dzisiaj jest środa, 30 września 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Naturalnie – kosmetyczna wyprawka dla malucha

2018-12-05 13:48

To pytanie nurtuje wielu rodziców, a odpowiedź na nie wcale nie jest prosta. To, co dla jednego malucha będzie najlepsze, dla innego może okazać się niewystarczające. Na szczęście jednak istnieją pewne uniwersalne zasady, które pomogą znaleźć odpowiedź na to, jakie kosmetyki są niezbędne i czym kierować się przy ich wyborze.

Tylko naturalne składniki
Firmy oferujące dziecięce kosmetyki robią wszystko, by zachęcić młodych rodziców do kupna właśnie ich produktów. W reklamach zapewniają o ich prostym i naturalnym składzie. Niestety jednak nie zawsze jest to zgodne z rzeczywistością i nie wszystkie niemowlęce kosmetyki są wolne od sztucznych barwników czy syntetycznych substancji konserwujących. Dlatego warto uważniej przyjrzeć się produktom, które w swojej ofercie mają firmy specjalizujące się w kosmetykach naturalnych. Takie balsamy nawilżające czy też naturalne szampony dla dzieci zagwarantują właściwą pielęgnację ciała i włosów w sposób jak najbardziej właściwy dla maluszka, nie naruszając przy tym jego naturalnej warstwy ochronnej. Balsamy do ciała powinny zawierać wyciągi z roślin, naturalne oleje (bogate w kwasy Omega) i woski. Naturalne szampony dla dzieci, będące najczęściej również kosmetykami przeznaczonymi do mycia ciała, powinny natomiast zawierać bardzo łagodne roślinne środki myjące, które nie będą niszczyć naturalnej warstwy lipidowej.

Jakie kosmetyki dla niemowlaka
W każdej wyprawce na pewno znajdą się wspomniane już wyżej balsamy do ciała, płyny myjące i naturalne szampony dla dzieci oraz kremy na odparzenia. Kiedyś obowiązkowa była również oliwka do ciała, dziś już nie wszyscy ją stosują, choć znajdziesz ją w ofercie chyba wszystkich firm produkujących dziecięce kosmetyki, także te naturalne. Pamiętaj, że wszystkie te specyfiki mają przede wszystkim spełniać swoją zasadniczą funkcję – pielęgnować skórę malucha bez naruszania jej warstwy lipidowej.

Nie tylko dla malucha
Kosmetyki przeznaczone dla dzieci przede wszystkim są bardzo łagodne, dlatego też świetnie sprawdzają się dla osób o wrażliwej skórze. Jeśli zatem masz skłonność do skórnych alergii czy podrażnień używaj myjących i nawilżających kosmetyków dla najmłodszych. Ich prosty, naturalny skład powinien załagodzić problemy ze skórą. Śmiało możesz również wypróbować naturalne szampony dla dzieci.

Dowiedz się więcej na stronie Naturativ.pl

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.