza wysokorozciągliwy polistyren. Wewnętrzna skorupa kasków ALPINA, które produkowane są z zastosowaniem technologii In-Mold jest wykonana z HI-EPS. Pochłania siły działające na niego podczas upadku aby zapewnić użytkownikowi możliwie najwyższy stopień ochrony. HI-EPS jest materiałem o szczególnie małych porach. Składa się z niezliczonych, mikroskopijnych kieszonek powietrznych i to właśnie one zapewniają działanie ochronne. Ponadto, HI-EPS nie nasiąka wodą
 • Powłoka: CERAMIC SHELL - To lekkie i cienkie tworzywo jest bardzo odporne na uszkodzenia i zadrapania, ale także odporne na UV oraz posiada właściwości antystatyczne.
 • Daszek: SHIELD PROTECT
 • Regulacja: RUN SYSTEM CLASSIC
 • Zapięcie: ERGOMATIC
 • Paski: Y-CLIP
 • Dopasowanie: CUSTOM FIT SYSTEM
 • Dodatki: FLY NET - Aby chronić głowę użytkownika od owadów, otwory z przodu kasków ALPINA wyposażone są w specjalną siatkę FLY NET powstrzymującą intruzy przed przeniknięciem pod skorupę kasku.

Z kasku jesteśmy zadowoleni, szczególnie Amelka - nosi go chętnie! Analogiczne, tyle, że w innych kolorach chwalą też klienci naszego sklepu.

Dlaczego marka Alpina? Bo ta marka specjalizuje się w produkcji kasków, nie tylko rowerowych. W kaskach Alpina jeździ cała nasza 5 osobowa rodzina. Zaufaliśmy tej marce, wprowadziliśmy je do oferty naszego sklepu - dostępne są tutaj http://www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl/?kaski-rowerowe-dla-dzieci,68

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.